Постанова від 15.05.2019 по справі 353/379/19

Справа F 353/379/19

Провадження F 3/353/146/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2019 року

м.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Луковкіна У.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Тлумацького відділення поліції Коломийського відділу поліції Головного Управління Національної поліції України в Івано­-Франківській області про притягненя до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки вул. Б.Хмельницького, 34, м. Тлумач Івано-Франківської області, ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, одруженої, на утриманні має двох неповнолітніх дітей, гр. України, за ч. 2 ст. 184 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

08.04.2019 року близько 14 год. 15 хв. по вул. Івасюка, в м. Тлумач Івано-Франківської області ОСОБА_1, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,ухилялась від виконання передбачених законодавством батьківських обовFязків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей, а саме вживала спиртні напої у присутності неповнолітніх дітей Марти, ІНФОРМАЦІЯ_3, та Максима, ІНФОРМАЦІЯ_4, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 184 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не зFявилась, причин неявки суду не повідомила, заяв та клопотань від неї не надходило, хоча вона була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, що у відповідності до ст. 268 КУпАП не перешкоджає розгляду справи.

З огляду на те, що ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явилась, але будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення та про те, що дана справа буде розглядатися у Тлумацькому районному суді Івано-Франківської області, не вжила заходів для явки до суду, суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справи.

Крім цього, відповідно до вимог ст. 129 Конституції України, ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягається до адміністративної відповідальності можливість дізнатись про визначений час розгляду справи.

Слід також відзначити, що і Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Таким чином суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею ч. 2 ст. 184 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.184 КУпАП доведена матеріалами справи, зокрема даними, що містяться у: протоколі про адміністративне правопорушення серії ГР F 359872 від 18.04.2019 року (а.с. 4); письмових поясненнях ОСОБА_1 від 18.04.2019 року (а.с. 5), в яких ствердила, що вона була відсутня з дітьми по місцю свого проживання з 05.04.2019 року до 11.04.2019 року, перебувала в гостях та в присутності неповнолітніх дітей вживала спиртні напої; акті обстеження умов проживання від 18.04.2019 року, складеного комісією Служби у справах дітей Тлумацької РДА (а.с. 8), з якого вбачається, що ОСОБА_1 на час обстеження перебувала у нетверезому стані, оскільки вживала спиртні напої у гостях; постанові Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 22.02.2019 року (а.с. 9), з якого вбачається, що ОСОБА_1 було визнано винуватою у вчиненні адміністративного правопоррушення за ч. 1 ст. 184 КУпАП та на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обFєктивне зFясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч .2 ст. 184 КУпАП, не встановлено.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена повністю, а тому із врахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, характеру вчиненого правопорушення, ступеня її вини та інших обставин, передбачених ст. 33 КУпАП, вважаю, що відносно неї слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 184 КУпАП.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 2 ст. 184 КУпАП та керуючись статтями 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 184 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; р/р 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського Апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд.

Суддя

ОСОБА_2