Ухвала від 20.05.2019 по справі 480/1691/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20 травня 2019 р. Справа № 480/1691/19

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шевченко І.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління "Центр адміністративних послуг у м. Суми" Сумської міської ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом до Управління "Центр адміністративних послуг у м. Суми" Сумської міської ради, в якому просить:

1) скасувати рішення Управління «Центр адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради від 09.04.2019 року про відмову у реєстрації місця проживання малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем проживання матері АДРЕСА_1 .

2) зобов'язати Управління «Центр адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради зареєструвати місце проживання малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за місцем проживання матері АДРЕСА_1 .

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Так, відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем не вказано в позовній заяві ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи.

Також, згідно ч.6 ст.160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника. З позовної заяви вбачається, що позов подано до суду адвокатом ОСОБА_3, однак, всупереч вказаної норми, в позовній заяві не зазначено його ім'я (прізвище, ім'я, по батькові), місце проживання чи перебування представника; його поштовий індекс; РНОКПП за його наявності, відомі номери засоби зв'язку, адреса електронної пошти.

Також, відповідно до ч.7 ст.161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Однак, як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем оскаржуване рішення Управління «Центр адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради від 09.04.2019 року до позову не додано.

Крім того, відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено фактично дві вимоги немайнового характеру.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Так, статтею 7 Закону України "Про державний бюджет на 2019 рік" у 2019 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2019 року становить 1921 гривня.

Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40грн.).

Відповідно до абз.2 ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Тобто, позивачем має бути сплачено 1536,80грн. судового збору, однак, до позовної заяви не було додано документа про сплату судового збору у розмірі 1536,80грн.

Посилання у позові на п.7 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" не приймається до уваги, оскільки згідно вказаної норми від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.

Аналіз норми свідчить про те, що пільги щодо сплати судового збору надано громадянам, які звернулись із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб саме у випадках, передбачених законодавством, тобто, такий випадок звільнення від сплати судового збору при зверненні до суду в інтересах малолітньої дитини з приводу реєстрації за місцем проживання повинен бути прямо передбачений у законі. Чинним законодавством такі випадки не передбачені та позивачем такого обґрунтування не наведено.

Відтак, позивачем не додано до позову документа про сплату судового збору або ж клопотання з належним обґрунтуванням про звільнення від його сплати.

Також, згідно ч.4 ст.59 КАС повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи (ч.6 ст.59 КАС України).

Згідно ч.ч.1,3 ст.26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" від 05.07.2017 №5076-VI (далі - Закон № 5076-VI) адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Повноваження адвоката як захисника або представника в <…> адміністративному судочинстві, <…> підтверджуються в порядку, встановленому законом.

Як вбачається з позовної заяви, позов підписано адвокатом ОСОБА_3 як представником позивача, ОСОБА_1 . На підтвердження своїх повноважень адвокат надав не засвідчені належним чином копії довіреності від 23.04.2019 та доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги від 23.04.2019. Тобто, всупереч положенням статті 59 КАС та Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" від 05.07.2017 №5076-VI адвокат не надав довіреність (оригінал або належним чином завірену копію) або ордер адвоката, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" від 05.07.2017 №5076-VI.

Таким чином, вказані недоліки позивачем можуть бути усунені у строк, вказаний в резолютивній частині даної ухвали, шляхом подання до суду:

1) заяви із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи, відомостей щодо представника позивача, визначених у п.2 ч.5 ст.160 КАС України;

2) належним чином завіреної копії рішення Управління «Центр адміністративних послуг у м. Суми» Сумської міської ради від 09.04.2019 року;

3) клопотання з належним обґрунтуванням про звільнення від його сплати або оригіналу документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1536,80грн., який необхідно перерахувати за наступними реквізитами: отримував коштів - УК у м.Сумах/м.Суми, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970593, банк отримувача - Державне казначейство України, код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - 34312206084030, код класифікації доходів бюджету - 22030101. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати: "Судовий збір, за позовом _________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), (Державна судова адміністрація України, 050) "84" Окружні адміністративні суди. Оригінал квитанції надати суду;

4) довіреності (оригінала або належним чином завіреної копії) або ордеру адвоката, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" від 05.07.2017 №5076-VI, на підтвердження повноважень адвоката як представника позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 132, 133, 160, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління "Центр адміністративних послуг у м. Суми" Сумської міської ради про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Шевченко