17 травня 2019 року м. ЧернігівСправа № 927/396/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Лавриненко Л.М. перевіривши матеріали позовної заяви б/н від 14.05.2019
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТАГОН»
вул. 1 травня, 15, м. Гола Пристань, Херсонська область, 75600
Відповідач-1: Чернігівська Митниця Державної фіскальної служби України
проспект Перемоги, 6, м. Чернігів, 14017
Відповідач-2: Державна казначейська служба України
вул. Бастіонна,6, м. Київ, 01601
Про стягнення 219663,00 грн шкоди
Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «АКТАГОН» подано позов до відповідачів: 1) Чернігівської Митниці Державної фіскальної служби України та 2) Державної казначейської служби України про стягнення з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України на користь позивача грошових коштів на загальну суму 219663,00 грн в рахунок відшкодування шкоди, завданої противоправною діяльністю Чернігівської митниці ДФС.
Заявлений позов обґрунтовано протиправними діями представників Чернігівської митниці ДФС, які полягали у безпідставному притягненні керівника ТОВ «АКТАГОН» до відповідальності та конфіскації товару, після чого відбувся продаж товару по невиправдано заниженій ціні, володіючи інформацією про дійсну вартість товару, яка була зазначена в документах та накладних, у зв?язку з чим позивачем були понесені матеріальні збитки.
Як вбачається з позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТАГОН» б/н від 14.05.2019, відповідачем-2 за позовом про стягнення 219663,00 грн шкоди з Державного бюджету України позивачем визначено Державну казначейську службу України (вул. Бастіонна, буд. 6, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 37567646).
Пунктом 1 Указу Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади України" № 1085/2010 від 09.12.2010 (зі змінами), з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату та витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління та відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України, постановлено, зокрема, утворити Державну казначейську службу України, поклавши на цю Службу функції у сфері казначейського обслуговування державного бюджету.
Відповідно до п.1 положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №215 від 15.04.2015, Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.
Таким чином, Державна казначейська служба України є центральним органом виконавчої влади України.
Згідно з п.5 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України, спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Приймаючи до уваги, що відповідачем-2 у даному спорі є центральний орган виконавчої влади - Державна казначейська служба України, а тому суд доходить висновку, що дана справа належить до виключної підсудності Господарського суду міста Києва.
Пунктом 1 частини 1 статті 31 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, господарська справа №927/396/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТАГОН» до відповідачів: 1) Чернігівської Митниці Державної фіскальної служби України та 2) Державної казначейської служби України, про стягнення 219663,00 грн шкоди, підлягає передачі за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва.
У відповідності до ч.3 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ч.5 ст. 30, ч.1,3, ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Справу №927/396/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АКТАГОН» (вул. 1 травня, 15, м. Гола Пристань, Херсонська область, 75600; код ЄДРПОУ 0041774108) до відповідача-1: Чернігівської Митниці Державної фіскальної служби України (проспект Перемоги, 6, м. Чернігів, 14017; код ЄДРПОУ 39482156), відповідача-2: Державної казначейської служби України (вул. Бастіонна,6, м. Київ, 01601; код ЄДРПОУ 37567646) про стягнення 219663,00 грн шкоди, передати за виключною підсудністю до Господарського суду міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 44Б, Київ, 01030).
2. Ухвала набирає законної з моменту її підписання.
3. Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання в порядку ст.256 Господарського процесуального кодексу України.
4. Справу №927/396/19 направити до Господарського суду міста Києва не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя Л. М. Лавриненко