ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
15 травня 2019 року м. Київ № 640/8164/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І.,
розглянувши позовну заяву в адміністративній справі
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс»
доДепартаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації
провизнання протиправним та скасування рішення
Товариство з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, у якому просило суд:
- визнати протиправним та скасувати дозвіл Департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації від 31 січня 2019 року №3221882001-6 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в частині умов:
- проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферне повітря на період поетапного зниження викидів забруднюючих речовин (тривалість кожного етапу та необхідне зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин на кожному етапів встановлюються територіальними органами Мінприроди України, органом виконавчої влади Автономної республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням з Дерсанепідслужбою України). Узгоджений з вищевказаними установами план щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин, відповідно до вимог пункту 2.10 наказу Мінприроди №108 від 09 березня 2006 року «Про затвердження інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсягів викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців», представити до Головного управління протягом І кварталу 2019 року;
- розробити пропозиції щодо дозволених обсягів викидів з урахуванням поетапного зниження викидів із зазначенням тривалості кожного етапу відповідних обсягів викидів, відповідно до вимог пункту 2.13 наказу Мінприроди №108 від 09 березня 2006 року «Про затвердження інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсягів викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців». Розроблені пропозиції щодо дозволених обсягів викидів з урахуванням поетапного зниження викидів із зазначенням тривалості кожного етапу відповідних обсягів викидів представити до Головного управління протягом І кварталу 2019 року;
- проведення щомісячного моніторингу рівня забруднення атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони та житлової забудови відповідно до вимог пункту 2.10 наказу Мінприроди №108 від 09 березня 2006 року «Про затвердження інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсягів викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців» протягом 2019 року.
Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Частинами 1 та 2 статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частиною 5 статті 94 КАС України встановлено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем долучено до позовної заяви копії доказів, які належним чином не завірені.
Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позову до адміністративного суду немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом з тим, статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено, що з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921,00 гривень.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що позивачем заявлена одна вимога немайнового характеру.
Враховуючи вищенаведене, позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн.
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень статті 160, 161 КАС України і позивачу належить усунути вищевказані недоліки.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Комплекс Агромарс» залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Т.І. Шейко