Рішення від 20.05.2019 по справі 520/2623/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

20 травня 2019 р. № 520/2623/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Харківській області (61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, Палац Праці, 3 під'їзд, 4 поверх, код ЄДРПОУ 41313928) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням відповіді на відзив, в якому зменшено позовні вимоги, просить суд:

- визнати неправомірними дії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області по припиненню соціальної виплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , по професійному захворюванню, яке спричинило втрату працездатності, яка з квітня 2012 року призначена йому безстроково;

- зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , заборгованість в сумі 20609,04 грн та провести корегування на індекс зростання споживчих цін.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що дії відповідача по припиненню соціальної виплати за період з 01.07.2017 по 28.02.2018 є неправомірними та у зв'язку з чим, просить суд зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість із соціальної виплати за вказаний період в сумі 20609,04 грн (з урахуванням виплачених сум за рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 по справі №2040/5443/18 у розмірі 3434,84 грн.) та провести корегування на індекс зростання споживчих цін у відповідності до діючого законодавства.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.03.2019 року адміністративний позов залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 04.04.2019 року відкрито спрощене провадження у справі.

Ухвала про відкриття провадження у справі отримані відповідачем у справі, що підтверджується повідомленням про вручення поштової кореспонденції.

Відповідач - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області надав до суду відзив на позов, і якому просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки вважає свої дії правомірними та обґрунтованими. Зазначив про відсутність підстав щодо виплати страхових виплат з 01.07.2017року по 28.02.2018 року, оскільки страхові виплати позивачу, як внутрішньо переміщеній особі, були припинені на підставі постанови відділення Фонду від 17.07.2017 та згідно рішення Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради від 14.07.2017 про зняття з обліку позивача у зв'язку з вибуттям в інший район.

19.04.2019 представник позивача надіслав на адресу суду відповідь на відзив, в якій не погодився з доводами відповідача щодо підстав не виплати ОСОБА_1 заборгованості зі страхової виплати та вважає їх необґрунтованими та такими, що не відповідають діючому законодавству, а також погодився, що відповідачем виплачено частину заборгованості у розмірі 3434,84 грн., а отже просить вважати правильною суму заборгованості в розмірі 20609,04 грн.

22.04.2019 року представник відповідача надіслав суду заперечення, в яких зазначив, що оскільки відповідачем не було порушено право позивача на виплату йому щомісячної страхової виплати. Крім того, в травні 2018 року набула чинності постанова КМУ від 25.04.2018 №335, відповідно до якої орган, що здійснює соціальні виплати, на підставі рішення комісії призначає (відновлює) таку соціальну виплату з місяця, в якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи. При цьому, суми соціальних виплат, які не виплачений за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплат, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. такий порядок на сьогодні не прийгятий, а отже, не має підстав для задоволення позову.

Згідно з п.2 ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, доходить висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

З матеріалів адміністративної справи встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , перемістився з тимчасово окупованої території до м.Чугуєва, що підтверджується довідкою про взяття на облік особи, переміщеною з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції № 6340003751 від 19.03.2015.

19 березня 2015 року позивач звернувся до відповідача із відповідною заявою щодо продовження йому раніше призначеної щомісячної страхової виплати у зв'язку із нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням).

Як вбачається з постанови ВВД ФСНВУ в Чугуївському районі № 2041/9480.1/18 від 27.03.2015, за даними Централізованої інформаційно-аналітичної системи Фонду ОСОБА_1 перебуває на обліку з 02 квітня 2007 року, має зареєстрований страховий випадок профзахворювання, що отримане 16 березня 2012 року; за висновками МСЕК від 09 квітня 2012 року серії 10ААА №089532 потерпілому встановлено сукупний відсоток втрати професійної працездатності 30%, у тому числі: 10% по трудовому каліцтву, 20% - по професійному захворюванню, безстроково. Також, вказаною постановою продовжено позивачу призначену щомісячну грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності в розмірі 2779,00 грн з 01.03.2015 по 30.09.2015 (а.с.16).

В липні 2017 року відповідач отримав інформацію від управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради (лист № 2569 від 14.07.2017) про те, що ОСОБА_1 вибув в інший район 29.05.2017.

У зв'язку з тим, що позивач не повідомив Чугуївське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області протягом 10 календарних днів про нове місце проживання, не надав нову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з липня 2017 року виплата позивачу припинена. Вказане підтверджується наявною в матеріалах справи постановою Відділення ВД ФСНВУ в Чугуївському районі Харківської області № 2041/9480/9480.1 від 17.07.2017, якою припинено ОСОБА_1 щомісячну страхову виплату в розмірі 3434,84 грн з 01.07.2017, причина припинення: зміна місця проживання (а.с.18).

25 вересня 2017 року позивач звернувся до Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області із заявою про продовження йому раніше призначеної страхової виплати, надавши відповідачу нову довідку №0000219897 від 29 травня 2017 року про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У вказаній довідці зазначено фактичне місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 .

У зв'язку з необхідністю проведення перевірки достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання (перебування) внутрішньо переміщеної особи, відповідач звернувся до управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Харківської області з листом №282- 01-13 від 26.09.2017 з метою отримання інформації щодо зазначених у списку внутрішньо переміщених осіб для призначення (відновлення) їм страхових виплат.

Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Харківської області листом №3723 д 10.10.2017 повідомило відповідача, що комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не може бути розглянуте питання відновлення страхових виплат ОСОБА_1 , оскільки, згідно з єдиною інформаційною базою даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції вказана особа на обліку не знаходиться (знята 29.05.2017 року).

Також, 26.12.2017 на адресу Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області від управління праці та соціального захисту населення Чугуївської районної державної адміністрації Харківської області надійшов лист №045076 від 21.12.2017 про надання для врахування в роботі протоколу засідання районної комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам №68 від 21.12.2017. Рішенням комісії припинено виплату пенсій (щомісячного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам у зв'язку з не підтвердженням фактичного місця проживання (перебування) (або не проходження фізичної ідентифікації: за списком, у тому числі й ОСОБА_1 , який мешкав на той час за адресою: АДРЕСА_2 .

26.03.2018 року позивач повторно звернувся до Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області з заявою про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати.

На підставі прийнятого комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам рішення, постановою №2016/5269/9480.1/22 від 27.03.2018 відповідачем продовжено ОСОБА_1 раніше призначену щомісячну грошову суму з 01 березня 2018 року у розмірі 4121,81 грн (а.с.19).

Постановою Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області № 2016/5269/9480.1/23 від 27.03.2018, позивачу призначено доплату за лютий 2018 року у сумі 3434,84 грн. Загальна сума коштів у розмірі 7556,65 грн. була перерахована органом Фонду на особовий рахунок ОСОБА_1

Таким чином, сума щомісячних страхових виплат, яка не отримана ОСОБА_1 за період з липня 2017 по січень 2018 року (включно) склала 24043,88 грн.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 року по справі №2040/5443/18 задоволено частково позовні вимоги ОСОБА_1 . Визнано неправомірними дії Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області щодо припинення соціальної виплати ОСОБА_1 . Зобов'язано Чугуївське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість із соціальної виплати за сім місяців з 01.07.2017 по 28.02.2018 в сумі 24043 (двадцять чотири тисячі сорок три) грн 88 коп. та провести корегування на індекс зростання споживчих цін у відповідності до діючого законодавства. В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено. Допущено до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати у межах суми стягнення за один місяць.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.12.2018 року по справі №2040/5443/18, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 10.10.2018 по справі №2040/5443/18 скасовано, прийнято нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовлено, з тих підстав, що судом першої інстанції винесено рішення по справі до неналежного відповідача.

Вказані судові рішення набули законної сили та є обов'язковими для виконання в порядку ст.370 КАС України.

З метою негайного виконання рішення суду від 10.10.2018 у межах суми стягнення за один місяць, Чугуївським відділенням 30.10.2018 року було перераховано на особовий рахунок ОСОБА_1 грошові кошти у сумі 3434,84 грн., що підтверджується постановою від 29.10.2018 №2016/5269/9480.1/24 про призначення доплати за січень 2018 року, копією відомості сум зарахування на рахунки від 30.10.2018 та копією виписки за період з 31.10.2018 по 31.10.2018.

Таким чином, сума щомісячних страхових виплат, яка не отримана ОСОБА_1 за період з липня 2017 по грудень 2017 (включно) складає 20609,04 грн, що не заперечується позивачем у справі.

Разом з тим, до моменту звернення позивача до суду з даним позов вказана сума заборгованості відповідачем не виплачена з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України №365 від 14.06.2016 року.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суду зазначає, статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до статті 64 Конституції України, конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №1105-XIV від 23.09.1999 (далі - Закон № 1105-XIV).

Пунктом третім розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №1105-XIV встановлено, що особливості надання соціальних послуг та виплати матеріального забезпечення за соціальним страхуванням внутрішньо переміщеним особам (громадянам України, які переселилися з тимчасово окупованої території, території проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації) визначаються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 3 Закону №1105-XIV визначені принципи, на яких здійснюється соціальне страхування, зокрема законодавчого визначення умов і порядку здійснення соціального страхування; державних гарантій реалізації застрахованими особами своїх прав (пп. 1, 3 ч. 1 ст. 3).

Відповідно до ч.1 ст.46 Закону № 1105-XIVстрахові виплати і надання соціальних послуг припиняються: 1) на весь час проживання потерпілого за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 2) на весь час, протягом якого потерпілий перебуває на державному утриманні, за умови, що частка виплати, яка перевищує вартість такого утримання, надається особам, які перебувають на утриманні потерпілого; 3) якщо з'ясувалося, що виплати призначено на підставі документів, які містять неправдиві відомості. Сума витрат на страхові виплати, отримані застрахованим, стягується в судовому порядку; 4) якщо страховий випадок настав внаслідок навмисного наміру заподіяння собі травми; 5) якщо потерпілий ухиляється від медичної чи професійної реабілітації або не виконує правил, пов'язаних з установленням чи переглядом обставин страхового випадку, або порушує правила поведінки та встановлений для нього режим, що перешкоджає одужанню; 6) в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706-VII (далі - Закон №1706-VII), для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до ст. 12 Закону України № 1706-VII підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа: 1) подала заяву про відмову від довідки; 2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину; 3) повернулася до покинутого місця постійного проживання; 4) виїхала на постійне місце проживання за кордон; 5) подала завідомо недостовірні відомості.

У разі отримання інформації з Єдиної інформаційної бази даних про взяття на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, про закінчення строку дії довідки про взяття на облік, її скасування або про відмову у продовженні строку дії такої довідки робочий орган виконавчої дирекції Фонду за фактичним місцем проживання (перебування) особи, яка тимчасово переміщена, припиняє нарахування і фінансування страхових виплат та страхових витрат на медичну і соціальну допомогу (абз. 3 п. 2 постанови правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 11.12.2014 № 20 "Про затвердження Порядку надання страхових виплат, фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, передбачених загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання для осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території і районів проведення антитерористичної операції")

За приписами п. 7-1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, у разі наявності підстав, передбачених статтею 12 Закону, МВС, Національна поліція, ДМС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінфін подають уповноваженому органу відповідну інформацію для прийняття рішення щодо зняття з обліку внутрішньо переміщених осіб.

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 "Про деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" (далі - постанова №365) встановлено, що контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Відповідно до пп.2 п. 12 постанови №365 соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/ перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Відповідачем не надано акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, який міг би підтвердити факт відсутності позивача як внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання.

Як встановлено судом, страхові виплати позивачу припинено у зв'язку зі зміною місця проживання.

Поряд з цим, суд звертає увагу на те, що ч. 1 ст. 46 Закону №1105-XIV такої підстави для припинення страхових виплат не встановлено.

Суд вважає за необхідне зауважити, що підзаконні нормативно-правові акти, на які посилається відповідач, не є законами, а тому, не можуть змінювати в бік звуження права громадян, які встановлено нормативно-правовими актами вищої юридичної сили.

Відповідно до статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення; засади регулювання праці і зайнятості, шлюбу, сім'ї, охорони дитинства, материнства, батьківства; виховання, освіти, культури і охорони здоров'я; екологічної безпеки (пункти 1, 6).

Стаття 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" передбачає, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Суд також звертає увагу на положення статті 1 Конвенції, Статті 1 Додаткового протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Париж, 20.III.1952) яка передбачає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права, положення Статті 14 Конвенції якою визначено, що користування правами та свободами, визнаними в цій Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою.

Відповідно до ч. 7ст. 47 Закону №1105-XIVякщо потерпілому або особам, які мають право на одержання страхової виплати, з вини Фонду своєчасно не визначено або не виплачено суми страхової виплати, ця сума виплачується без обмеження протягом будь-якого строку та підлягає коригуванню у зв'язку із зростанням цін на споживчі товари та послуги в порядку, встановленому статтею 34 Закону України "Про оплату праці".

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що відповідач припиняючи соціальні виплати позивачу з 01.07.2017 по 28.02.2018 діяв не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.

Таким чином, позовні вимоги в частині визнання неправомірними дій Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області по припиненню соціальної виплати ОСОБА_1 , та в частині зобов'язання Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області виплатити ОСОБА_1 заборгованість із соціальної виплати з 01.07.2017 по 31.12.2017 в сумі 20609,04 грн та провести корегування на індекс зростання споживчих цін у відповідності до діючого законодавства підлягають задоволенню.

Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Оскільки, присуджені позивачу виплати є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, рішення підлягає негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до стаття 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області по припиненню соціальної виплати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ), по професійному захворюванню, яке спричинило втрату працездатності, яка з квітня 2012 року призначена йому безстроково.

Зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області (61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, Палац Праці, 3 під'їзд, 4 поверх, код ЄДРПОУ 41313928) виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), заборгованість в сумі 20609 (двадцять тисяч шістсот дев'ять) грн. 04 коп. та провести корегування на індекс зростання споживчих цін.

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині присудження виплати пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), у межах суми стягнення за один місяць.

Стягнути на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області в особі Чугуївського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області (61003, м.Харків, майдан Конституції, 1, Палац Праці, 3 під'їзд, 4 поверх, код ЄДРПОУ 41313928).

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення у відповідності до ст. 295 цього Кодексу. Або в порядку, передбаченому п.15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Панченко