Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему

Ухвала від 18.05.2019 по справі 344/8219/19

Справа № 344/8219/19

Провадження № 1-кс/344/4449/19

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 42019091010000006 від 11.02.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідча звернулась з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 19.10.2018 на веб-порталі Уповноваженого органу ІНФОРМАЦІЯ_2 оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-10-19-000722-b на проведення «Роботи з капітального ремонту приміщення спортивного залу Муніципального центру дозвілля по АДРЕСА_1 ». За результатами проведених торгів переможцем визнано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з остаточною пропозицією 2 089 980,00 грн. Водночас, остаточна пропозиція ФОП ОСОБА_4 в розмірі 2 481 999.00грн. не розглядалась.

Встановлено, що учасник торгів, ідентифікований системою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » як ОСОБА_4 , заходив у аукціон з ІР-адреси НОМЕР_1 , що належить до пулу ІР-адрес ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а початкову пропозицію для участі в аукціоні подав з авторизованого електронного майданчика « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Також, 09.02.2018 ІНФОРМАЦІЯ_6 на веб-порталі Уповноваженого органу ІНФОРМАЦІЯ_2 оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-02-09-001909-с на проведення робіт «Нове будівництво огорожі сільського стадіону в с. Угорники».

В торгах взяли участь: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », заходив у аукціон з ІР-адреси НОМЕР_2 , що належить до пулу ІР-адрес ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а початкову пропозицію для участі в аукціоні подав з авторизованого електронного майданчика « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ФОП ОСОБА_4 , заходив у аукціон з ІР-адреси НОМЕР_3 , що належить до пулу ІР-адрес ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а початкову пропозицію для участі в аукціоні подав з авторизованого електронного майданчика « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », заходив у аукціон з ІР-адреси НОМЕР_2 , що належить до пулу ІР-адрес ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а початкову пропозицію для участі в аукціоні подав з авторизованого електронного майданчика « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Окрім цього, 16.03.2018 ІНФОРМАЦІЯ_9 на веб-порталі Уповноваженого органу ІНФОРМАЦІЯ_2 оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UA-2018-03-16-000596-а на проведення «Роботи з капітального ремонту вулиці Княгинин з виїздом до транспортної розв'язки на вул. Надрічна в м. Івано-Франківську». Подальшим досудовим розслідуванням встановлено, що учасник торгів, ідентифікований системою « ІНФОРМАЦІЯ_2 » як ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », заходив у аукціон з ІР-адреси НОМЕР_1 , що належить до пулу ІР-адрес ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а початкову пропозицію для участі в аукціоні подав з авторизованого електронного майданчика « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Оскільки інформація щодо анкетних даних користувача, за яким провайдером закріплено вищевказані ІР-адреси відноситься до охоронюваної законом таємниці, вона може бути надана володільцем не інакше, як на підставі ухвали слідчого судді.

Учасники процесу в судове засідання не з'явились, слідча попередньо подала клопотання відповідно до якого просила клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без її участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому слідчого відділу Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », юридична адреса: АДРЕСА_2 , а саме: документів, в яких міститься інформація про абонентів, за якими у період з 01.01.2018 по 31.12.2018 зареєстровані ІР-адреси НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 у тому числі: повних анкетних даних осіб, адреси реєстрації (проживання), контактних номерів телефону), а також документів, на підставі яких за абонентами зареєстровано ІР-адреси НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій.

Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 17 червня 2019 рокувключно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
81796442
Наступний документ
81796444
Інформація про рішення:
№ рішення: 81796443
№ справи: 344/8219/19
Дата рішення: 18.05.2019
Дата публікації: 16.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: тимчасовий доступ до речей і документів