06 травня 2019 року ЛуцькСправа № 140/2794/18
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача Пригари В.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними і скасування пункту 24 наказу від 03.09.2018 №1137 та пункту 13 наказу від 03.09.2018 №1136,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - Військова частина НОМЕР_1 , відповідач) про визнання протиправним і скасування пункту 24 наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 03.09.2018 №1137 "Про стан військової дисципліни та правопорядку у серпні 2018 року та заходи щодо його покращення"; визнання протиправним і скасування пункту 13 наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 03.09.2018 №1136 "Про стан служби військ та виконавчої дисципліни у військовій частині за серпень та заходи щодо їх покращення у вересні 2018 року".
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.02.2019 було відкрито провадження у справі, відповідно до приписів статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін, судове засідання призначено на 10:30 год. 07.03.2019 (а.с. 1)., Ухвалою суду від 14.02.2019 було витребувано у військової частини НОМЕР_2 належним чином засвідчені копії матеріалів особової справи щодо накладення дисциплінарних стягнень на військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 згідно з наказами від 03.09.2018 №1137 та №1136, докази ознайомлення останнього з наказами про їх накладення та інші документи, що стосуються дисциплінарних стягнень, застосованих до ОСОБА_1 .
В подальшому, 07.03.2019 розгляд справи було відкладено за клопотаннями сторін на 11:45 год. 21.03.2019 (а.с. 69).
Ухвалами суду від 21.03.2019 ухвалено розгляд справи проводити за правилам загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 10:30 год. 02.04.2019 та витребувано у військової частини НОМЕР_2 засвідчені копії матеріалів особової справи позивача (а.с. 84-86). 02.04.2019 оголошено перерву у розгляді справи до 12:00 год. 11.04.2019 (а.с. 97). Ухвалою суду від 11.04.2019 продовжено строк підготовчого засідання на тридцять днів, в зв'язку з чим оголошено перерву у розгляді справи до 10:30 год. 06.05.2019 (а.с. 171-174).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 в м. Первомайськ на посаді заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї 4 гаубичного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення.
З 07.09.2018 проходить службу за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 та після надходження службової картки військовослужбовця до якої, стало відомо про застосування до нього двох дисциплінарних стягнень у вигляді «догани».
Вважає, що таке притягнення до дисциплінарної відповідальності відбулося протиправно, з порушенням вимог Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, оскільки позивач не порушував військову дисципліну чи громадський порядок та будь-якого дисциплінарного правопорушення не вчиняв.
При цьому, звертає увагу на те, що догани були винесені під час перебування його на листку тимчасової непрацездатності, без проведення службового розслідування та без його ознайомлення.
Враховуючи наведене просить позов задовольнити.
Відповідач відзиву у встановлений строк суду не подав.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, з підстав, наведених у позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги заперечив та просив відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що дисциплінарні стягнення накладені на ОСОБА_1 правомірно за неналежне виконання службових обов'язків та порушення розпорядку (запізнення на шикування). Крім того, звертає увагу на те, що позивачем порушено строк звернення до адміністративного суду, оскільки накази про накладення дисциплінарних стягнень винесено у вересні 2018 року, а ОСОБА_1 звернувся до суду в грудні цього ж року.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що наказом командира військової частини НОМЕР_3 від 04.05.2017 № 27-РС (по особовому складу) призначено сержанта ОСОБА_1 , головного сержанта-командира гармати гаубичного артилерійського взводу гаубичної артилерійської батареї гаубичного артилерійського дивізіону військової частини ПП НОМЕР_4 , заступником командира гаубичної артилерійської батареї, гаубичного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення військової частини ПП НОМЕР_4 , ВОС-3410003 (а.с. 116, 119).
Відповідно до довідки від 11.09.2018 № 88/1/2836 ОСОБА_1 проходить військову службу за контрактом у військовій частині НОМЕР_2 з 07.09.2018 та по теперішній час (а.с. 25).
Пунктом 24 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03.09.2018 № 1137 «Про стан військової дисципліни та правопорядку у серпні 2018 року та заходи щодо його покращення» за порушення вимог статті 59 розділу 2 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України накладено дисциплінарне стягнення у вигляді «догани» на заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї з морально-психологічного забезпечення 4 гаубичного артилерійського дивізіону молодшого лейтенанта ОСОБА_1 (а.с. 158-164).
Також пунктом 13 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03.09.2018 року № 1136 «Про стан служби військ та виконавчої дисципліни у військовій частині за серпень та заходи щодо їх покращення в вересні 2018 року» на підставі проведеного аналізу стану служби військ та виконавчої дисципліни у серпні 2018 року, з метою приведення стану служби військ до вимог керівних документів та підвищення рівня виконавчої дисципліни, за порушення розпорядку дня накладено дисциплінарне стягнення у вигляді «догани» на заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї 4 гаубичного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення молодшого лейтенанта ОСОБА_1 (а.с. 165-169).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Згідно з статтею 1 Закону України «Про дисциплінарний статут Збройних Сил України» від 24.03.1999 № 551-XIV (далі - Закон № 551-XIV ) військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України.
Відповідно до статті 4 вказаного Закону військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю; додержуватися визначених військовими статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби.
Як встановлено частиною першою статті 45 Закону № 551-XIV, у разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов'язків, порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов'язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.
Відповідно до статті 83 Закону №551-XIV на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.
Частиною першою статті 84 Закону визначено, що прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини.
Як вбачається із частин першої, третьої статті 85 даного Закону, службове розслідування призначається письмовим наказом командира, який вирішив притягти військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. Воно може бути проведено особисто командиром, доручено офіцерові чи прапорщикові (мічманові), а у разі вчинення правопорушення солдатом (матросом) чи сержантом (старшиною) - також сержантові (старшині).
Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення командиром (начальником). У необхідних випадках цей термін може бути продовжено командиром (начальником), який призначив службове розслідування, або старшим командиром (начальником), але не більш як на один місяць.
Частиною сьомою статті 85 Закону визначено, що порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України встановлюється наказом Міністерства оборони України, в інших військових формуваннях - центральними органами виконавчої влади, яким вони підпорядковані.
Згідно із частиною першою статті 86 Закону якщо вину військовослужбовця повністю доведено, командир приймає рішення про накладення дисциплінарного стягнення.
Частиною другою статті 86 визначено, що під час накладення дисциплінарного стягнення та обрання його виду враховується: характер та обставини вчинення правопорушення, його наслідки, попередня поведінка військовослужбовця, а також тривалість військової служби та рівень знань про порядок служби.
Як слідує з матеріалів справи, підставами для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності стали рапорти т.в.о начальника штаба-першого заступника командира військової частини НОМЕР_1 підполковника ОСОБА_2 від 30.08.2018 за порушення статті 200 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (порушення розпорядку дня, запізнення на ранкове шикування) та за порушення статей 11, 16, 26 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (неналежне виконання своїх посадових обов'язків) (а.с. 154-155).
Відповідно до статті 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов'язаннями України, покладає на військовослужбовців такі обов'язки: свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників) і захищати їх у бою, як святиню оберігати Бойовий Прапор своєї частини; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов'язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; бути пильним, суворо зберігати державну таємницю; вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки військовослужбовців, завжди бути одягненим за формою, чисто й охайно.
Згідно з статтею 13 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовець зобов'язаний додержуватися вимог безпеки, вживати заходів до запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати фізичну загартованість і тренованість, утримуватися від шкідливих для здоров'я звичок.
Статтею 16 цього Статуту визначено, що кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Відповідно до статті 26 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до статті 199 вказаного Статуту розподіл часу здійснюється таким чином, щоб забезпечити у військовій частині постійну бойову готовність і проведення занять з бойової підготовки та створити умови для підтримання порядку, військової дисципліни й виховання військовослужбовців, підвищення їх культурного рівня, всебічного побутового обслуговування, відпочинку й харчування.
Для військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів (слухачів) військових навчальних закладів, навчальних центрів, військових частин) встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. Для військовослужбовців строкової військової служби і курсантів (слухачів) військових навчальних закладів, навчальних центрів, військових частин встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. Тривалість робочого тижня встановлюється законом.
Військові навчання, походи кораблів, бойові стрільби та бойове чергування, несення служби у добовому наряді здійснюються у будь-які дні тижня без обмеження загальної тривалості службового часу.
Розподіл часу у військовій частині протягом доби і протягом тижня здійснюється згідно з розпорядком дня, яким встановлюється виконання основних заходів повсякденної діяльності, навчання й побуту особового складу підрозділів, штабів.
Розпорядок дня встановлюється командиром (начальником) відповідно до завдань, покладених на військову частину, та залежно від пори року.
Розпорядок дня затверджується на період навчання і може уточнюватися командиром (начальником) на час проведення навчань, походів кораблів, бойових стрільб, бойового чергування, несення служби в добовому наряді, варті тощо з урахуванням особливостей їх виконання (стаття 200 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України).
Згідно з статтею 201 цього Статуту у розпорядку дня має бути передбачений час для проведення ранкової фізичної зарядки, ранкового огляду, ранкового й вечірнього туалету; для навчальних занять і підготовки до них; для інструктажу та розводу добового наряду; для зміни спеціального (робочого) одягу, чищення одягу, взуття, миття рук перед їжею, харчування, обслуговування озброєння, бойової та іншої техніки; для гуманітарної, культурно-освітньої та спортивно-масової роботи, слухання радіо й перегляду телепередач; для приймання хворих у медичному пункті, приймання військовослужбовців командуванням з особистих питань, відвідування військовослужбовців; для особистих потреб військовослужбовців, вечірньої прогулянки, вечірньої перевірки та восьмигодинного сну.
Проміжок між харчуванням не може перевищувати 7 годин. Після обіду протягом не менше ніж 30 хвилин заняття не проводяться і роботи не виконуються.
Збори, засідання, а також концерти, кінофільми та інші заходи мають бути закінчені до вечірньої перевірки.
Заходи, пов'язані із забезпеченням бойової та мобілізаційної готовності військової частини, виконуються за наказом її командира в будь-який час доби з наданням військовослужбовцям не менше ніж 4 годин відпочинку на добу.
Проте суд вважає, що дослідженими в ході судового розгляду справи доказами відповідачем не доведено факту порушення позивачем вимог Статуту внутрішньої служби, а саме статті 59 розділу 2, розпорядку дня (стаття 200) та підстав для накладення на нього дисциплінарних стягнень, зважаючи на наступне.
Підставою для притягнення ОСОБА_3 до дисциплінарної відповідальності стали рапорти т.в.о. начальника штаба-першого заступника командира військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 від 30.08.2018 про накладення дисциплінарного стягнення за порушення позивачем статей 11, 16, 26 Статуту внутрішньої служби ЗСУ (неналежне виконання своїх посадових обов'язків) та за порушення статті 200 Статуту внутрішньої служби ЗСУ (порушення розпорядку дня, запізнення на ранкове шикування).
Однак, суд зазначає, що підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності військовослужбовця є наявність його вини у вчиненні конкретних правопорушень.
У кожному випадку вина військовослужбовця у вчиненні дисциплінарного проступку повинна бути встановлена та належними доказами доведена.
Однак, в рапортах, що стали підставою для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності не зазначено в чому саме проявилося невиконання ОСОБА_1 службових обов'язків, коли воно мало місце та в чому полягало. Фактично зазначено статті Статуту внутрішньої служби ЗСУ без аналізу неправомірності дій позивача.
Норми статей 11, 16 Статуту внутрішньої служби ЗСУ включають в себе багато обов'язків військовослужбовця. Однак, ні рапорт, ні наказ № 1137 від 03.09.2018 не містить обґрунтувань, які саме з них порушено ОСОБА_1 , зважаючи на ту обставину, що вказані норми містять в собі різні за своєю сутністю обов'язки військовослужбовця.
На підтвердження вказаних обставин інших доказів відповідачем не надано.
Невиконання службових обов'язків не може проявлятися в загальному, воно завжди включає в себе допущення військовослужбовцем порушення конкретної норми Статуту, яка у встановленому порядку, в кожному конкретному випадку повинна бути доведена.
Суд зазначає, що у рапорті від 30.08.2018, який став підставою для винесення наказу № 1137 від 03.09.2018 зазначено, що позивачем порушено вимоги статей 11, 16, 26 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, хоча в самому наказі зазначено статтю 59 розділу 2 Статуту.
Вказана стаття визначає обов'язки командира та включає в себе двадцять три абзаци, в кожному з яких виписано, що повинен виконувати командир.
Який конкретно обов'язок порушив позивач та в чому він проявився, в наказі не зазначено.
В даному випадку, в рапорті зазначено одні статті Статуту, які порушив позивач, а в наказі про притягнення до дисциплінарної відповідальності № 1137 від 03.09.2018 зовсім інші.
Що стосується порушення позивачем розпорядку дня, а саме запізнення на шикування, то суд зазначає, що ні в рапорті ОСОБА_2 , ні в наказі № 1136 від 03.09.2018 не вбачається коли саме позивач запізнився на ранкове шикування.
Крім того суд звертає увагу на те, що є незрозумілим за який період мало місце невиконання службових обов'язків ОСОБА_1 . Виходячи із назви наказу № 1137, то саме за серпень 2018 року. Аналогічно, враховуючи, що рапорт ОСОБА_2 датовано 30.08.2018, то саме тоді ніби позивачем було допущено дисциплінарне порушення, а саме: запізнення на ранкове шикування.
Однак, з приводу цього суд зазначає наступне.
Як встановлено під час судового розгляду справи та підтверджується довідкою військово-лікарської комісії від 28.08.2018 № 868 військової частини НОМЕР_5 ОСОБА_4 перебував на лікуванні.
Даною військово-лікарською комісією (госпітальною) військової частини НОМЕР_5 , яка розташована в м. Луцьку, проведено медичний огляд ОСОБА_4 28.08.2018 та визначено, що він потребує звільнення від виконання службових обов'язків на 15 календарних днів.
Відповідно до пунктів 6.5, 6.6 Розділу 6 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України
від 14.08.2008 № 402 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
17.1.2008 за № 1109/15800 (далі - Положення № 402) визначено, що для вирішення питання про потребу у відпустці за станом здоров'я або звільненні від виконання службових обов'язків (у тому числі і повторно) військовослужбовець може направлятися на медичний огляд начальником відділення або профільним головним (провідним) фахівцем військового лікувального закладу, у якому він знаходиться на стаціонарному або амбулаторному лікуванні, про що робиться запис в історії хвороби (медичній книжці), який завіряється підписом відповідної посадової особи.
Військовослужбовці оглядаються ВЛК у військових лікувальних закладах за територіальним принципом. Військовослужбовці, крім того, оглядаються ВЛК за місцем лікування, навчання, перебування у відрядженні, за місцем проведення відпустки.
Абзацом 5 підпункту пункту 22.12 глави 22 розділу ІІ Положення № 402 постанова ВЛК про потребу військовослужбовця у звільненні від службових обов'язків або у відпустці за станом здоров'я повинна бути реалізована негайно.
З врахуванням зазначеного, суд зазначає, що у серпні 2018 року позивач перебував на лікуванні у госпіталі, а відтак не міг виконувати свої посадові обов'язки.
У військову частину НОМЕР_1 він прибув 29.08.2018 і, враховуючи вимоги Положення № 402 повинен був бути звільнений від виконання службових обов'язків негайно, в тому числі і виконанні інших вимог Статуту внутрішньої служби ЗСУ, зокрема, участі у шикуванні.
Зазначене виключає допущення позивачем невиконання ним своїх службових обов'язків, а відтак підстав для притягнення його до дисциплінарної відповідальності немає.
Суд звертає увагу на те, що відповідачем при притягненні до дисциплінарної відповідальності позивача не було враховано зазначені обставини, не було відібрано жодного пояснення в особи, яка притягувалася до дисциплінарної відповідальності.
Враховуючи наявні у справі докази суд вважає, що у даному випадку відповідачем належними та допустимими доказами не доведено те, що ОСОБА_1 було допущено порушення статтей 11, 16, 26, 59, 200 Статуту внутрішньої служби ЗСУ, і у його діях наявний склад дисциплінарного проступку, а відтак у ВЧ НОМЕР_1 були відсутні підстави для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідач у даній справі належними та допустимими доказами не довів наявності в діях позивача підстав дисциплінарного проступку та правомірності притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправними та скасування пункту 24 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03.09.2018 № 1137 «Про стан військової дисципліни та правопорядку у серпні 2018 року та заходи щодо його покращення» та пункту 13 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03.09.2018 № 1136 «Про стан служби військ та виконавчої дисципліни у військовій частині за серпень та заходи щодо їх покращення в вересні 2018 року» в частині накладення дисциплінарних стягнень у вигляді «догани» на заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї 4 гаубичного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення, молодшого лейтенанта ОСОБА_1 .
Суд не приймає до уваги твердження представника відповідача про те, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки накази про притягнення до дисциплінарної відповідальності винесено у вересні 2018 року, які у встановленому порядку були доведені до його відання, а звернувся до суду він лише в грудні 2018, враховуючи наступне.
Під час розгляду судом справи, встановлено, що позивач був звільнений з військової частини НОМЕР_1 06.09.2018 та продовжив службу в іншій частині.
Відповідачем у судове засідання не представлено жодного доказу про те, що саме у вересні 2018 року позивач був ознайомлений з наказами № 1136 та № 1137.
В матеріалах особової справи такі дані відсутні, також відсутні дані про ознайомлення позивача з цими наказами чи доведення їх до відома.
Із пояснень позивача та особової справи ОСОБА_1 вбачається, що про накладення дисциплінарних стягнень йому стало відомо 10.12.2018, про що свідчить відповідний запис у розділі 2 особової справи. Інших доказів на спростування зазначеної обставини відповідачем суду не представлено. Про те, що саме 10.12.2018 позивача ознайомлено з даними стягненнями підтверджується листом ВЧ НОМЕР_2 від 04.03.2019 № 42/431, де на даний час проходить службу позивач (а.с. 59).
Тому саме з вказаної дати суд обраховує місячний строк на звернення позивача до суду за захистом своїх порушених прав.
Керуючись ст.ст.241, 242, 243 ч.3, 245, 246, 295, 297, підпункту 15.5 пункту І розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати пункт 24 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03 вересня 2018 року № 1137 «Про стан військової дисципліни та правопорядку у серпні 2018 року та заходи щодо його покращення» в частині накладення дисциплінарного стягнення у вигляді «догани» на заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї з морально-психологічного забезпечення 4 гаубичного артилерійського дивізіону молодшого лейтенанта ОСОБА_1 .
Визнати протиправним та скасувати пункт 13 наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з основної діяльності) від 03 вересня 2018 року № 1136 «Про стан служби військ та виконавчої дисципліни у військовій частині за серпень та заходи щодо їх покращення в вересні 2018 року» в частині накладення дисциплінарного стягнення у вигляді «догани» на заступника командира 11 гаубичної артилерійської батареї 4 гаубичного артилерійського дивізіону з морально-психологічного забезпечення молодшого лейтенанта ОСОБА_1 .
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_6 ).
Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ).
Суддя Р.С. Денисюк
Повний текст рішення складено 16 травня 2019 року.