ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
14 травня 2019 року № 826/15710/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом
ОСОБА_1
до
Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про
Визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просить:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії, відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ і «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII, Постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» і від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а також грошового атестату №196 від 23.08.2011, довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 та довідки Головного управління Національної поліції у м. Києві №131 від 22.01.2018 про додаткові види грошового забезпечення, протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 та виплату одноразово і своєчасно недоотриманих сум пенсії за минулий час без обмеження розміру призначеної ОСОБА_1 на підставі довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» з включенням до сум грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань - 50% та премії - 150%, що були призначені під час проходження служби згідно грошового атестату №196 від 23.08.2011, також включити додаткові види грошового забезпечення згідно довідки Головного управління Національної поліції у м. Києві №131 від 22.01.2018 (у середньому за 24 місяці підряд перед місяцем звільнення), як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103) в наступних розмірах: посадовий оклад - 3200,00 грн.; оклад за звання - 2200,00 грн.; надбавка за стаж служби 35 % - 1890,00 грн.; надбавка за виконання ОВЗ у розмірі 50%; премія у розмірі 150%; середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці - (матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань), починаючи перерахунок пенсії з 01.01.2016 та здійснити виплату заборгованості по ній.
В обґрунтування позовних вимог вказано про те, що відповідачем протиправно відмовлено у перерахунку та виплаті перерахованої позивачу пенсії у зв'язку з відсутністю додаткових коштів у Державному бюджеті. Крім того, позивачем наголошено, що для перерахунку пенсії позивачу у довідку від 08.06.2017 №43819 Головним управлінням МВС України не було включено, згідно з грошовим атестатом від 23.08.2011 №196, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, а також значно зменшено розмір премії з 150% на 14,58%. З огляду на викладене, за твердженням позивача, у довідці для перерахунку пенсії повинні бути зазначені збільшені оклади, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, та додаткові складові грошового забезпечення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, які вже визначені у відсотках і які враховуються і виплачуються позивачу на даний час. Крім того, у позовній заяві зазначено, що при призначені пенсії не були враховані окремі додаткові види грошового забезпечення, отримані за 24 місяці перед звільненням, оскільки, згідно з довідкою Головного управління НП у м. Києві від 22.01.2018 №131, з 01.09.2009 по 22.08.2011 позивачу була нарахована та виплачена матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 12 601,88 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових потреб у розмірі 6 810,38 грн., а також одноразова грошова допомога при звільненні у розмірі 55 770,00 грн., з яких нараховано та перераховано внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний соціальний внесок).
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.10.2018 відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено відповідачу строк для надання відзиву та витребувано від останнього докази та відповідні матеріали.
26.10.2018 від представника відповідача через канцелярію суду надійшов відзив, в якому зазначено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві здійснено всі необхідні дії для перерахунку пенсії позивача, проте, вказано, що виплату останньої буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України. Крім того, представником відповідача з посиланням на постанову Верхового Суду від 12.03.2018 у зразковій справі, згідно з якою, якщо у даній категорії справ буде встановлено, що надбавки за виконання особливо важливих завдань, яку можливо отримував позивач, на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії не виплачувалась, то цю надбавку е належить брати до уваги та вказувати у довідці про розмір грошового забезпечення, а розмір премії для перерахунку пенсії враховується у середньому розмірі, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. При цьому, не всі додаткові види грошового забезпечення враховуються при обрахування пенсії, а лише ті, які носять щомісячний (постійний) характер.
25.10.2018 від позивача через канцелярію суду надійшла відповідь на відзив, в якій додатково наголошено на обґрунтованості заявлених позовних вимог.
З огляду на вказане, виходячи з положень п. 2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов до висновку про можливість розгляду даної адміністративної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив та відповідь на відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Як вбачається з наявної у матеріалах справи копії пенсійного посвідчення НОМЕР_1, виданого 19.12.2011 Пенсійним фондом України (серія НОМЕР_2), ОСОБА_1 є пенсіонером МВС України за вислугу років.
Згідно з наявною у матеріалах справи копією розрахунку пенсії за вислугу років для ОСОБА_1 (дата розрахунку 01.01.2016), пенсія призначена (обчислена) з 23.08.2011, виходячи із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 1 300,00 грн., оклад за військове звання 130,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 30% - 429,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у тому числі надбавка за особливо важливі завдання 50% та премія 150%, у загальному розмірі 4 452,67 грн., всього: 6 311,67 грн., а основний розмір пенсії становить 65% грошового забезпечення - 4 102,59 грн.
У той же час, довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 08.06.2017 №43819, видана ОСОБА_1 про те, що вона відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 №988, наказу МВС України від 06.04.2016 №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016, за посадою начальник сектору Державного нагляду за охороною праці ГУМВС України в м. Києві/начальник сектору ГУНП в м. Києві становить всього 8 756,75 грн. та складається з посадового окладу - 3 200,00 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції/підполковник поліції - 2 200,00 грн., надбавки за стаж служби (35%) - 1 890,00 грн. та премії (20,12%) - 1 466,75 грн.
На підставі викладеного, гр. ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві із заявою про перерахунок пенсії від 15.11.2017, в якій просила провести перерахунок її пенсії станом на 01.01.2016, відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виходячи з посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
У відповідь на вказану заяву Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 08.12.2017 №30707/03/Л-3017 повідомило позивача про те, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Натомість, згідно з наявною у матеріалах справи копією розрахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (дата розрахунку 01.01.2018), пенсія останньої складається з посадового окладу - 3 200,00 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням - 2 200,00 грн., надбавки за вислугу років (35%) - 1 890,00 грн. та премії (14.58%) - 8 352,88 грн., а основний розмір пенсії (65% від грошового забезпечення) складає 5 429,37 грн.
На підставі викладеного, вважаючи власні права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з позовом до суду.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Згідно з ч. 18 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Порядок №45).
Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 (далі - Постанова №988) затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі Постанови №988.
За правилами п. 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.
Вказане не суперечить вимогам п. 2 Порядку №45, згідно з яким Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Статтею 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Як вбачається зі змісту листа Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 08.12.2017 №30707/03/Л-3017, останнім підтверджено, що з прийняттям Постанови №988 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві ліквідаційними комісіями ГУ МВС в областях та м. Києві були направлені довідки для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських.
Таким чином, відповідачем під час судового розгляду даної справи не заперечувалось факту направлення на адресу останнього довідки для перерахунку пенсії колишнім працівникам міліції, у тому числі й позивачу, з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських.
У той же час, підставою для відмови у перерахуванні пенсії позивачу слугували твердження відповідача про те, що фінансове забезпечення перерахунків пенсії особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету України, що потребує внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» в частині виділення додаткових асигнувань за бюджетною програмою КПКВК 2506080 «Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду», а також те, що вказаний перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України.
Таким чином, враховуючи, що у відповідності до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком, позовні вимоги підлягають задоволенню в цій частині.
Доводи відповідача про неможливість здійснити перерахунок пенсії зважаючи на відсутність виділених коштів з Державного бюджету України, суд визнає необґрунтованим, оскільки відсутність виділених з Державного бюджету коштів не може бути підставою для невиконання покладеного на нього обов'язку з проведення перерахунку та виплати пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 у зразковій справі №820/6514/17.
Отже, суд вказує про протиправність бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії, відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ і «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII, Постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» і від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016. Як наслідок, суд вказує про необхідність зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 та виплату недоотриманих сум пенсії за минулий час, призначеної ОСОБА_1, на підставі довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії».
Щодо решти позовних вимог суд звертає увагу на наступне.
Як було зазначено вище, перерахунок пенсії здійснюється пенсійним органом виключно на підставі довідки, виданим державним органом, з якого особи були звільнені із служби.
У той же час, у позовній заяві наголошено, що для перерахунку пенсії позивачу у довідку від 08.06.2017 №43819 Головним управлінням МВС України не було включено, згідно з грошовим атестатом від 23.08.2011 №196, надбавку за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, а також значно зменшено розмір премії з 150% на 14,58%. З огляду на викладене, за твердженням позивача, у довідці для перерахунку пенсії повинні бути зазначені збільшені оклади, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, та додаткові складові грошового забезпечення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294, які вже визначені у відсотках і які враховуються і виплачуються позивачу на даний час.
Разом з тим, такі дії Головним управлінням МВС України у м. Києві щодо складання довідки та включення до неї відповідних показників не є предметом розгляду у межах даної адміністративної справи, а тому окремій оцінці та дослідженню судом не підлягає.
Крім того, твердження позивача про те, що при призначені пенсії їй не були враховані окремі додаткові види грошового забезпечення, отримані за 24 місяці перед звільненням, оскільки, згідно з довідкою Головного управління НП у м. Києві від 22.01.2018 №131, з 01.09.2009 по 22.08.2011 позивачу була нарахована та виплачена матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі 12 601,88 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових потреб у розмірі 6 810,38 грн., а також одноразова грошова допомога при звільненні у розмірі 55 770,00 грн., з яких нараховано та перераховано внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний соціальний внесок), слід зазначити, що з наявних у матеріалах справи доказів не вбачається того, що вказана довідка була подана на розгляд до Головного управління Пенсійного фонду у м. Києві з метою здійснення перерахунку пенсії, оскільки, як вбачається зі змісту наявних у матеріалах справи доказів, позивач зверталась виключно з вимогою про перерахунок пенсії на підставі довідки Головного управління МВС у м. Києві від 08.06.2017 №43819. Іншого з матеріалів справи не вбачається.
З урахуванням викладеного, решта позовних вимог задоволенню не підлягає.
У силу ч.ч. 1 та 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги викладене, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 77, 139, 246, 257-263, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії, відповідно до Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII, «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ і «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII, Постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» і від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» на підставі довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2016 та виплату недоотриманих сум пенсії за минулий час, призначеної ОСОБА_1, на підставі довідки Головного управління МВС України №43819 від 08.06.2017 «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії».
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок