Рішення від 15.05.2019 по справі 360/1658/19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

15 травня 2019 року

Сєвєродонецьк

Справа № 360/1658/19

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про стягнення заробітної плати, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про стягнення заробітної плати, в якому позивач просив суд:

- стягнути з Сєвєродонецької міської ради на користь ОСОБА_1 заборгованість по заробітній платі у розмірі 10237,55 грн.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що з 01.02.2017 по сьогоднішній день позивач працює в Сєвєродонецькій міській раді. Посада, яку позивач займає на момент звернення до суду є посада державного реєстратора сектору реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради. Станом на момент звернення до суду з цією заявою Відповідач не здійснив виплату належної позивачу заробітної плати за листопад-грудень 2018 року, тим самим утворивши заборгованість з її виплати. Згідно довідки Сєвєродонецької міської ради Луганської області від 22 березня 2019 року № 1820, згідно табелю обліку робочого часу відпрацьовано за листопад 2018 року - 19 робочих днів, у грудні 2018 року - 20 робочих днів. При цьому Відповідач повинен був сплатити заробітну плату в розмірі 10237,55 грн. (сума не виплаченої заробітної плати з урахуванням податків за листопад-грудень 2018 року), що є не оспорюваною сумою.

Ухвалою суду від 16.04.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного без виклику сторін (а.с. 1-2).

02 травня 2019 року від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи без його участі, у якій також зазначено, що позовні вимоги відповідач визнає в повному обсязі (а.с. 25).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , з 01.02.2017 прийнято на посаду державного реєстратора сектору реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відділу адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради відповідно до розпорядження міського голови від 31.01.2017 №21-к (а.с. 6-7, 13). На вказаній посаді працює по теперішній час, що підтверджується інформацією зазначеній в трудовій книжці позивача (а.с. 8-12).

Відповідно довідки від 22.03.2019 № 1820, сума не виплаченої заробітної плати за фактично відпрацьований час з урахуванням податків за листопад 2018 року складає 1836,80 грн та за грудень 2018 року складає 8400,75 грн (а.с. 19).

Згідно табелю обліку робочого часу у листопаді 2018 року позивачем відпрацьовано 19 робочих днів, у грудні 2018 року - 20 робочих днів (а.с. 14-15).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. […] Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. […] Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Згідно статті 1 Закону України від 07 червня 2001 року № 2493-III "Про службу в органах місцевого самоврядування" (далі Закон № 2493-III) з відповідними змінами, що діяли на час виникнення спірних правовідносин, служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Статтею 2 Закону № 2493-III передбачено, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Дія цього Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.

За змістом ст.21 Закону № 2493-III посадові особи одержують заробітну плату, розмір якої має забезпечувати достатній життєвий рівень. Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет.

Оскільки вказаним спеціальним законом не врегульовані безпосередньо питання щодо виплати заробітної плати, суд дійшов висновку, що до спірних правовідносин необхідно застосувати норми КЗпП України.

Так, згідно частини 1 статті 94 КЗпП України заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Стаття 115 КЗпП України встановлює, що заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцять календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Відповідно до абз. 2 ст. 233 КЗпП України, у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

З наданої довідки від 22.03.2019 №1820 вбачається, що за листопад 2018 року посадовий оклад ОСОБА_1 складав - 4800,00 грн.; надбавка до посадового окладу за ранг - 70,00 грн.; надбавка за вислугу років 15% - 730,50 грн; разом з урахуванням податків - 5600,50 грн.; фактично виплачена заробітна плата у листопаді 2018 року - 3000,00 грн. Як зазначено в довідці сума не виплаченої заробітної плати з урахуванням податків за листопад 2018 року складає 1836,80 грн.

З наданої довідки від 22.03.2019 №1820 також вбачається, що за грудень 2018 року посадовий оклад ОСОБА_1 складав - 4800,00 грн.; надбавка до посадового окладу за ранг - 70,00 грн.; надбавка за вислугу років 15% - 730,50 грн; надбавка за високі досягнення у праці 50% - 2800,25 грн; разом з урахуванням податків - 8400,75 грн.; фактично виплачена заробітна плата у грудні 2018 року - 0,00 грн. Як зазначено в довідці сума не виплаченої заробітної плати з урахуванням податків за грудень 2018 року складає 8400,75 грн.

Таким чином, сума не виплаченої заробітної плати з урахуванням податків за період листопад 2018 року по грудень 2018 року складає 10237,55 грн.

Встановивши факт невиплати відповідачем не в повному обсязі заробітної плати позивачу за період листопад-грудень 2018 року, суд на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку про те, що відповідачем порушено конституційне право позивача на своєчасне одержання винагороди за працю.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги в частині стягнення з Сєвєродонецької міської ради заборгованості по заробітній платі за період листопад-грудень 2018 року підлягають задоволенню у розмірі 10237,55 грн.

Відповідач - роботодавець, як податковий агент згідно норм Податкового Кодексу України та як страхувальник згідно Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зобов'язаний виплатити позивачеві суму заборгованості, утримавши з неї при виплаті податок з доходів фізичних осіб та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць.

Отже, рішення суду в частині стягнення з Сєвєродонецької міської ради на користь позивача суми заробітної плати за один місяць підлягає негайному виконанню.

Питання про судові витрати не вирішується у зв'язку з їх відсутністю (позивач звільнений від сплати судового збору згідно до п.1 ч.1 Закону України "Про судовий збір", а вимог про відшкодування інших судових витрат не заявляв).

Керуючись ст.ст.6, 7, 90, 242, 245, 246, 255, 295, 371, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про стягнення заробітної плати - задовольнити.

Стягнути з Сєвєродонецької міської ради (93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, буд.32, ідентифікаційний код 26204220) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) суму заборгованості із заробітної плати за період роботи з 01 листопада 2018 року по 31 грудня 2018 року у загальному розмірі 10237,55 грн (десять тисяч двісті тридцять сім гривень 55 коп.) з відрахуванням обов'язкових податків та зборів.

Рішення суду в частині стягнення заробітної плати у межах суми стягнення за один місяць з відрахуванням обов'язкових податків та зборів допустити до негайного виконання.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя

О.В. Ірметова