Рішення від 16.05.2019 по справі 160/2712/19

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2019 року Справа № 160/2712/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коренева А.О.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Заубер Холдінгс Україна" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Заубер Холдінгс Україна» (далі - Товариство) до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач - 1), Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в особі Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про відмову у реєстрації податкової накладної (далі - відповідач -2), в якому Товариство просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації від 20.02.2019 року №1081436/35682355;

- зобов'язати ДФС України зареєструвати податкову накладну від 06.12.2018 року № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних подану Товариством.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що ним відповідно до приписів п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, складено податкову накладну від 06.12.2018 року № 7 та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, однак, згідно отриманої квитанції її реєстрацію було зупинено. На виконання вимог п.п.201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України позивачем надано повідомлення №22 від 18.02.2019року про надання пояснень до яких додавалися копії підтверджуючих документів, проте оскарженим рішенням комісії, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації Товариству відмовлено у реєстрації такої податкової накладної. За позицією Товариства, прийняте відповідачем-2 рішення є необґрунтованим, неправомірним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки за умови наявності у позивача передбачених чинним законодавством документів, які свідчать про здійснення господарської операції, та того, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачеві у реєстрації в ЄРПН складеної податкової накладної.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 березня 2019 року справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначити на 22 квітня 2019 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 квітня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 13.05.2019 року.

Відповідачі позов не визнали та надали до суду відзиви, в яких стверджують про правомірність оскаржуваного рішення, посилаючись на те, що подана позивачем податкова накладна відповідала критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 року №567, а надані Товариством пояснення та документи виявлених порушень не усунули, у зв'язку з чим просили відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Відповідач-1 також вказав, що не вчиняв дій/бездіяльності які б зачіпали права та обов'язки Товариства.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі просив позов задовольнити та надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача-1, відповідача-2 заперечував проти задоволення позову, свої доводи виклав у відзивах на позов, питання про розгляд справи в порядку письмового провадження просив вирішити судом самостійно.

Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом (пункт 10 частини першої статті 4 КАС України).

Таким чином, суд приходить до висновку продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження відповідно до пункту 10 частини 1 статті 4 та частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.193 КАС України - суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Відповідно до частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши письмові докази, долучені до матеріалів справи, проаналізувавши відповідні норми чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є юридичною особою, зареєстрований Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської Ради 29.01.2008 за № 12241020000041151. Взятий на податковий облік в органах державної податкової служби 30.01.2008 за № 13361 в ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпро.

Станом на 01.01.2018 загальна чисельність працюючих на підприємстві становить 35 осіб, в тому числі виробничий персонал 30 осіб.

Одним із профільних видів діяльності позивача, у тому числі, є виробництво вугільної фракції дрібнодисперсної (шламу вуглевмісного) - код УКТ ЗЕД 2701. Виробництво даної продукції є одним з видів діяльності підприємства код 19.20 за КВЕД 009:2010.

Сировина для виробництва готової продукції - шлам вуглевмісний (код УКТ ЗЕД 2701) - придбана позивачем за договором купівлі-продажу шламу вуглевмісного від 17.01.2013 укладеним з ТОВ «Континенталь-Енерго» та оприбуткована позивачем на балансовому рахунку 201 «Сировина та матеріали». Станом на 01.01.2018 залишок сировини на балансі підприємства становив 1 712 137 тон.

Для забезпечення виробничого процесу підприємство орендує складську площадку та комплекс сушки за адресом Дніпропетровська область, м. Камянське, вул. Колеусівська, 1а, підприємством укладений договір на постачання електроенергії. Також підприємство має власне виробниче обладнання.

В рамках статутного напрямку діяльності та з метою реалізації готової продукції позивачем з ТОВ «Ріналтек» укладено Договір поставки № 0904-18 від 09.04.2018 вугільної фракції - дрібнодисперсна.

Відповідно до п.1.1. Договору Постачальник (позивач) зобов'язується поставити, а Покупець (ТОВ «Ріналтек») прийняти та сплатити у відповідності до умов договору вугільну продукцію. Найменування, ціна, кількість, якість, строки сплати та умови поставки, строк оплати продукції та інші відомості, необхідні для виконання умов цього договору указуються в Специфікаціях, які є невід'ємною частиною договору.

Додатком №2 від 27.04.2018 до вищевказаного договору, Сторони погодили Специфікацію відповідно до якої: найменування Товару: «Вугільна фракція дрібнодисперсна»; кількість: 4000,00т; ціна: 300,00грн./тн.; умови поставки Товару: Поставка товару по договору здійснюється на умовах FСА- станція відправлення, за адресом та реквізитам згідно розпоряджень Покупця, дата поставки: датою поставки Товару вважається дата яка погоджена сторона в додатках до цього договору; умови оплати: оплата здійснюється безготівково, в національній валюті України, шляхом переказу коштів від покупця на поточний рахунок постачальника.

На підтвердження факту поставки ТОВ «Заубер Холдінгс Україна» в межах вказаного Договору 0904-18 від 09.04.2018 з урахуванням Додатку № 2 від 27.04.2018 в період з 23.05.2018 по 31.05.2018 вугільної фракції дрібнодисперсної на загальну суму 530 000,00 грн., у тому числі ПДВ- 88 333,33 грн, надані наступні первинні документи:

№РН-0000396 від 23.05.2018р. на суму 104 040,00грн. у т.ч ПДВ 20%;

№РН-0000397 від 24.05.2018р. на суму 207 450,00грн. у т.ч ПДВ 20%;

№РН-0000398 від 24.05.2018р. на суму 104 040,00грн. у т.ч. ПДВ 20%;

№РН-0000399 від 28.05.2018р. на суму 145 650,00грн. у т.ч ПДВ 20%;

№РН-0000400 від 31.05.2018р. на суму 188 490,00грн. у т.ч ПДВ 20%.

Послуги в завантаженні/відправленні готової продукції залізничним транспортом надавалися ФОП Біленко А.В., згідно Договору на надання послуг № 01.04.14/УС від 01.04.2014, з урахуванням Додаткових угод до даного договору № 2 від 30.12.2014, № 3 від 30.12.2015, № 6 від 01.10.2017, № 5 від 31.12.2016, № 7 від 31.12.2017, № 8 від 01.03.2018.

Надання та оплата Позивачем вищевказаних послуг підтверджується Актом надання послуг №53 від 31.05.2018р. по завантаженню/відправленню готової продукції залізничним транспортом за травень 2018 року та платіжними дорученнями на оплату послуг №175 від 11.05.2018р., №200 від 18.05.2018р., №217 від 24.05.2018р., №234 від 30.05.2018р., №240 від 31.05.2018р., №477 від 15.05.2018р., №493 від 31.05.2018р., №957 від 11.05.2018р., №962 від 21.05.2018р., №1050 від 04.06.2018р., №293 від 12.06.2018р.

Надання та оплата Позивачем вищевказаних послуг підтверджується Актом надання послуг №53 від 31.05.2018р. по завантаженню/відправленню готової продукції залізничним транспортом за травень 2018 року та платіжними дорученнями на оплату послуг №175 від 11.05.2018р., №200 від 18.05.2018р., №217 від 24.05.2018р., №234 від 30.05.2018р., №240 від 31.05.2018р., №477 від 15.05.2018р., №493 від 31.05.2018р., №957 від 11.05.2018р., №962 від 21.05.2018р., №1050 від 04.06.2018р., №293 від 12.06.2018р.

Завантаження та транспортування готової продукції - вугільної фракції дрібнодисперсної підтверджується залізничними накладними №46314530 від 23.05.2018р., №46381448 від 24.05.2018р., №46381497 від 24.05.2018р., №46470308 від 28.05.2018, №46562773 від 31.05.2018р.

06.12.2018р. Позивачем з ТОВ «Радмір-К» та ТОВ «Ріналтек» укладено договір відступлення права вимоги №322 від 06.12.2018р., відповідно до умов якого Позивач (Первісний кредитор) передає/відступає ТОВ «Радмір-К» (Новий кредитор) право вимоги до ТОВ ТОВ «Ріналтек» (Боржник) по договору постачання №0904-18 від 09.04.2018р. на загальну суму 530 000,00 грн. в т.ч. ПДВ 20%.

Відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового Кодексу України тимчасово, до 1 липня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.

Таким чином, у зв'язку з відступленням Позивачем на користь ТОВ «Радмір-К» права вимоги до ТОВ «Ріналтек» за договором відступлення права вимоги №322 від 06.12.2018р., яке виникло по договору постачання №0904-18 від 09.04.2018р., Позивачем складено та направлена на реєстрацію податкова накладна №7 від 06.12.2018 року на суму 530000,00 грн 00 коп в т.ч. ПДВ 20%.

Для підтвердження податкових зобов'язань по податковим накладним, реєстрація яких зупинена, та підтвердження реальності здійснення операцій позивачем надані всі сканкопії (в електронному вигляді) вище перелічених первинних документів товариством відповідачу - 2 разом з повідомленнями щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК (залучено 150 копій документів).

При цьому, слід зазначити, що первинні документи, оформлені в рамках Договору поставки вугільної продукції № 0904-18 від 09.04.2018, не мають дефекту форми, змісту або походження, які в силу норм ст. ст. 198, 201 Податкового кодексу України, ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88) спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості.

Отже, судом встановлено, що в даному випадку позивачем подані пояснення з доданням документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, при цьому надані позивачем до відповідача пояснення та додані документи в повній мірі засвідчують факт реального виконання ТОВ «Заубер Холдінгс Україна» та його контрагентом господарських зобов'язань.

Суд також зазначає, що відповідачем не визначено, в чому конкретно податкова накладна № 7 від 06.12.2018, відповідає вимогам пп. 1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку», що призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним конкретним переліком відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.

На підставі названого договору Товариством складено та направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) податкову накладну від 06.12.2018 року № 7.

За результатами обробки податкової накладної автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України позивачу надіслано квитанції про зупинення їх реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України з причини, що податкові накладні відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 «Критерії ризиковості платника податку». Товариству запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН

Товариством засобами електронного зв'язку направлено до ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої/го зупинено із відповідними поясненнями та підтверджуючими документами.

Однак, комісією ГУ ДФС у Дніпропетровській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації прийнято оскаржуване рішення від 20.02.2019 року №1081436/35682355, яким Товариству відмовлено у реєстрації податкової накладної від 06.12.2018 року № 7. Підставою прийняття даного рішення зазначено ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарі/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

Не погоджуючись з такою відмовою позивачем подано скаргу на рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1081436/35682355 від 20.02.2019р. до якої додано первинні документи.

Комісією з питань розгляду скарг було прийнято рішення №14261/35682355/2 від 11.03.2019р., яким скаргу на рішення про відмову в реєстрації ПН залишено без задоволення та рішення комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

Не погодившись з таким рішенням, Товариство оскаржило його до суду, правомірність прийняття якого є предметом розгляду у цій справі.

При вирішенні спору суд виходить з того, що відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 ПК України; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, в редакції, чинній на час зупинення податкової накладної, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», якою затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (набрання чинності 22.03.2018 року, далі - Порядок №117).

Відповідно до пунктів 5, 6 Порядку №117 податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Згідно з пунктами 12, 13 Порядку №117 у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/ послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

З матеріалів справи встановлено, що зупинення реєстрації податкових накладних здійснено на підставі Критеріїв ризиковості платника податку викладених в листі ДФС від 21.03.2018 року №959/99-99-07-18, а саме зазначено, що ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Проте, у пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Однак в квитанції від 26.12.2018року якою зупинена реєстрація податкової накладної від 06.12.2018 року № 7 не зазначено якій саме вимогі пп.1.6 п.1 Критерії ризиковості відповідає така накладна.

У відповідності до пунктів 15 - 21 Порядку №117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складені на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображені однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з УКТЗЕД або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг).

ДФС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо засобів електронного зв'язку ДФС, якими можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС).

Зазначені комісії приймають рішення про:

- реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі;

- відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:

- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;

- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;

- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Згідно з пунктом 27 Порядку №117, рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Судом під час розгляду справи встановлено, що позивачем подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 06.12.2018 року № 7, щодо якої заявлено позовну вимогу. ГУ ДФС у Дніпропетровській області за наслідком проведеного моніторингу встановлено не відповідність такої накладної вимогам пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано ТОВ «Заубер Холдінгс Україна»

надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Позивачем надані пояснення та копії первинних документів, складених під час здійснення відповідної господарської операції, що підтверджено матеріалами справи.

Підставою для відмови в реєстрації податкових накладних в оскаржуваних рішеннях комісією ГУ ДФС у Дніпропетровській області зазначено «ненадання платником податку копій документів, а саме первинних документів щодо постачання/придбання товарі/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків». При цьому, в оскаржуваному рішенні не наведено обґрунтувань причин відмови в реєстрації податкової накладної. Відповідачем-2 в оскаржуваному рішенні не зазначено, що саме стало підставою для їх не прийняття, а також не конкретизовано, яких саме документів з визначеного переліку Товариством не надано.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідачем-2 не доведено, що оскаржуване рішення прийнято обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, неупереджено, добросовісно та розсудливо.

Таким чином, оскаржуване рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації від 20.02.2019 року № 1081436/35682355 ГУ ДФС України у Дніпропетровській області є протиправним та підлягає скасуванню.

Належним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 06.12.2018 року № 7 складені ТОВ «Заубер Холдінгс Україна» датою їх фактичного отримання.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань ДФС України та ГУ ДФС у Дніпропетровській області на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 3842 грн. (по 1921 грн. з обох відповідачів вимоги до яких задоволено).

Керуючись статтями 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Заубер Холдінгс Україна" до Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації №1081436/3568235 від 20.02.2019 року Головного управління Державної фіскальної служби Україні Дніпропетровській області.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну №7 від 06.12.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних подану Товариством з обмеженою відповідальністю"Заубер Холдінгс Україна".

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Заубер Холдінгс Україна" (код ЄДРПОУ 35682355) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 1921,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197).

Стягнути на користь Товариством з обмеженою відповідальністю "Заубер Холдінгс Україна" (код ЄДРПОУ 35682355) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 1921,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення складено 16 травня 2019 року.

Суддя А.О. Коренев