Рішення від 14.05.2019 по справі 520/3765/19

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

14 травня 2019 р. № 520/3765/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Зінченко А.В.

при секретарі- Алавердян Е.А.

за участі представників сторін:

позивача - ОСОБА_1

відповідача - Міронова А .А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ 39599198) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_3 , звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд визнати протиправною та скасувати податкові повідомлення рішення ГУ ДФС у Харківській області:- №0022687-5406-2026 від 21.11.2018р., за платежем транспортний податок з фізичних осіб за податковий період 2018 рік, визначена сума податкового зобов'язання 6250,00грн.

Позивач вважає, що оскаржуване рішення не обґрунтоване, протизаконне, а тому підлягає скасуванню.

В судове засідання представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив його задовольнити .

Представник відповідача в судове засідання в судовому засіданні в задоволенні позовних вимог просив відмовити .

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши долучені до матеріалів справи документи, суд встановив наступні обставини.

ГУ ДФС винесено податкове повідомлення - рішення від 22.11.2018 року № 0022687- 5406-2026, яким Позивачу відповідно до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 та пп. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, визначено суму податкового зобов'язання у сумі 6 250, 00 гривень за платежем: «Транспортний податок з фізичних осіб». Об'єктом оподаткування визначено автомобіль LAND ROVER RANGE ROVER 2018 року випуску, реєстраційний номер - НОМЕР_2 .

Судом встановлено, що нарахування транспортного податку Позивачу здійснювалось на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (НОМЕР_3 ), згідно якого ОСОБА_1 - є власником транспортного засобу: легкового автомобіля автомобіль LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 2018 року випуску, реєстраційний номер - НОМЕР_2 з 26.10.2018 року.

Розрахунок здійснено за формулою:Ставка/12*n (де n - кількість місяців володіння транспортним засобом у кварталі). У даному випадку, це 3 місяці (жовтень-грудень 2018 року).

Таким чином, сума грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні - рішенні від 22.11.2018 року № 0022687-5406-2026 склала:25 000 грн./ 12*3 = 6 250,00 грн.

Проаналізувавши наведене, суд вказує, що Відповідно до вимог п.267.2.1. пю267,1 ст.267 ПК України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального";

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Згідно з п.п.267.3.1. п.267.3 ст.267 ПК України, базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

З 19.02.2016 року набрала чинності затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66 Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей їх віднесення до об'єктів оподаткування транспортним податком Методикою передбачено, що Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту з режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.

Пунктом 2 вказаної Методики визначено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною ; пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 Кк 403 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 44, ст. 1576), де за ціну нового транспортного засобу (Ц н) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, і об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу.

Згідно із пунктом 4 Методики, інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року державним підприємством «Держзовнішінформ» до Мінекономрозвитку .

Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (пункт 13 Методики).

Відтак зі змісту підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України та Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66 вбачається, що повноваження та обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку.

Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Відтак підставою для прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення є отримана від Мінекономрозвитку інформація про середньоринкову вартість певного автомобіля із врахуванням його марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач та пробігу тощо.

До того ж, здійснення розрахунку середньоринкової вартості автомобіля віднесене до повноважень Мінекономрозвитку, та така інформація може бути надана виключно цим органом.

Судом встановлено, що посилання в ППР від 21.11.2018р. на таку інформацію Міністерства економічного розвитку відсутня.

Навпаки, на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України позивачем самостійно був проведений розрахунок вартості автомобіля, який склав 1117042,17 грн.

Матеріалами справи підтверджено, що автомобіль було придбано за договором купівлі-продажу №089/18-а з 19.09.2018р., його повна вартість складала 1168780грн. (з урахуванням ПДВ).

Статтею 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» була встановлена мінімальна заробітна плата у сумі 3723 гривні.

Таким чином, об'єктом оподаткування є автомобілі, вартість яких перевищує 1396125грн..

На підставі наведеного, суд приходить до висновку, що автомобіль марка LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE 2018 року випуску не є об'єктом оподаткування.

Також, вказана позиція відповідає правовим висновкам Верховного суду викладених у справах №820/6988/16 від 27.12.2018р., №816/4455/15 від 08.08.2018р. №820/6988/15 від 25.04.2018р.

Суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку що податкове повідомлення - рішення №0022687-5406-2026 від 21.11.2018р., за платежем транспортний податок з фізичних осіб за податковий період 2018 рік, яким визначена сума податкового зобов'язання 6250,00 грн. є не законним та не правомірним.

Таким чином, проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені нормативно та документально, а тому є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області №0022687-5406-2026 від 21.11.2018р., за платежем транспортний податок з фізичних осіб за податковий період 2018 рік, визначена сума податкового зобов'язання 6250,00грн.

Стягнути з Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ 39599198) на користь ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення в повному обсязі виготовлено 15 травня 2019 року.

Суддя Зінченко А.В.