Справа № 345/1723/19
Провадження F 2/345/860/2019
про відкриття провадження в справі
15.05.2019 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі судді Онушканич В. В. вивчивши позовну заяву ТзОВ" Івано- Франківськгаз збут" в структуру якого входить Калуський відділ реалізації" (Iвано-Франківська обл.,м. Калуш, вул.Мельника,9) до ОСОБА_1 (Iвано-Франківська обл., Калуський р-н, с. Верхня, вул. Молодіжна, 23) про стягнення боргу за надані послуги з газопостачання, -
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача 7024,55 грн. заборгованості за спожитий природний газ за адресою: вул. Молодіжна,23 в с.Верхня Калуського району, а також судові витрати.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Згідно з правилами ст.ст. 19, 23, 27-30 ЦПК України дана справа предметно і територіально підсудна Калуському міськрайонному суду Івано-Франківської області.
Згідно з правилами ч. 6 ст. 19 ЦПК України зазначений спір є малозначним, а тому відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи значення справи для сторін і необхідність встановлення, відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України розгляд справи слід провести в судовому засіданні із викликом сторін.
На підставі ч. 7 ст. 81 ЦПК України у звFязку з наявністю в суду сумнівів щодо добросовісності здійсненням позивачем своїх процесуальних прав та виконанні обовFязків щодо подання доказів, слід витребувати витяг з інформацією про реєстрацію речових прав на будинковолодіння по вул. Молодіжна,23 в с.Верхня Калуського району, шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України,
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ТзОВ" Івано- Франківськгаз збут" в структуру якого входить Калуський відділ реалізації" до ОСОБА_1 про стягнення боргу за надані послуги з газопостачання.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Розгляд справи по суті призначити на 14.06.2019 року, 09.30 год.
Встановити відповідачу пFятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам частин 1-3 ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відзиву повинні бути додані: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (ч. 5 ст. 178 ЦПК України). У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право предFявити зустрічний позов.
Встановити позивачу пFятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу пFятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України і копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
РозFяснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше пFяти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud0908/
Учасники справи мають права та обовFязки, передбачені ст. 43 ЦПК України, окрім цього сторони (позивач і відповідач) мають процесуальні права та обовFязки визначені ст. 49 ЦПК України.
Відповідно до ст. 39 ЦПК України учасники справи мають право заявити відвід судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може предFявити вимоги до сторони, така сторона зобовFязана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява (ч. 1 ст. 54 ЦПК України).
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї матеріалів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду протягом пFятнадцяти днів з дня її складення. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає
Суддя