про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 травня 2019 р. № 400/1490/19
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Марич Є. В., ознайомившись з
адміністративним позовом:Широківської сільської ради, вул. Шкільна, 1, с. Широке, Снігурівський район, Миколаївська область , 57324
до відповідача:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
про:зобов'язання вчинити певні дії,
Широківська сільська рада Миколаївської області звернулася з позовом до ОСОБА_1 з вимогами про:
- зобов'язання відповідача подати декларацію про майновий стан та доходи до податкового органу (Снігурівське ДПІ Баштанське управління);
- накладення на відповідача штрафу в розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на ОСОБА_1 у зв'язку з неподанням декларації про доходи;
- зобов'язання відповідача сплатити податок на доходи з фізичних осіб.
Згідно зі ст. 1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, порядок здійснення судочинства в адміністративних судах визначає КАС України.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За визначенням п. 1 ч. 1 ст. 4 КАС України адміністративною справою є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
У свою чергу, публічно-правовий спір - спір, у якому:
хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи (п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України).
З огляду на викладене, позов, поданий Широківською сільською радою Миколаївської області, не є публічно-правовим спором.
Частина 4 ст. 5 КАС України передбачає, що суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Широківська сільська рада Миколаївської області не навела жодної норми ані Конституції, ані законів України, які б надавали їй право на звернення до суду з подібним позовом. Викладені в позові вимоги виходять за межі повноважень адміністративного суду.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись 170, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя Є. В. Марич