Справа № 456/1556/19
Провадження № 3/456/651/2019
іменем України
15 травня 2019 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Янів Н. М. з участю прокурора Романів О.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Плав»я, Сколівського району, Львівської області, зареєстрованого АДРЕСА_1, жителя АДРЕСА_2, працюючого фізичною особою підприємцем, депутат Грабовецької сільської ради Стрийського району,
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1, будучи депутатом Грабовецької сільської ради Стрийського району Львівської областіVII-го демократичного скликання, відповідно до рішення Грабовецької сільської ради «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Грабовецької сільської ради» №1 від 08.12.2015 р., являючись відповідно до підпункту «Б» пункту 1 ч.1.ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не заперечив, просив застосувати до нього мінімальне покарання передбачене санкцією статті.
Прокурор Романів О.В. в судовому засіданні пояснив, що вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а тому просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши думку, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 00:00год. 01.04.2018 року. Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2017 рік лише 19.03.2019р. о 16.25 год., тобто несвоєчасно.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування надано відомості про послідовність дій користувача ІТС Реєстру. З вказаної роздруківки слідує, що ОСОБА_1 зареєструвався 19.03.2019 року, тобто пропустив строк подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Конструктивною ознакою даного правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП є несвоєчасне подання декларації без поважних причин, за наявності яких відповідальність виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку із хворобою, перебуванням на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-
сайту НАЗК, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, тримання під вартою тощо.
Поважні причини несвоєчасного подання декларації за 2017 рік, згідно вищенаведеного у ОСОБА_1 відсутні.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відомостями про послідовність дій користувача ІТС Реєстру, письмовими поясненнями ОСОБА_1.
Так, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Досліджені докази вважаю належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, надано не було.
Таким чином, вважаю доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 враховую характер вчиненого ним правопорушення, особу правопорушника що позитивно характеризується, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка доведена повністю, а тому відносно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 23, 33, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п»ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п»ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 384 /триста вісімдесять чотири/ гривні 20 копійок судового збору.
Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Cуддя Н. М. Янів