Справа № 3/593/220/2019
"15" квітня 2019 р. м.Бережани
Суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Музика Я.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Бережанського міжрайонного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, маючого на утриманні одну дитину, за ст. 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення F07 від 08.04.2019 року, складеного головним державним виконавцем Бережанського міжрайонного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Тернопільській області ОСОБА_2, при примусовому виконанні виконавчого листа F2-3241 від 08.11.2010 р., виданого Володарським районним судом Донецької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі по 300 грн. щомісячно і до повноліття дитини. У ОСОБА_1 відповідно до розрахунку від 01.04.2019 р. наявна заборгованість зі сплати аліментів, яка станом на 01.04.2019 р. становить 35170 грн., що перевищує суму сукупного розміру заборгованості аліментних платежів за шість місяців. Боржник ухиляється від виконання щомісячних зобовFязань покладених на нього рішенням суду, що відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» підлягає примусовому виконанню. Таким чином на думку особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення гр. ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ст. 7 КУпАП встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч.1,2 ст. 7 та ст. 245 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі додержання принципу законності; завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Розгляд справ про адміністративне правопорушення врегульовано главою 22 КУпАП, де в ст. 279 КУпАП встановлено, що розгляд справи розпочинається з представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Посадова особа, що розглядає справу, оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання.
Виходячи з системно-логічного тлумачення вказаних норм законодавства, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на підставі протоколу про адміністративне правопорушення в межах викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, шляхом перевірки за допомогою доказів доданих до справи про адміністративне правопорушення, наявності відомостей викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та встановлення в діях особи складу адміністративного правопорушення передбаченого відповідною нормою КУпАП, що зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення слід повернути для належного оформлення органу, який його склав, у зв'язку з порушенням вимог встановлених до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 256 КупАП, а саме: не вказано місце вчинення правопорушення; не вказано нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, зокрема не зважаючи на те, що ст. 1831 КУпАП містить три частини, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення не вказано за якою частиною ст. 1831 КУпАП слід притягнути до відповідальності ОСОБА_1; відсутні інші відомості необхідні для вирішення справи, зокрема, відсутній повний розрахунок розміру заборгованості від початку виникнення заборгованості, у розрахунку по сплаті аліментів де наведено розрахунок за три місяці, в графі «розмір аліментів визначений у виконавчому документі» не відповідає такому у виконавчому документі, відсутні відомості про наявність повторності у діях ОСОБА_1
Зважаючи на викладене, вважаю за необхідне повернути матеріали адміністративної справи в Бережанський міжрайонний відділ державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, - для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 7, 256, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Повернути матеріали адміністративної справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення F07 складений відносно ОСОБА_1 за ст. 1831 КУпАП з додатками Бережанському міжрайонному відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, - для належного оформлення.
Суддя: Я.М. Музика