17 травня 2019 року м. Рівне №460/2555/18
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом
Приватного акціонерного товариства "Західний торгово - промисловий дім"
доГоловного управління ДФС у Рівненській області, Державної фіскальної служби України
про визнання незаконними та скасування податкового повідомлення - рішення, -
Приватне акціонерне товариство «Західний торгово-промисловий дім» (далі - позивач, ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім») звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Рівненській області (далі - відповідач 1), Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 2), в якому просило суд визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101, прийняте Головним управлінням ДФС у Рівненській області, в частині нарахування штрафних санкцій на суму 4366,65 грн. та рішення Державної фіскальної служби України про результати розгляду скарги № 30828/6/99-9911-03-01-25 від 21.09.2018, в частині залишення без змін податкового повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018.
В обґрунтування позовних вимог позивач повідомив суду, що Додатковою угодою від 04.06.2018 до договору оренди землі від 07.07.2011 змінено річний розмір орендної плати із 6% нормативно-грошової оцінки земельної, на 3 %. На підставі цієї Додаткової угоди від 04.06.2018, 13.06.2018 ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» подано уточнюючу декларацію та зменшено розмір податкових зобов'язань з орендної плати за землю по податковій декларації від 19.02.2018 № 9021387206 на 523 998,21грн., та визначено щомісячну плату у розмірі 43 666,51грн. Однак, на підставі необґрунтованих висновків акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, Головним управлінням ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101, та встановлено порушення позивачем строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, визначеного п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 15 календарних днів сплати грошового зобов'язання в сумі 87333,00грн., зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 8733,30грн. З огляду на це, 19.07.2018 позивач подав скаргу до Державної фіскальної служби України на рішення Головного управління ДФС у Рівненській області про відмову у прийнятті уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендної плати) на 2018 рік від 13.06.2018 № 9118029490. Рішенням від 21.09.2018 за №30828/6/99-99-11-03-01-25 Державна фіскальна служба України скасувала рішення щодо не визнання уточнюючої податкової декларації від 13.06.2018 реєстраційний № 9118029490 податковою звітністю, викладені в листі від 05.07.2018 До 5482/10/17-00-51-01-12 та податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області від 06.07.2018 № 0042825101, в частині подання уточнюючих розрахунків на зменшення податкових (грошових) зобов'язань; залишила без змін податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області від 06.07.2018 № 0042835101, а скаргу - задовольнила частково. Враховуючи те, що податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101 в частині нарахування штрафних санкцій на суму 4366,65грн. не скасоване, то позивач звернувся до суду та просив позов задовольнити повністю.
Ухвалою суду від 23.10.2018 прийнято дану позову заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та ухвалено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідачем 1 Головним управлінням ДФС у Рівненській області подано відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що в порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» до поданої уточнюючої податкової декларації з орендної плати від 13.06.2018 не надав копію додаткової угоди до договору оренди землі від 07.07.2011 та копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права оренди на земельну ділянку. А тому, відповідач вважає, що на підставі вимог ст.126 Податкового кодексу України, до ПрАТ " Західний торгово- промисловий дім" правомірно застосовані штрафні санкції в сумі 8733,30грн., в розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання. З підстав наведених у відзиві на позовну заяву, Головне управління ДФС у Рівненській області зазначило, що даний позов є необґрунтований, та такий, що не підлягає до задоволення (а. с. 88-89).
Відповідачем 2 Державною фіскальною службою України у встановлений ухвалою суду від строк не подано до суду відзив на адміністративний позов, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомлення (викликом) сторін, до суду також не надходило.
Відповідно до ухвали суду від 19.11.2018 провадження у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Західний торгово-промисловий дім" до Головного управління ДФС у Рівненській області, Державної фіскальної служби України про визнання незаконними та скасування податкового повідомлення-рішення форми "Ш" № 0042835101 від 06.07.2018 та рішення про результати розгляду скарги № 30828/6/99-9911-03-01-25 від 21.09.2018, зупинено до закінчення строку, про який сторони заявили у клопотанні.
Ухвалою суду від 17.04.2019 провадження у справі №460/2555/18 поновлено. Розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні 13.05.2019 на 10год. 00 хв., в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня, 87).
13.05.2019 на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про уточнення позовних вимог, а саме просив визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101, прийняте Головним управлінням ДФС у Рівненській області, в частині нарахування штрафних санкцій на суму 4366,65грн. Крім того, просив розглядати справу в письмовому провадженні.
Відтак, враховуючи прийняте судом клопотання про уточнення позовних вимог, відповідач 2, Державна фіскальна служба України, вже не є відповідачем по справі, так як за наслідками заяви про уточнення позовних вимог, відсутні позовні вимоги до вказаного відповідача.
Ухвалою суду від 13.05.2019, на підставі ч. 9 ст. 205 КАС України, вирішено розгляд справи № 460/2555/18 продовжити у письмовому провадженні.
Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що поданий позов необхідно задовольнити повністю, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 07.07.2011 між Дубенською райдержадміністрацією (орендодавцем) та ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» (орендарем) укладено договір оренди землі. Пунктом 9 Договору встановлено, що орендна плата становить 6% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок)(а.с.62-65).
ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» згідно поданої до контролюючого органу податкової декларації від 19.02.2018, самостійно узгоджено податкове зобов'язання з орендної плати за землю в загальному розмірі 1 047 996,41 грн. (87 333,00 грн. щомісяця).
Розпорядженням Рівненської обласної державної адміністрації від 25.05.2018 №341 передбачено внесення змін до договору оренди, а саме зміну розміру орендної плати з 6% на 3%, підтвердженням чого є укладена Додаткова угода від 04.06.2018. Відповідно до п. 5 додаткової угоди, вона набирає чинності після її підписання сторонами та державної реєстрації.
На підставі цього, 13.06.2018 ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» зменшено розмір податкових зобов'язань з орендної плати за землю по податковій декларації від 19.02.2018 № 9021387206 на 523 998,21 грн. (43 666,51грн. щомісяця), шляхом подання уточнюючої податкової декларації від 13.06.2018(а.с.48-57).
Поміж тим, до матеріалів справи позивачем долучено копії платіжних доручень про підтвердження сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб (а.с.58-61).
Головним управління ДФС у Рівненській області 18.06.2018 було проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання до бюджету ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім», за результатами якої складено акт перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018 (далі - Акт перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018).
Згідно висновків акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018 встановлено, що в порушення п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України, ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» не дотримано термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по орендній платі по Рачинській сільській раді та Гірницькій сільській раді(а.с.14-15).
Не погоджуюсь з висновками викладеними у акті перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» надіслано Головному управлінню ДФС у Рівненській області відповідні заперечення на Акт вих. № 64 від 22.06.2018 (а.с.16-17).
Листом від 05.07.2018 № 5482/10/17-00-51-01-12 Головне управління ДФС у Рівненській області розглянуло заперечення позивача до акту перевірки, в якому викладено рішення про відмову у прийнятті уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендної плати) на 2018 рік від 13.06.2018 № 911 8029490(а.с.18-21).
На підставі висновків акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, Головним управлінням ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101, та встановлено порушення позивачем строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, визначеного п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 15 календарних днів сплати грошового зобов'язання в сумі 87333,00грн., зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 8733,30грн. (а.с.36).
Також, на підставі висновків акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, Головним управлінням ДФС у Рівненській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042825101, та встановлено порушення позивачем строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, визначеного п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 1309995,70 грн., зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 261999,14грн.(а.с.34).
З огляду на це, 19.07.2018 позивач подав скаргу до Державної фіскальної служби України на рішення Головного управління ДФС у Рівненській області про відмову у прийнятті уточнюючої податкової декларації з плати за землю (орендної плати) на 2018 рік від 13.06.2018 № 9118029490, та просив скасувати податкові повідомлення-рішення (а.с.24-32).
Рішенням від 21.09.2018 за № 30828/6/99-99-11-03-01-25 Державна фіскальна служба України скасувала рішення щодо не визнання уточнюючої податкової декларації від 13.06.2018 реєстраційний № 9118029490 податковою звітністю, викладені в листі від 05.07.2018 № 5482/10/17-00-51-01-12 та податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області від 06.07.2018 № 0042825101, в частині подання уточнюючих розрахунків на зменшення податкових (грошових) зобов'язань; залишила без змін податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області від 06.07.2018 № 0042835101, а скаргу - задовольнила частково.
Державна фіскальна служба України дійшла висновку, що Головним управлінням ДФС у Рівненській області не вжито заходів щодо підтвердження або спростування правомірності подання платником податків уточнюючої звітності. А тому, висновки акту перевірки ПрАТ «Західний торгово - промисловий дім» щодо порушення своєчасної сплати орендної плати за землю без урахування уточнюючої декларації від 13.06.2018 реєстраційний № 9118029490 - є недоведеними та передчасними, що не виключає можливості їх перевірки під час проведення документальної перевірки(а.с.71-75).
Отже, за наслідками адміністративного розгляду, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042825101 прийняте Головним управлінням ДФС у Рівненській області, на підставі висновків акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, Державною фіскальною службою України - скасоване.
Водночас, податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042825101, прийняте Головним управлінням ДФС у Рівненській області, на підставі того ж висновку акту перевірки №141/17-00-51-01/32665494 від 18.06.2018, яким встановлено порушення позивачем строку сплати суми грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб, визначеного п. 57.1 ст. 57, п. 287.3 ст.287 Податкового кодексу України та на підставі ст.126 Податкового кодексу України за затримку на 15 календарних днів сплати грошового зобов'язання в сумі 87333,00грн., яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 8733,30грн. - Державною фіскальною службою України - залишено без змін.
Вважаючи протиправним в частині податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042825101, яким зобов'язано сплатити штраф у розмірі 4366,65грн., - позивач звернувся за захистом порушеного права до суду.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 36.1 ст. 36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 цього Кодексу, податкова декларація, розрахунок, звіт - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За приписами п. 49.1 та п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Відповідно до п.49.8 ст.49 цього Кодексу, прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Пунктом 50.1 ст.50 Кодексу зазначено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Згідно із п.285.1 ст.285 Кодексу, базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі( п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України).
За приписами п.287.3 ст.287 Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Як стверджує ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» контролюючий орган при визначенні сум штрафних санкцій не врахував відомості наведені позивачем у уточнюючій декларації плати за землю від 13.06.2018, в якій щомісячне податкове зобов'язання становить 43666,52грн., Таким чином, не врахувавши дані вказаної декларації, відповідач припустив неправильне визначення суми узгодженого податкового зобов'язання, та як наслідок неправильного нарахування штрафних санкцій.
Натомість, відповідач Головне управлінням ДФС у Рівненській області зазначає, що підприємство в порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», до поданої уточнюючої податкової декларації з орендної плати від 13.06.2018 не надав копію додаткової угоди до договору оренди землі від 07.07.2011 та копію витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права оренди на земельну ділянку.
А тому, відповідач вважає, що на підставі вимог ст.126 Податкового кодексу України, до ПрАТ " Західний торгово- промисловий дім" правомірно застосовані штрафні санкції в сумі 8733,30грн., в розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
З цього приводу, суду необхідно зазначити наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що 07.07.2011 між Дубенською райдержадміністрацією (орендодавцем) та ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» (орендарем) укладено договір оренди землі. Пунктом 9 Договору встановлено, що орендна плата становить 6% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок(а.с.62-65).
Додатковою угодою від 04.06.2018 до договору оренди землі від 07.07.2011 змінено річний розмір орендної плати із 6% нормативно-грошової оцінки земельної, на 3 %. А саме, в п.2 Додаткової угоди зазначено, що пункт 9 розділу IV Договору (Орендна плата) викласти в такій редакції:
«Орендна плата вноситься орендарем у формі грошової орендної плати в розмірі 523998,21грн. за всю земельну ділянку в рік, що становить 3 (три) відсотки від нормативної грошової оцінки земельних ділянок».
На підставі цієї Додаткової угоди від 04.06.2018, 13.06.2018 ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» подано уточнюючу декларацію та зменшено розмір податкових зобов'язань з орендної плати за землю по податковій декларації від 19.02.2018 № 9021387206 на 523 998,21грн., та визначено щомісячну плату у розмірі 43 666,51грн.
Твердження податкового органу наведені у відзиві на позовну заяву, з приводу правомірності неприйняття поданої уточнюючої податкової декларації з орендної плати від 13.06.2018, через ненадання позивачем копії Додаткової угоди до договору оренди землі від 07.07.2011 та копії витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо реєстрації права оренди на земельну ділянку, судом відхиляються з тих підстав, що Державна фіскальна служба України надала оцінку спірним правовідносинам та звернула увагу Головного управління ДФС у Рівненській області на допущені ним порушення. Відтак, зазначила, що порушення своєчасної сплати орендної плати за землю без урахування уточнюючої декларації від 13.06.2018 реєстраційний № 9118029490 - є недоведеними та передчасними.
Державна фіскальна служба України наголосила, що відповідальність за виправлення (уточнення) інформації податкових декларацій в частині зміни розміру податкових зобов'язань наступає тільки в разі подання уточнюючої податкової декларації в зв'язку з виявленням факту заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів. Крім того, така відповідальність для платника податку передбачена саме ст. 50 Кодексу, а не ст. 126 Кодексу.
Специфіка нарахування штрафної санкції, встановленої ст. 126 Кодексу, полягає в тому, що вона нараховується контролюючим органом вже на погашену суму податкового боргу, таким чином, при поданні уточнюючої податкової декларації, якою зменшується податкове зобов'язання з певного податку, відсутній об'єкт застосування штрафної санкції, передбаченої ст. 126 Кодексу, оскільки подання уточнюючої декларації зі зменшеним податковим зобов'язанням не є сплатою узгодженої суми податкового зобов'язання, у той час як нарахування штрафної санкції залежить від суми погашеного податкового боргу та кількості днів затримки сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
Так, за приписами п.126.1 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу.
З аналізу вказаної статті можна дійти висновку, що штрафні санкції передбачені ст.126 Податкового кодексу України, нараховуються контролюючим органом вже на погашену суму податкового боргу.
Судом встановлено, що 13.06.2018 ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» подано уточнюючу податкову декларацію з плати за землю від 13.06.2018 за 2018 рік, з визначенням щомісячного платежу у розмірі 43 666,52грн. (а.с.55).
Згідно акту камеральної перевірки визначена позивачем сума грошового зобов'язання у строк до 30.05.2018 сплачена не була. Тобто у ПрАТ «Західний торгово-промисловий дім» виник податковий борг на суму 43666,52 грн.
Згідно із долучених до матеріалів справи копій платіжних доручень, позивач погасив вказану суму податкового боргу 14.06.2018, із затримкою сплати на 15 днів.
Враховуючи вищевикладене, штрафні санкції повинні нараховуватися від погашеної суми податкового боргу у розмірі 43666,52 грн. А тому, розмір штрафних санкцій повинен становити 4366,65 грн. (10%*43666,52 грн.) з розрахунку погашеного податкового боргу у сумі 43666,52 грн., а не - 8733,30 грн., з розрахунку визначеного зобов'язання у сумі 87333,00 грн., про що протиправно зазначено у податковому повідомленні-рішенні форми «Ш» від 06.07.2018 №0042835101.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 №0042835101, в частині нарахування штрафу у розмірі 4366,65 грн. - необхідно визнати протиправним та скасувати.
Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень не обґрунтував обставини, на яких ґрунтуються його заперечення, а позивач довів ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
При зазначених обставинах, вимоги позивача обґрунтовані.
Оскільки факт наявності у позивача порушеного права знайшов своє підтвердження у ході розгляду справи, то поданий позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищенаведене, на користь позивача слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Рівненській області, судові витрати на суму 1762,00 грн., сплачені згідно із платіжного доручення № 725 від 04.10.2018 (а.с.3).
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Ш» від 06.07.2018 № 0042835101, прийняте Головним управлінням ДФС у Рівненській області, в частині нарахування штрафу на суму 4366,65 грн.
Стягнути на користь позивача Приватного акціонерного товариства "Західний торгово - промисловий дім" (пров. Центральний,1,м.Дубно, Дубенський район, Рівненська область, 35600, код ЄДРПОУ 32665494) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Рівненській області (вул. Відінська, 12, м. Рівне, Рівненської області, 33023, код ЄДРПОУ 39394217) судові витрати на суму 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
У разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 17 травня 2019 року.
Суддя Зозуля Д.П.