Ухвала від 16.05.2019 по справі 400/3034/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

16 травня 2019 р.м.ОдесаСправа № 400/3034/18

Суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" до Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року позов ТОВ "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" задоволено частково.

На зазначене рішення суду 07 травня 2019 року ТОВ "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" подало апеляційну скаргу, що підтверджується поштовим конвертом та відстеженням на офіційному сайті «Укрпошта» за номером поштового ідентифікатору 5521310490723.

Перевіривши строки подання апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи апелянт отримав оскаржуване рішення суду першої інстанції 28 березня 2019 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.235).

Тобто, тридцятиденний строк подання скарги закінчився 27 квітня 2019 року. Однак, оскільки це був вихідний день, останнім днем строку подання апеляційної скарги було 02 травня 2019 року - перший робочий день.

Проте, дана апеляційна скарга подана 07 травня 2019 року, що є порушенням ст.295 КАС України.

За правилами ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи, що апелянт при подачі апеляційної скарги пропустив строк передбачений на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та не вказав причини пропуску строку, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без руху та надає строк для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, в якій необхідно вказати причини пропуску строку, якщо такі є.

За правилами п.4 ч.1 ст.299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Поряд з цим, апелянтом не надано документ про сплату судового збору.

У разі поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, апелянту необхідно сплатити судовий збір у сумі 17 052,58 грн. (сума майнової вимоги в якій суд відмовив - 757 892,50 грн. х 1,5% = 11 368,38 грн. х 150% = 17 052,58 грн.), відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI на зазначений рахунок:

Отримувач коштівУК у м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101/

Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923

Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО)899998

Рахунок отримувача34315206081007

Код класифікації доходів бюджету22030101

Призначення платежу*; 101;________ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом_________ (ПІБ чи назва установи).

та надати оригінал квитанції до суду апеляційної інстанції.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 296, 298, 299 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року - залишити без руху.

Надати товариству з обмеженою відповідальністю "ЮГ-РЕГІОН ПЛЮС" строк - 10 днів з дня вручення цієї ухвали, для подачі до суду апеляційної інстанції заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 25 березня 2019 року та надання оригіналу квитанції про сплату судового збору.

Роз'яснити, що у разі неподання заяви, відповідно до п.4 ч.1 ст.299 КАС України, буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження, а у разі несплати судового збору, відповідно до ст.169 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.О. Турецька