Постанова від 22.04.2019 по справі 452/887/19

Справа F: 452/887/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 квітня 2019 року м.Самбір

Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кравців В.І., з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Кункевич О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, депутата Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого,

встановив:

ОСОБА_2, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Рудківської міської ради Самбірського району Львівської області, тобто згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» субFєктом відповідальності за правопорушення, повFязане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону несвоєчасно без поважних причин, а саме 13.02.2019 о 17 год. 43 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, яку повинен був подати до 1 квітня 2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_2 винуватим себе визнав повністю та пояснив, що умислу не подавати такої декларації у нього не було.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та висновок прокурора про обґрунтованість протоколу про адміністративне правопорушення, слід дійти висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, керуючись таким.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовFязаний зFясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Згідно ст. 7 цього Кодексу ніхто не може бути підданий заходу впливу в звFязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП субFєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобовFязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За правилами ч. 1 ст. 45 вказаного Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. б) ч. 1 ст. 3 цього Закону субFєктами, на яких поширюється дія Закону є зокрема: депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Крім визнання ОСОБА_2 своєї вини його винуватість у несвоєчасному, без поважних причин, поданні щорічної декларації особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування доведена такими доказами: протоколами про адміністративне правопорушення від 26.02.2019 F 230, протоколом та рішенням Рудківської міської ради від 23 листопада 2017 р. F 1 «Про початок повноважень депутатів Рудківської міської ради» та витягом з єдиного Державного реєстру декларацій.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП,

постановив:

Накласти на ОСОБА_2 штраф у розмірі пFятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави у розмірі 384,20 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не буде подано, та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя