Ухвала від 15.05.2019 по справі 320/2317/19

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду

15 травня 2019 року м. Київ Справа № 320/2317/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Харченко С.В., розглянувши

позовну заяву

Українського товариства охорони природи

до

треті особи:

Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області,

1) Київська обласна рада,

2) Державне агентство рибного господарства України

про

визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Українське товариство охорони природи звернулось до суду з позовом до Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області, треті особи: Київська обласна рада, Державне агентство рибного господарства України, в якому просить суд: визнати протиправними дії відповідача, що виявились у встановленні в басейні річки Дніпро «нерестових гнізд» для риби, які складаються із оберемку обламаних соснових гілок, перев'язаних капроновою мотузкою, з прив'язаними до них цеглинами та пластиковими пляшками з полімерними етикетками; зобов'язати відповідача вжити заходів по відновленню стану басейну річки Дніпро, який існував до встановлення у ньому «нерестових гнізд» для риби, які складаються із оберемку обламаних соснових гілок, перев'язаних капроновою мотузкою, з прив'язаними до них цеглинами та пластиковими пляшками з полімерними етикетками, шляхом їх вилову та утилізації; зобов'язати відповідача відшкодувати завдану територіальній громаді Київської області шкоду внаслідок встановлення в басейні річки Дніпро «нерестових гнізд» для риби, які складаються із оберемку обламаних соснових гілок, перев'язаних капроновою мотузкою, з прив'язаними до них цеглинами та пластиковими пляшками з полімерними етикетками, шляхом стягнення грошових коштів до місцевого бюджету ОСОБА_1 обласної ради.

Відповідно до приписів пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що даний позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з наступного.

Територіальну підсудність адміністративних справ за вибором позивача визначено статтею 25 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, відповідно до частини першої зазначеної статті, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, місцезнаходженням позивача є: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, буд. 5-Б, а місцезнаходженням відповідача - м. Київ, вул. Тургенєвська, буд. 82-а.

У свою чергу відповідно до Указу Президента України від 16.11.2004 № 1417/2004 "Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі" повноваження ОСОБА_1 окружного адміністративного суду поширюються на територію Київської області.

За таких обставин суд дійшов висновку, що даний спір не підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду та повинен вирішуватись окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

На підставі викладеного, керуючись статтею 25, пунктом 2 частини першої статті 29, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 320/2317/19 за позовом Українського товариства охорони природи до Управління державного агентства рибного господарства у м. Києві та Київській області, треті особи: Київська обласна рада, Державне агентство рибного господарства України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Окружного адміністративного суду міста Києва.

2. Копію ухвали про передачу адміністративної справи надіслати (видати) позивачу невідкладно.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання (підписання).

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд.

Суддя Харченко С.В.