Справа № 420/2904/19
15 травня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В. (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, проспект Гагаріна, 19-21) про визнання протиправними дій та бездіяльності; зобов'язання надати новий лист з виправленням помилок,-
До суду 11 травня 2019 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В. (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, проспект Гагаріна, 19-21) про визнання протиправними дій та бездіяльності; зобов'язання надати новий лист з виправленням помилок.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, з огляду на таке.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем оскаржуються дії та бездіяльність Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В. та зобов'язання надати новий лист з виправленням помилок. Зі змісту позову вбачається, що мова йде про лист голови ПААС Джабурія О.В. від 03.05.2019 року відзив на апеляційну скаргу у справі № 420/1155/19 з помилками.
В позовній заяві позивач зазначає, що бездіяльність відповідача порушує права позивача на отримання достовірної інформації від посадової особи органу влади, крім того, від інших учасників справи не надано відзивів, листів по справі №420/1155/19.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України, публічно-правовий спір - це спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконання або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
В свою чергу, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійснення ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Суди та судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, а тому вони не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ.
Така правова позиція відповідає змісту постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 р. № 6 «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів», яка є чинною.
Також у пункті 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 13 червня 2007 року № 8 «Про незалежність судової влади» судам роз'яснено, що оскарження у будь-який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом порядком у справі не допускається, і суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв з таким предметом.
З огляду на вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 щодо оскарження дій Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В., пов'язаних з розглядом справи за участю позивача не підлягають розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Частиною 6 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
Роз'яснити позивачу, що спір, пов'язаний з оскарженням рішень, пов'язаних з розглядом справи підлягає розгляду в порядку, встановленому відповідним процесуальним законодавством.
З урахуванням зазначеного, позовна заява ОСОБА_1 не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства, а тому суд відмовляє позивачу у відкритті адміністративного провадження.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 4, 19, 170,171, 256, 293,295 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1) до Голови П'ятого апеляційного адміністративного суду Джабурія О.В. (місцезнаходження: 65039, м. Одеса, проспект Гагаріна, 19-21) про визнання протиправними дій та бездіяльності; зобов'язання надати новий лист з виправленням помилок.
Копію ухвали разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки передбаченіст.ст.293,295 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 256 КАС України.
Суддя: Л.Р. Юхтенко