Постанова від 03.05.2019 по справі 428/2877/19

Справа № 428/2877/19

Провадження №3/428/1066/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2019 року м. Сєвєродонецьк

Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Комплєктова Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління поліції в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.212-14 КУпАП ОСОБА_1, -

ВСТАНОВИВ:

До Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.212-14 КУпАП.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 242380 від 01.03.2019 року, 01.03.2019 року було встановлено факт розміщення ПрАТ «НДІХІММАШ» в період час з 27.02.2019 року по 01.03.2019 року на будинку №59 по пр.Центральний м. Сєвєродонецька Луганської області на LED екрані політичної реклами кандидата в Президенти України, у даній будівлі розташована та орендує приміщення Луганська обласна військово-цивільна адміністрація.

Пунктом 2 статті 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання - чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 був складений з порушенням вимог діючого законодавства, які унеможливлювали прийняття законного й обґрунтованого рішення.

Так, адміністративна відповідальність за ч.2 ст. 212-14 КУпАП передбачена за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами - розповсюджувачами реклами.

Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення встановлено, що викладена фабула протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки не вказує, які саме порушення виявлені у діях ОСОБА_1, що кваліфіковані органами поліції за ч.2 ст.212-14 КУпАП, не зазначена суть самого адміністративного правопорушення, яке інкримінується останньому, не розкрито склад адміністративного правопорушення, оскільки відсутні повні відомості вчинення правопорушення.

Так, з протоколу не зрозуміло, що виявлено дійсно має ознаки політичної реклами.

Також в протоколі не зазначено, в порушення яких саме норм і якого саме закону ОСОБА_1 порушено порядок розміщення політичної реклами, оскільки, враховуючи, що диспозиція ч.2 ст. 212-14 КУпАП, є бланкетною та відсилає до норм права, що встановлюють порядок розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами, посилання на вказані норми є обов'язковим в протоколі про адміністративне правопорушення та є об'єктивною стороною даного правопорушення, яка підлягає доказуванню під час встановлення наявності в діях особи складу правопорушення.

Окрім цього в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь які дані щодо кандидата у Президенти України, стосовно якого ОСОБА_1 було розміщено політичну рекламу, як й не додано відомостей про реєстрацію кандидатом у Президенти України вказаної особи, а саме копії рішення ЦВК про реєстрацію такого кандидата.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 242380 від 01.03.2019 року не зазначено свідків правопорушення, їх анкетні дані, адреси місця проживання. Так, в графі «Свідки» лише зазначено «у матеріалі», але, на думку, судді, вказане є перешкодою для розгляду справи про адміністративне правопорушення по суті.

На підставі вищевикладеного суддя вважає необхідним адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, що передбачене ч.2 ст.212-14 КУпАП повернути для належного оформлення до Сєвєродонецького ВП ГУНП в Луганській області.

Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14).

Керуючись ст.ст. 9, 33, 40-1, 212-14, 221, 247, 276, 277, 280, 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.212-14 КУпАП повернути Сєвєродонецького відділу поліції Головного управління поліції в Луганській області для проведення перевірки та усунення зазначених у постанові недоліків.

Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративне правопорушення не підлягає.

Суддя Т. О. Комплєктова