Постанова від 22.04.2019 по справі 452/740/19

Справа №: 452/740/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 квітня 2019 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кравців В.І., за участю секретаря судового засідання Макаревич Л.Р., прокурора Кункевич О.М. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1 та 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, депутата Самбірської районної ради Львівської області, з вищою освітою, одруженого,

встановив:

ОСОБА_1, будучи відповідно до рішення № 1 від 18 листопада 2015 року обраний депутатом Самбірської районної ради Львівської області, тобто згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, тобто згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин, а саме 27.07.201 о 13 год. 47 хв. подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, яку повинен був подати до 1 квітня 2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім цього, відносно ОСОБА_1 16.02.2019 складено протокол № 191 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, згідно якого ОСОБА_1, будучи відповідно до рішення № 1 від 18 листопада 2015 року Самбірської районної ради обраний депутатом Самбірської районної ради Львівської області, тобто згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 вказаного Закону не повідомив по 02.12.2017 про суттєві зміни у майновому стані, а саме про те, що 23.11.2017 набув право власності на нерухоме майно - квартиру за адресою: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 100і/40, загальною вартістю 428 408 грн., що перевищує поріг у розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року (80 000 грн.), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 винуватим себе визнав частково та пояснив, що йому не було відомо про необхідність подання декларації про суттєві зміни у майновому стані, однак відомості про купівлю квартири він вказав під час подання щорічної декларації за 2017 рік, яка була ним заповнена і надіслана на офіційний веб-сайт НАЗК до 1 квітня 2018 року, про що висвітлилася позначка, що декларацію надіслано, однак в липні 2018 року відповідальний працівник Самбірської районної ради повідомив його про відсутність щорічної декларації за 2017 рік і тому він, Крись, в липні 2018 року повторно подав таку декларацію, у якій зазначив відомості про придбання квартири у м. Львові. Умислу на неподання вказаних декларацій у нього не було.

Дослідивши матеріали справи, думку прокурора про обґрунтованість протоколів про адміністративне правопорушення, слід дійти висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 у зв'язку із закінченням строків притягнення його до адміністративної відповідальності з таких підстав.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст. 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, відповідно до частин 1 та 2 статті 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п) б ч. 1 ст. 3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюється дія Закону є зокрема: депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

За правилами ч. 1 ст. 45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно ч. 2 ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції" у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» видно, що прожитковий мінімумів для працездатних осіб на 1 січня 2017 року було встановлено у розмірі 1 600грн.

Із протоколу Самбірської районної ради від 6 листопада 2015 року № 1 та постанови Самбірської районної виборчої комісії Львівської області від 03 листопада 2015 року № 56 «Про реєстрацію депутатів Самбірської районної ради Львівської області, обраних на чергових виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року у багатомандатному виборчому окрузі» вбачається, що ОСОБА_1 25 жовтня 2015 року обраний депутатом Самбірської районної ради Львівської області.

Із договору купівлі-продажу квартири від 23 листопада 2017 року видно, що ОСОБА_1 придбав квартиру за адресою: АДРЕСА_2, вартістю 428 508,00 грн. (а. с. 21-24).

Отже, ОСОБА_1 був повинен до 1 квітня 2018 року подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а також до 4 грудня 2017 року повідомити НАЗК про суттєвої зміни у майновому стані.

Відповідно до пункту 4 Правил заповнення форми повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, затверджених рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 3, інформація, включена в повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування, повинна бути також відображена в декларації, яку такий суб'єкт декларування подає відповідно до Закону.

Із щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та витягу із єдиного Державного реєстру декларацій відомо, що таку декларацію за 2017 рік ОСОБА_1 подав 27.07.2018, яка охоплює попередній рік, у тому числі у ній відображено придбання 23 листопада 2017 року вказаної квартири.

Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Із письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вказане адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1, виявлено 10 грудня 2018 року, протокол про адміністративне правопорушення складений 16 лютого 2019 року та надійшов до суду 27 лютого 2019 року, тобто в межах строку притягнення його до адміністративної відповідальності, однак на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення такий строк закінчився 11 березня 2019 року.

У зв'язку з наведеним відхиляються посилання особи, яка складала вказаний протокол про адміністративне правопорушення, на те, що часом виявлення даних правопорушень є 16 лютого 2019 року, а саме день складення протоколу про адміністративне правопорушення.

Крім того така позиція суперечить Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженому рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 10 лютого 2017 року № 56, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2017 р. за № 201/30069, а також Порядку перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженому рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 06 вересня 2016 року № 19, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2016 р. за № 1479/29609.

Відповідно до положень пункту 7 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статті 38 цього Кодексу.

За наведеного розпочате провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП підлягає закриттю.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,

постановив:

Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя