Постанова від 15.05.2019 по справі 347/704/19

Справа F 347/704/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.05.2019 м. Косів

Суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Гордій В.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,

за ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ F 100072 від 31.03.2019 року, ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він 31.03.2019 року близько 10.00 год. в с. Старі Кути, по вул. Довгій 23, Івано-Франківської області, керував транспортним засобом марки «Smart Fortwo», номерний знак НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного спFяніння, однак, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.

ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнав та суду пояснив, що 31.03.2019 року в с. Старі Кути, Івано-Франківської області, його було зупинено працівниками поліції з приводу порушення правил дорожнього руху. Зважаючи на те, що він поспішав, він, не читаючи протоколу, погодився його підписати та зазначив, що з протоколом згідний. Однак, вину не визнає, оскільки алкоголь не вживає, в стані алкогольного сп"яніння не перебував, і від проходження такого огляду не відмовлявся. А будь-яких свідків при складанні протоколу не було.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідка, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовFязаний зFясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помFякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зFясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як видно із матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 31.03.2019 року щодо ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП (а.с.1), відповідно до якого ОСОБА_1 керував транспортним засобом з явними ознаками алкогольного спFяніння, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - відмовився.

В силу вимог п. 6 та п.7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спFяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 року F 1452/735, огляд на стан спFяніння проводиться:

1) поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі F спеціальні технічні засоби);

2) лікарем закладу охорони здоровFя (у сільській місцевості за відсутності лікаря F фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спFяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровFя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.

Тобто, у відповідності до ст. 266 КУпАП та вимог Інструкції, якщо у разі зупинки транспортного засобу у працівника поліції є підстави вважати, що водій даного т/з перебуває у стані спFяніння, згідно з ознаками такого стану, то: або поліцейський проводить огляд на стан спFяніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом в присутності двох свідків, або такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровFя, якому надано право на його проведення.

Для встановлення обставин справи, в судове засідання викликались свідки даної події, які були зазначені в протоколі інспектора, а саме: ОСОБА_2, який на неодноразові виклики в суд не з"являється а конверти із викликами даного свідка повертаються на адресу суду із довідкою Укрпошти, що адресата нема вдома, та свідок ОСОБА_3, який суду пояснив, що йдучи по вулиці в с. Старі Кути, його зупинили працівники поліції та запропонували бути свідком і підписати протокол. Вказаний протокол він підписував в присутності лише двох працівників поліції, інших людей там не було.

Працівник поліції Косівського ВП ОСОБА_4, який складав протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 F на неодноразові виклики, до суду не з"являється, що викликає у суду сумнів у дотриманні всіх вимог закону при складанні цього протоколу про адміністративне правопорушення.

Таким чином, судом було встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, але всупереч вищенаведеним вимогам закону, на місці зупинки транспортного засобу, йому не було запропоновано пройти тест на виявлення у нього стану алкогольного сп"яніння в присутності двох свідків, як і не було в присутності двох свідків задокументовано його відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп"яніння.

А тому, зважаючи на вищенаведене, приходжу до висновку, що працівниками поліції не було зібрано належних доказів про наявність у діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, що дає суду підстави для закриття провадження у даній справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі наведеного та керуючись Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спFяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 року F 1452/735, ст. 9, 247, 280, 283-284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: В.І. Гордій