Рішення від 14.05.2019 по справі 1.380.2019.001711

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.001711

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2019 року

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за Головного управління Держпраці у Львівській області до Львівського комунального підприємства «Хуторівка» про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду до Львівського комунального підприємства «Хуторіка» а саме: заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів (реєстр.№Л-1047 (2 під'їзд), реєстр.№Л-1083 (3 під'їзд), реєстр. №Л-1084 (4 під'їзд), реєстр. №Л-1109 (5 під'їзд), реєстр. №Л-1085 (6 під'їзд), реєстр. №Л-1086 (8 під'їзд), реєстр. №Л-1003) вул.Довженка 20 під'їзд 2; (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1; (реєстр. №Л-1183) вул.Довженка, 3 під'їзд 4; (реєстр. №Л-1110) вул.Довженка, 3 під'їзд 5; (реєстр.№Л-1139) вул.Довженка, 3 під'їзд 6; (реєстр. №Л-1112) вул.Довженка, 3 під'їзд 7; (реєстр.№Л-1180) вул.Довженка, 7 під'їзд 1; (реєстр.№Л-1181) вул.Довженка, 7 під'їзд 2 міста Львова до усунення зазначених у позовній заяві порушень.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в результаті проведеної перевірки Львівського комунального підприємства «Хуторівка» щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов'язаних з геологічним вивченням надр, їх використанням та охороною, використанням і переробкою мінеральної сировини були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників на ЛКП «Хуторівка».

Ухвалою від 11.04.2019 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі.

Відповідач подав до суду відзив на позов, в якому вказує, що будинки №3, №7 та №20 по вул.О.Довженка у м.Львові не належать міській громаді, оскільки списані з балансу міста, відповідно ЛКП немає правових підстав для втручання у роботу ліфтів, власником або балансоутримувачем яких ЛКП не являється. Крім того, зазначає, що будинок АДРЕСА_1 є власністю ОСББ «Багряний», відповідно і ліфти у цьому будинку є власністю цього ОСББ. Відповідач вважає, що для ремонту ліфтів потрібні значні кошти - ці кошти повинні надавати самі співвласники будинків, в даному випадку мешканців будинків.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

Уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області головним державним інспектором відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв'язку Фургалом Г.В., головним державним інспектором відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв'язку Могильницьким Б.Р., головним державним інспектором відділу питань гігієни праці Савенко О.В., Струтинською Г. Є . та Бринь Л.В. відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Львівській області від 22.02.2019 року №0421-П та направлення про проведення перевірки від 22.02.2019 року №0421 у присутності уповноваженої особи відповідача - головного інженера, відповідального за організацію експлуатації ліфтів ЛКП «Хуторівка» ОСОБА_2 , директора ЛКП «Хуторівка» ОСОБА_3 проведено планову перевірку ЛКП «Хуторівка» щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки

Перевірка була проведена згідно плану проведення перевірок суб'єктів господарювання на 2019 рік, який затверджений наказом Державної служби України з питань праці від 29.11.2018 року №126.

В результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі і порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників ЛКП «Хуторівка», а саме:

1)допущено до роботи пасажирські ліфти (реєстр.№Л-1047 (2 під'їзд) , реєстр.Л-1084 (4 під'їзд), реєстр. №Л-1109 (5 під'їзд), реєстр. №Л-1085 (6 під'їзд), реєстр. №Л-1086 (8 під'їзд) без проведення технічного огляду та експертного обстеження, що є порушенням п.9.7.15. Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, які затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 01.09.2008 року №190 (далі - Правила);

2)не проведено експертного обстеження пасажирських ліфтів (реєстр.№Л-1047 (2 під'їзд), реєстр. №Л-1084 (4 під'їзд), реєстр. №Л-1109 (5 під'їзд), реєстр. №Л-1085 (6 під'їзд), реєстр. №Л-1086 (8 під'їзд) після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п.9.6.1 Правил. Пункт 9.6.1 Правил, містить вимогу, що експертне обстеження проводиться у разі: закінчення граничного строку експлуатації; реконструкції (перебудови) або модернізації, якщо не обумовлено нормативно-правовими актами з охорони праці; аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, з метою визначення можливості відновлення; виявлення під час проведення технічного огляду зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень, складових частин, деталей або їх елементів, що перевищують допустимі значення. В інших випадках експертне обстеження устаткування проводять відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативною роботодавця;

3)не проведено позачерговий технічний огляд пасажирських ліфтів (реєстр.№Л-1047 (2 під'їзд), реєстр.№Л-1083 (3 під'їзд), реєстр. №Л-1084 (4 під'їзд), реєстр. №Л-1109 (5 під'їзд), реєстр. №Л-1085 (6 під'їзд), реєстр. №Л-1086 (8 під'їзд) після закінчення граничного строку експлуатації, що є порушенням п.9.5.1 Правил. Пункт 9.5.1 Правил, містить вимогу, що позачерговий технічний огляд ліфта проводять у разі: введення його в експлуатацію після ремонту, реконструкції або модернізації; перерви в експлуатації більше як на 12 місяців; демонтажу та встановлення на новому місці; закінчення граничного строку експлуатації (із застосуванням видів робіт, що не викорчовувались під час експертного обстеження); експлуатаційної чи деградаційної відмови, виявлення зносу (механічного або корозійного), залишкової деформації, тріщин, інших пошкоджень, складових частин, деталей або їх елементів; аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. В інших випадках позачерговий технічний огляд проводиться відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони праці або за ініціативою роботодавця. У разі проведення позачергового технічного огляду в паспорті ліфта зазначається причина його проведення. До складу робіт з проведення позачергового технічного огляду входять перевіряння і випробовування такі ж, як при проведенні первинного технічного огляду згідно з розділом 9.3 за винятком пунктів 9.3.7-9.3.9 цих Правил;

4)не проведено експертне обстеження після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-1003) вул.Довженка 20 під'їзд 2; (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1; (реєстр. №Л-1183) вул.Довженка, 3 під'їзд 4; (реєстр. №Л-1110) вул.Довженка, 3 під'їзд 5; (реєстр.№Л-1139) вул.Довженка, 3 під'їзд 6; (реєстр. №Л-1112) вул.Довженка, 3 під'їзд 7; (реєстр.№Л-1180) вул.Довженка, 7 під'їзд 1; (реєстр.№Л-1181) вул.Довженка, 7 під'їзд 2, що є порушенням пунктів 9.6.1, 9.7.15 Правил;

5)не проведено позачерговий технічний огляд після закінчення граничного строку експлуатації пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-1003) вул.Довженка 20 під'їзд 2; (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1; (реєстр. №Л-1183) вул.Довженка, 3 під'їзд 4; (реєстр. №Л-1110) вул.Довженка, 3 під'їзд 5; (реєстр.№Л-1139) вул.Довженка, 3 під'їзд 6; (реєстр. №Л-1112) вул.Довженка, 3 під'їзд 7; (реєстр.№Л-1180) вул.Довженка, 7 під'їзд 1; (реєстр.№Л-1181) вул.Довженка, 7 під'їзд 2, що є порушенням пунктів 9.5.1, 9.7.15 Правил;

6)відсутні буфери кабін в приямках пасажирських ліфтів (реєстр. №Л-1003) вул.Довженка 20 під'їзд 2; (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1, що є порушенням пункту 6.6.6, 9.7.15 Правил. Пункт 6.6.6 містить вимогу, що напрямні, буфери і кінцеві вимикачі повинні відповідати вимогам глави 10 ДСТУ EN 81-1:2003 та ДСТУ EN 81-2:2003;

7)не замінені тріснуті пружини підвісок противаг пасажирських ліфтів (реєстр.№Л-1181) вуд.Довженка, 3 під'їзд 4, (реєстр.№Л-1180) вул.Довженка, 7 під'їзд 1; (реєстр.№Л-1181) вул.Довженка, 7 під'їзд 2, (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1, що є порушенням пунктів 6.6.4, 9.7.15 Правил. Пункт 6.6.4 Правил місить вимогу, що підвісна система, компенсація та обмеження швидкості електричних ліфтів повинні відповідати вимогам глави 9 ДСТУ EN 81-1:2003. Пункт 9.7.15 Правил наголошує, що робота ліфта не дозволяється, якщо:

-відсутній паспорт чи відомості про реєстрацію;

-не проведено технічний огляд або експертне обстеження ліфта;

-закінчився зазначений у паспорті термін роботи ліфта;

-не призначено наказом працівників, відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів, за організацію експлуатації та за справний стан ліфтів;

- відсутній атестований обслуговуючий персонал (електромеханіки, ліфтери);

-не виконані приписи посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з промислової безпеки та охорони праці;

- знос канатів перевищує встановлені норми;

-є тріщини, деформації в металоконструкції ліфта;

-несправні прилади і пристрої безпеки, а також мають місце інші несправності, які впливають на безпечну експлуатацію ліфта.

Відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року, за результатами проведеної перевірки та у зв'язку з виявленими порушеннями, посадовою особою Головного управління Держпраці у Львівській області було складено акт перевірки суб'єкта господарювання від 28.02.2019 року №13/01/156/0201, в яких задокументовано зазначені вище факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників ЛКП «Хуторівка».

Два примірники акта підписані посадовими особами органу державного нагляду, що здійснювали захід державного нагляду та директором ЛКП «Хуторівка» ОСОБА_3 . Один примірник акту від 28.02.2019 року вручено директору ЛКП «Хуторівка» ОСОБА_3 та підписано останнім без жодних зауважень та заперечень.

Відповідачем виявлені порушення не усунуті, що зумовило звернення позивача до суду із даним позовом.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

У відповідності до вимог ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року №877-V.

Приписами статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Відповідно до частин 1 та 4 статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).

Згідно з частиною 7 статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Основними завданнями Держпраці є:

-реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб;

-здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки.

Відповідно до приписів Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» визначено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Частиною 5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачене повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Згідно матеріалів справи, в результаті планової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 28.02.2019 року №13/01/156/0201 порушення відповідачем вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, що створюють загрозу життю та здоров'ю працівників ЛКП «Хуторівка».

Покликання відповідача у відзиві на позовну заяву на те, що будинки №3, №7 та №20 по вул.О.Довженка у м.Львові не належать міській громаді, оскільки списані з балансу міста, а будинок №1 по вул.Довженка є власністю ОСББ «Багряний», відповідно ЛКП не має правових підстав для втручання у роботу ліфтів не може бути враховано судом, оскільки відповідачем не надано жодних доказів на обґрунтування вказаного.

Крім того, відповідач у відзиві на позовну заяву вказує, що вживав заходів щодо усунення порушень чинного законодавства щодо функціонування пасажирських ліфтів, проте вважає, що вирішення встановлених порушень потребує певного часу та значних фінансових затрат.

Таким чином, відповідач не заперечує, що усунення порушень вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі порушення, які створюють загрозу життю та здоров'ю працівників на ЛКП «Хуторівка» покладено на ЛКП «Хуторівка».

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідачем не надано до суду доказів, що спростовують виявлені порушення та доказів щодо усунення у повному обсязі таких.

З огляду на вищевикладене, вимоги позивача щодо застосування заходів реагування у сфері державного нагляду є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Суд не вбачає підстав для звернення цього рішення до негайного виконання, про що просить позивач, з огляду на таке.

Відповідно до статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, негайно виконуються рішення суду про: 1)присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць; 2)присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць; 3)поновлення на посаді у відносинах публічної служби; 4)припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності; 5)уточнення списку виборців; 6)усунення перешкод та заборону втручання у здійснення свободи мирних зібрань; 7)накладення арешту на активи, що пов'язані з фінансуванням тероризму та стосуються фінансових операцій, зупинених відповідно до рішення, прийнятого на підставі резолюцій Ради Безпеки ООН, зняття арешту з таких активів та надання доступу до них.

Негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283 цього Кодексу.

Отже, рішення суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не підлягає негайному виконанню.

Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Оскільки, під час розгляду даної справи, свідки судом не залучались та судові експертизи не призначались, суд вважає за необхідне зазначити, що судові витрати, понесені позивачем з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10,13, 14, 72-77, 139, 241-247, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Львівського комунального підприємства «Хуторіка» а саме: заборонити експлуатацію пасажирських ліфтів (реєстр.№Л-1047 (2 під'їзд), реєстр.№Л-1083 (3 під'їзд), реєстр. №Л-1084 (4 під'їзд), реєстр. №Л-1109 (5 під'їзд), реєстр. №Л-1085 (6 під'їзд), реєстр. №Л-1086 (8 під'їзд), реєстр. №Л-1003) вул.Довженка 20 під'їзд 2; (реєстр. №Л-1002) вул.Довженка, 20 під'їзд 1; (реєстр. №Л-1183) вул.Довженка, 3 під'їзд 4; (реєстр. №Л-1110) вул.Довженка, 3 під'їзд 5; (реєстр.№Л-1139) вул.Довженка, 3 під'їзд 6; (реєстр. №Л-1112) вул.Довженка, 3 під'їзд 7; (реєстр.№Л-1180) вул.Довженка, 7 під'їзд 1; (реєстр.№Л-1181) вул.Довженка, 7 під'їзд 2 міста Львова до усунення зазначених у позовній заяві порушень.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Крутько О.В.