Справа № 1540/4210/18
20 травня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Управління капітального будівництва Одеської міської ради про зобов'язання Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради надати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 року у справі №1540/4210/18, - ВСТАНОВИВ:
До суду звернулося Управління капітального будівництва Одеської міської ради з позовною заявою до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування прийнятого Управлінням державного-архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради наказ «Про скасування реєстрації декларації про готовність до експлуатації № ОД 14370130286 від 13.01.2017 року», зобов'язання Управління державного-архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради здійснити заходи щодо поновлення в єдиному реєстрі документів, записів про реєстрацію декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності від 13.01.2017 року ОД № 143170130286 з будівництва 8-ми секційного 9-ти поверхового житлового будинку з допоміжними приміщеннями на технічному поверсі, буд. № 34, мкр. ІІІ-4-2ж/р ім. Котовського, м. Одеса, секції 1,2; Одеська обл., м. Одеса, м-н. ІІІ-4-2 ж/р Котовського, 34.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року у справі №1540/4210/18 позовну заяву Управління капітального будівництва Одеської міської ради задоволено.
Рішення набрало законної сили 29 грудня 2018 року та на його виконання виданий виконавчий лист.
На адресу суду надійшла заява Управління капітального будівництва Одеської міської ради про зобов'язання Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради надати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 року у справі №1540/4210/18. Заява обґрунтована тим, що Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, свідомо розуміючи, що своїми діями, а саме діями з направлення до Державної архітектурно-будівельної інспекції України не повідомлення, а листа, який у відповідності до п. 3.4.8 «Порядку ведення Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів», затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 24.06.2011 № 92, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 липня 2011 року за № 885/19623 не може бути підставою для внесення Держархбудінспекцією поданих органом державного архітектурно-будівельного контролю даних до реєстру, прямо порушує зобов'язання, покладене на нього судом, що за своїм наслідком буде мати те, що не тільки право позивача не буде відновлене, а й порушені права інвесторів.
Відповідно до протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 10 травня 2019 року заяву передано на розгляд судді Свиді Л.І.
Суд вважає, що заява позивача необґрунтована та не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ч.1 ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року у справі №1540/4210/18 зобов'язано Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради направити до Державної архітектурно-будівельної інспекції України письмове повідомлення щодо поновлення в Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів запису щодо реєстрації Декларації про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності від 13.01.2017 року № ОД 143170130286 з інформацією про об'єкт: Україна, Одеська область, м. Одеса, Суворовський район, мкр. ІІІ-4-2 ж /р ім. Котовського буд № 34 «Будівництво 9-ти поверхового з допоміжними приміщеннями на технічному поверсі 8-ми секційного житлового будинку (буд.) № 34 мкр.ІІІ-4-2 ж/р ім. Котовського м. Одеса, секції 1,2» код об'єкта 1122.2; категорія складності ІІІ.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2018 року у справі №1540/4210/18 Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради направлено до Державної архітектурно-будівельної інспекції України лист №01-6/621-ПР від 01.03.2019 року про поновлення реєстрації Декларації про готовність до експлуатації об'єкта від 13.01.2017 року № ОД 143170130286.
Заявник зазначає, що на даний час відповідно до відкритого реєстру дозвільних документів, розміщеного на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України інформація про декларацію про готовність до експлуатації об'єкта, який належить до І-ІІІ категорії складності від 13.01.2017 року № ОД 143170130286 «Будівництво 9-ти поверхового з допоміжними приміщеннями на технічному поверсі 8-ми секційного житлового будинку № 34 мкр.ІІІ -4-2 ж/р ім. Котовського м. Одеса, секції 1,2; Одеська область, м. Одеса, мкр. ІІІ-4-2 ж/р ім. Котовського, 34» відсутня.
Згідно з п.п 3,4,8 «Порядку ведення Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів», затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 24.06.2011 № 92, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 липня 2011 року за № 885/19623, ведення, адміністрування, функціонування і супроводження програмного забезпечення реєстру, збереження та захист бази даних реєстру, забезпечення доступу до нього органів державного архітектурно-будівельного контролю здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України.
Подання даних для внесення їх Держархбудінспекцією до реєстру здійснюється відповідальними посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю, які пройшли підготовку до роботи з реєстром.
Підставами для внесення Держархбудінспекцією поданих органом державного архітектурно-будівельного контролю даних до реєстру є отримання цим органом: повідомлення; повідомлення про зміну даних у цьому повідомленні; декларації про готовність об'єкта до експлуатації; повідомлення про зміну даних у зареєстрованих деклараціях, внесення змін до них у зв'язку з виявленими технічними помилками; скасування реєстрації повідомлення або декларації; прийняття рішення про видачу або анулювання дозволу, видачу сертифіката, повернення декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків; прийняття рішення про відмову у видачі дозволів чи сертифікатів.
Враховуючи те, що зазначеним Порядком не визначено форми письмового повідомлення, відповідне повідомлення може бути направлене в дозвільній формі, тобто листом, який був направлений Управлінням Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради до Державної архітектурно-будівельної інспекції України №01-6/621-ПР від 01.03.2019 року.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про виконання відповідачем рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 року у справі №1540/4210/18, а тому підстав для зобов'язання Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради для надання звіту про виконання зазначеного рішення у суду не має.
Керуючись ч. 1 ст. 382, ст. 248 КАС України, суд, -
У задоволенні заяви Управління капітального будівництва Одеської міської ради про зобов'язання Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради надати звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.11.2018 року у справі №1540/4210/18 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.І. Свида