Справа № 344/8036/19
Провадження № 1-кс/344/4302/19
15 травня 2019 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу СУ Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про проведення експертизи в кримінальному провадженні № 12018090000000750 від 14.09.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 303, ч. 2 ст. 189 КК України, -
в клопотанні вказано, що протягом 2018 та 2019 років, група осіб, за попередньою змовою між собою займаються сутенерством, тобто забезпечують заняття проституцією осіб в м. Івано-Франківську. Окрім того, в ході здійснення оперативно-розшукової діяльності ВБКОЗ УСБУ в Івано-Франківській області встановлено, що група осіб діючи за попередньою змовою вимагають грошові кошти у жителів м. Івано-Франківська. 09 травня 2019 року в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , у морозильній камері холодильника було виявлено та вилучено 2 полімерні пакети всередині із порошкоподібною речовиною білого кольору, які було упаковано у полімерний пакет, горловину якого зв'язано ниткою, кінці якої скріплені биркою з підписами учасників та понятих. Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання, у зв'язку із цим виникла необхідність у з проведенні судово-хімічної експертизи.
Сторони в судове засідання не з'явились, слідчий просив розглянути клопотання без його участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Відповідно до ст. 242 КПК України, експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
В клопотанні слідчого вказано на звернене до суду прохання надати експертові дозвіл на використання та часткове пошкодження об'єктів у дослідженні.
Таким чином клопотання обгрунтовано правовими підставами.
Відповідно до зазначеного суд, -
клопотання задовольнити.
Призначити судово-хімічну експертизу у кримінальному провадженні № 12018090000000750 від 14.09.2018 року, проведення експертизи доручити Івано-Франківському НДЕКЦ МВС України.
Перед експертом поставити наступні запитання:
- чи є наркотичнимзасобом, психотропною речовиною, або їх аналогом порошкоподібна речовина білого кольору у двох полімерних пакетах? Якщо так, то яким саме та яка її кількість?
На дослідження експертам надати опечатаний полімерний пакет у середині із двома полімерними пакетами у яких міститься порошкоподібна речовина білого кольору.
Надати дозвіл на використання та часткове пошкодження об'єктів у дослідженні.
Отримання висновку експерта у кримінальному провадженні №12018090000000750 від 14.09.2018 року, доручити слідчому ОСОБА_3 .
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ч.1 ст.384, ч.1 ст.385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та про відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .