Ухвала від 15.05.2019 по справі 381/1796/19

1-кс/381/803/19

381/1796/19

УХВАЛА

м. Фастів Київська область 15 травня 2019 року

Слідчий суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,

з участю серетаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Фастівського ВП Васильківського ВП ГУ НП в Київській області про призначення експертизи у кримінальному провадженні № 12019110310000469 від 03.05.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

ВСТАНОВИВ:

15.05.2019 року до Фастівського міськрайонного суду надійшло клопотання слідчого СВ Фастівського ВП Васильківського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 про призначення експертизи.

В судове засідання слідчий не зявилася, повідомлена вчасно та належним чином про час і місце розгляду справи, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання.

З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні слідчого СВ Фастівського ВП Васильківського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12019110310000469 від 03.05.2019 року, правова кваліфікація за ч. 1 ст. 125 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 02.05.2019 року до ЧЧ Фастівського ВП по лінії 102 надійшло повідомлення від ОСОБА_4 про те, що перебуваючи по вул. Земній в м. Фастів Київської області (мкр-н. Потіївка), невідомий йому раніше чоловік, як вже потім стало відомо - на ім'я ОСОБА_5 , з невідомих причин почав словесну перепалку, яка далі переросла в бійку, внаслідок якої ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження у вигляді забоїв та ножове поранення в область лівої сідниці.

02.05.2019 року під час проведення огляду місця події за адресою: Київська область, м. Фастів (мкр-н. Потіївка), початок вул. Земної (ґрунтова дорога в лісі) в присутності понятих у ОСОБА_5 з правої кишені його куртки було вилучено знаряддя злочину, а саме - розкладний ніж з дерев'яною рукояткою, з надписом на лезі «LAGUIOLE 420» та плямами бурого кольору (на лезі ножа), який відразу був поміщений до картонної коробки та опечатаний печаткою Фастівського ВП «Чергова частина».

Відповідно до ч. 1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 244 КПК України, матеріалами клопотання, а також слідчим доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаного кримінального провадження.

У зв'язку з необхідністю встановлення та перевірці обставин справи, які мають істотне значення для кримінального провадження, слідчий суддя вважає за можливе задовольнити клопотання слідчого про призначення експертизи.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст. 244 КПК України, підстави для задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242-244 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Призначити у кримінальному провадженні № 12019110310000469 від 03.05.2019 року судову молекулярно-генетичну експертизу.

На вирішення експерта поставити такі питання:

чи можливо встановити генетичні ознаки (ДНК-профіль) букального епітелію потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .?

чи є на наданому на дослідження розкладному ножі з дерев'яною рукояткою кров людини, якщо так, то які її генетичні ознаки?

чи збігаються генетичні ознаки плям бурого кольору, виявлених на лезі розкладного ножа з дерев'яною рукояткою із генетичними ознаками потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

На дослідження експертам направити:

ухвалу про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, паперовий конверт з об'єктом дослідження (букальний епітелій потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ), картонну коробку з об'єктом дослідження (розкладний ніж з дерев'яною рукояткою, з надписом на лезі «LAGUIOLE 420»)

При проведенні експертизи, в разі необхідності, надати дозвіл на часткове або повне знищення наданих на експертизу об'єктів, або зміни їх властивостей

Проведення судової молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Київського НДЕКЦ МВС України.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
81738691
Наступний документ
81738693
Інформація про рішення:
№ рішення: 81738692
№ справи: 381/1796/19
Дата рішення: 15.05.2019
Дата публікації: 16.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Фастівський міськрайонний суд Київської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; проведення експертизи