Справа № 420/2222/19
16 травня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання скасувати вимогу про сплату боргу,-
До суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області про визнання неправомірними дій Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області в частині, що пов'язано з нарахування заборгованості за період з 01.01.2017р. по теперішній час, зобов'язання Державну фіскальну служби України Головного управління ДФС в Одеській області скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-8787-50 від 19.03.2019р.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ухвалою суду від 19.04.2019р. адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху, у зв'язку з невідповідністю позовної заяви ст.160 КАС України.
11.05.2016р. до суду від позивача надійшла заява про виправлення недоліків, уточнений адміністративний позов та засвідчені додані до позовної заяви документи.
Відповідно до положень ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зазначення ціни позову; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з уточненого адміністративного позову від 11.05.2019р. позивачем уточнено відповідача та замість «Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області», зазначено «Головне управління ДФС в Одеській області».
Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно ч.3 ст.46 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Однак, як вбачається з уточненого адміністративного позову від 11.05.2019р. ОСОБА_1 , позивач уточнюючи відповідача не привів у відповідність прохальну частину позовної заяви, у якій позивач оскаржує дії «Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області».
Частиною 6 ст.7 КАС України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на викладене, суд, керуючись принципом аналогії права приходить до висновку про наявність підстав для продовження позивачеві терміну для усунення недоліків по справі.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -
Продовжити термін для усунення недоліків адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України Головного управління ДФС в Одеській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання скасувати вимогу про сплату боргу.
Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя К.О. Танцюра