Рішення від 13.05.2019 по справі 280/1098/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

13 травня 2019 року

Справа № 280/1098/19 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Садового І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Вельможко К.С.,

представника позивача: Лісовської О.С.,

представника відповідача: Мєхтієвої К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження матеріали адміністративної справи

за позовною заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 52, офіс 12; код ЄДРПОУ 40009323)

до: Головного управління ДФС у Запорізькій області (69007, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146)

про: визнання незаконним рішення та зобов'язання виключити з переліку ризикових платників податків, -

ВСТАНОВИВ:

15.03.2019 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (далі - позивач, ТОВ "ТЕХНОХІМПОСТАЧ") до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач, ГУ ДФС у Запорізькій області), в якій позивач просить суд:

-визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління ДФС у Запорізькій області, викладене у протоколі №157 від 07.11.2018, в частині визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" таким, що відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку;

- зобов'язати Головне управління ДФС у Запорізькій області виключити з переліку ризикових платників податків Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" в АІС "Податковий блок".

Ухвалою суду від 19.03.2019 відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 16.04.2019 з повідомленням (викликом) сторін.

В судовому засіданні оголошувалась перерва до 13.05.2019.

У судовому засіданні 13.05.2019, на підставі ст.243 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Відповідно до ст.229 КАС України, у судовому засіданні здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: звукозаписуючого пристрою "Акорд".

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві від 14.03.2019 та відповіді на відзив від 10.05.2019. Обґрунтовуючи позовні вимоги, представник, зокрема зазначив, що підстава віднесення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" до ризикових платників податків є абстрактною, не чіткою та не зрозумілою, не містить жодного підґрунтя та посилання на обставини, які б свідчили про дійсність існування підстав та причин для визначення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" таким, що відповідає пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Більш того, належної мотивації підстав та причин віднесення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" до ризикових платників податків відповідно до пп.1.6 п.1 Листа Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 не містить і протокольне рішення ГУ ДФС у Запорізькій області від 07.11.2018 за №157. Позивачу не надано також до інформації: переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості згідно з п.1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; іншої інформації, що розглядається Комісією, які згідно "Порядку взаємодії Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС", що обов'язково додаються до протоколу засідання Комісій. З огляду на викладене, просить суд задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві на адміністративний позов за вх. №14723 від 12.04.2019. В обґрунтування заперечень посилався на те, що рішенням Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області позивача віднесено до переліку ризикових платників податку, відповідно до п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв у зв'язку із наявністю податкової інформації, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Стверджує, що у Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області були законні підстави для прийняття рішення про визначення ТОВ "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" таким, що відповідає пп.1.6 п.1 "Критеріям ризиковості платника податків", викладене у протоколі № 157 від 07.11.2018. З огляду на викладене, представник відповідача зазначив, що відповідач діяв у відповідності та на виконання вимог чинного законодавства, а отже підстави для задоволення позову відсутні.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

ТОВ "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" є суб'єктом господарювання, офіційно зареєстрованим відповідно до чинного законодавства України, що підтверджується відповідною Випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. (а.с. 11).

Позивач є платником податку на додану вартість з 01.12.2015, що підтверджується Витягом з реєстру платників податку на додану вартість від 02.12.2015 №1508314500136 (а.с. 12).

Основними видами діяльності TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" є: оптова торгівля хімічними продуктами, оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, оптова торгівля хімічними продуктами, діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами, роздрібна торгівля пальним.

З 11.11.2018 реєстрація податкових накладних, що були виписані та надіслані TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" на реєстрацію у Єдиному реєстрі податкових накладних була зупинена на підставі того, що ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6. п.1 "Критеріїв ризиковості платника податку" (а.с. 30-40).

01.02.2019 TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" направлено запит до ГУ ДФС у Запорізькій області за вих. №01/02/19 щодо надання інформації щодо дій ГУ ДФС у Запорізькій області з визначення позивача таким платником податку, що відповідає п.п. 1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку згідно листа ДФС України від 21.03.2018 року №959/99-99-07-18, повідомлення про причину на підставі якої TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" визначено таким платником податку, що відповідає п.п. 1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку та надання копії рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про визначення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 40009323) таким, що відповідає п.п. 1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку (а.с. 41).

Листом від 20.02.2019 за вих. №8829/10/08-01-07-03-17 ГУ ДФС у Запорізькій області повідомлено позивача про наступне: "…Питання щодо встановлення ризиковості платника податків розглядається відповідно до п.п. 1.6. п.1 Критеріїв ризиковості платника податку від 21.03.2018р. №959/99-99-07-18 та приймається Комісією Головних управлінь ДФС в областях, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

…коли виявлено, що платних податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

…відповідно до викладених вище норм, рішенням Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області підприємство TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" віднесене до переліку ризикових платників у зв'язку з наявністю ознак ризиковості…" (а.с. 42).

До вказаного листа ГУ ДФС у Запорізькій області додано Витяг з Протоколу від 07.11.2018 за №157, в якому зазначено, що слухали членів Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, які доповіли про можливе включення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" до категорії ризикових за критерієм "наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником" та ухвалили визначити наступних суб'єктів господарювання такими, що відповідають критеріям ризиковості (відповідно до п.п.1.6 п.1Критеріїв ризиковості платника податку): TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ ( ЄДРПОУ40009323) (а.с. 43).

Не погоджуючись із рішенням відповідача та з вимогою вчинити певні дії позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачем докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до вимог п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до вимог п. 201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 117, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - комісії контролюючих органів), а також права та обов'язки її членів визначає Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок роботи комісій).

Пунктом 6 Порядку роботи комісій визначено, що до складу комісій регіонального рівня включаються посадові особи головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС. До складу комісії центрального рівня включаються посадові особи ДФС.

Згідно з п.7 Порядку роботи комісій, комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше ніж семи членів.

Відповідно до п.17 Порядку роботи комісій, засідання комісії контролюючого органу є правомочним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу. (…) Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування. Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії. У разі рівної кількості голосів голос головуючого є вирішальним. Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні.

Згідно з п.23 Порядку роботи комісій, протокол засідання комісії контролюючого органу повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Так, судом досліджено оскаржуваний протокол та встановлено, що у вступній частині в графі "присутні" вказано лише "Головуюча Комісії, члени комісії ГУ ДФС у Запорізькій області", в розділі "СЛУХАЛИ" вказано "Членів комісії ГУ ДФС у Запорізькій області", підписано рішення Головуючою комісії. Тобто, оскаржуване рішення не містить ані переліку осіб (ПІБ, кількість), присутніх на засіданні, ані переліку осіб, які виступали на засіданні. У зв'язку із зазначеним, з ані з оскаржуваного протоколу, ані з пояснень представника відповідача суду не вдалося встановити, кількість осіб, присутніх на засіданні комісії та, відповідно, чи було воно правомочним.

З наведеного слідує, що вказаний протокол не містить всієї необхідної інформації відповідно до Порядку роботи комісій, а отже рішення щодо визначення позивача таким, що відповідає критеріям ризиковості відповідно до п.п. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку прийнято з порушенням законодавчо встановленої процедури його прийняття.

Також, згідно з вимогами п. 10 Порядку № 117 критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.

Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

На виконання п. 10 Порядку роботи комісій, Державна фіскальна служба України 21 березня 2018 року наказом № 144 затвердила Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків (далі - Порядок формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків).

Порядком формування територіальними органами та структурними підрозділами ДФС переліку ризикових платників податків передбачено, що усі платники податків, що подають на реєстрацію податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Реєстр), перевіряються ДФС на відповідність критеріям ризиковості, які затверджено Державною фіскальною службою України та погоджено з Міністерством фінансів України (далі - Критерії).

Керівники комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія), забезпечують розгляд питань на засіданні Комісії щодо внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків згідно з п. 1.6 Критеріїв.

Засідання Комісії щодо розгляду питань про внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків проводиться згідно з порядком, передбаченим постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", та оформлюється протоколом.

До протоколу засідання Комісій обов'язково додаються: перелік платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв; матеріали, на підставі яких платників податків віднесено до такого переліку; інша інформація, що розглядається Комісією.

За результатами засідання Комісії та протокольно прийнятого рішення (внесення платників податків до переліку ризикових платників податків/виключення з переліку ризикових платників податків) голова Комісії забезпечує негайне внесення інформації щодо включення/виключення зазначених платників до/із переліку платників податків в режимі "Журнал ризикових платників податків" розділу "Робота Комісії регіонального рівня" підсистеми "Аналітична система" ІТС "Податковий блок" як платників з ознаками ризиковості.

У Листі Державної фіскальної служби України від 21 березня 2018 року № 959/99-99-07-18 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: "1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 1.6 цих Критеріїв.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1-1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з п. 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п.п. 1.1 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у п. 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС ".

Разом з тим, належної мотивації підстав та причин віднесення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" до ризикових платників податків відповідно до пп.1.6 п.1 Листа Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 протокольне рішення ГУ ДФС у Запорізькій області від 07.11.2018 за №157 не містить.

Крім того, в ході судового розгляду, на вимогу суду відповідачем не надано матеріалів, на підставі яких TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" віднесено до такого переліку платників податків, щодо яких виявлено ознаки ризиковості, згідно з п. 1.6 Критеріїв.

В обґрунтування підстав віднесення позивача до категорії ризикових платників на підставі п.п.1.6. п. 1 Критеріїв представник відповідача посилався на отриману інформацію від управління аудиту, відповідно до якої повідомлено, що за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки TOB "НВО "УКРПРОМЕКОЛОГІЯ" (код ЄДРПОУ 31329313) з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні виробничої діяльності (придбання сировини, переробки в тому числі на давальницьких умовах та реалізації готової продукції) за період з 01.01.2017 по 30.06.2018 складено акт від 01.11.2018. В ході перевірки встановлено, документальне оформлення придбання скрапленого газу, який фактично не придбавався та не використовувався у виробничому процесі TOB "НВО "УКРПРОМЕКОЛОГІЯ" (код ЄДРПОУ 31329313) на суму без ПДВ 71624,9 тис. грн., у т.ч. у TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (код ЄДРПОУ 40009323), та на отриману інформацію від оперативного управління, відповідно до якої за матеріалами аналітичного дослідження №98/08-01-16-02-05/31329313 від 19.10.2018 по TOB "НВО "УКРПРОМЕКОЛОГІЯ" (код ЄДРПОУ 31329313), 22.10.2018 СУ ФР ГУ ДФС у Запорізькій області внесено до ЄРДР кримінальне провадження № 32018080000000057 за ч.3 ст. 212 КК України. Відповідно до висновку аналітичного дослідження встановлено ймовірну відсутність реального вчинення операцій з придбання TOB "НВО "УКРПРОМЕКОЛОГІЯ" скрапленого газу за період з 01.05.2017 по 30.06.2018 від постачальників, у т.ч. TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (40009323) на суму 24037 тис.грн.

Однак, документальних доказів в обґрунтування вказаних доводів відповідачем на вимогу суду не надано.

Таким чином, відповідачем під час розгляду справи не доведено ані дотримання порядку прийняття оскаржуваного рішення, ані наявність у контролюючого органу визначених законодавством підстав для його прийняття. У зв'язку з чим, рішення Комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про визначення TOB "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" таким, що відповідає пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку, викладене у протоколі №157 від 07.11.2018 є неправомірним та підлягає скасуванню.

Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

За таких обставин, виходячи з меж позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.

Відповідно ч. 3 ст. 245 КАС України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Таким чином, з метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання Головного управління ДФС у Запорізькій області виключити з переліку ризикових платників податків ТОВ "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" в ІТС "Податковий блок".

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3842,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 14.03.2019 №665 (а.с.3).

Відтак, судовий збір у розмірі 3842,00 грн. підлягає відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління ДФС у Запорізькій області.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 52, офіс 12; код ЄДРПОУ 40009323) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69007, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання незаконним рішення та зобов'язання виключити з переліку ризикових платників податків, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації Головного управління ДФС у Запорізькій області, викладене у протоколі №157 від 07.11.2018, в частині визначення Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" таким, що відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Зобов'язати Головне управління ДФС у Запорізькій області виключити з переліку ризикових платників податків Товариство з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" в ІТС "Податковий блок".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕХНОХІМПОСТАЧ" (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 52, офіс 12; код ЄДРПОУ 40009323) судовий збір у розмірі 3842 (три тисячі вісімсот сорок дві) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 15.05.2019.

Суддя І.В.Садовий