Ухвала від 15.05.2019 по справі 360/1861/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

15 травня 2019 року

Сєвєродонецьк

Справа № 360/1861/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1, фактичне місце мешкання: АДРЕСА_2) до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (місце знаходження: 92200, Луганська область, селище міського типу Білокуракине, вулиця Історична, будинок 81) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду 26 квітня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області, в якому просив суд:

1) визнати протиправним та скасувати рішення Сватівського відділу Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 04 квітня 2019 року № 49/к-7/с стосовно відмови позивачу в перерахунку пенсії на пільгових умовах за Списком № 1;

2) зобов'язати Сватівський відділ Білокуракинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Луганській області повторно розглянути заяву позивача від 27 березня 2019 року про перерахунок пенсії по Списку № 1 з зарахуванням до пільгового страхового стажу періодів роботи періодів роботи з 01.11.1986 по 29.03.1987 на посаді електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею ВО «Антрацит»; з 03.04.1987 по 05.05.1990 на посаді електрослюсаря підземного шахтоуправління «Ровеньківське»; з 20.01.1993 по 17.01.1995 на посадах електрослюсаря підземного та гірничого робітника очисного забою шахтоуправління «Ровеньківське».

Ухвалою суду від 02 травня 2019 року адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху та запропоновано позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом семи календарних днів з дня отримання ухвали суду.

Позивачем 13 травня 2019 року до суду надано позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, та її копію для відповідача.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що при призначенні позивачу пенсії за списком № 1 відповідачем не враховано такі періоди роботи позивача: з 01.11.1986 по 29.03.1987 на посаді електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею ВО «Антрацит»; з 03.04.1987 по 05.05.1990 на посаді електрослюсаря підземного шахтоуправління «Ровеньківське»; з 20.01.1993 по 17.01.1995 на посадах електрослюсаря підземного та гірничого робітника очисного забою шахтоуправління «Ровеньківське». На звернення позивача за проведенням перерахунку відповідач листом від 04.04.2019 за вих № 49/11-7-с повідомлено про неможливість врахувати при перерахунку пенсії довідку, видану шахтою Комсомольська від 13.03.2019 № 351, та довідки, видані ЗАТ «Виешторгсервис» 25.03.2019 № 887, № 888, оскільки зазначені довідки є недійсними на території України та не створюють жодних правових наслідків.

На думку позивача, виходячи зі змісту цієї відповіді йому фактично відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням поданих ним документів.

З прийнятим рішенням позивач не згоден, вважає, що його трудовий стаж, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, є достатнім для призначення такої пенсії, як це передбачено по сп. 1 відповідно до ст. 114 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».

Вивченням уточненої позовної заяви встановлено, що позивачем у повній мірі усунуто недоліки позовної заяви.

Після усунення недоліків позовна заява ОСОБА_1 відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не вбачає, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Оглядом позовної заяви встановлено, що позивачем до позовної заяви додано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частинами першою, другою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

За приписами пункту 3 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з вимогами частини першої статті 257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України дана адміністративна справа має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), а тому клопотання позивача належить задоволенню.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 12, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Запропонувати Білокуракинському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Луганської області протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Білокуракинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області подати до суду у строк до 29 травня 2019 року такі докази:

- пакет документів, поданий позивачем разом із заявою позивача щодо призначення пенсії на пільгових умовах;

- пенсійну справу позивача;

- звернення позивача від 27.03.2019;

- розрахунок стажу позивача;

- рішення про відмову у здійсненні перерахунку пенсії позивачу (за наявності).

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для тримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову разом з доданими до нього документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя

К.О. Пляшкова