Рішення від 06.05.2019 по справі 1.380.2019.000924

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.000924

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 1.380.2019.000924 за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з вищевказаним адміністративним позовом, в якому із врахуванням заяви про зменшення позовних вимог просило застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс», а саме:

заборонити подальшу експлуатацію:

- вантажопідіймальних механізмів (інв. № 07809, 07812, 07815, 07816, 07461, 07808, 07810, 07811, 07432, 07813, 07458, 07491, 07456, 07455, 07454, 07457, 07814, 2 мех. б/н) ВРМ вул. Городоцька, м. Львів; (інв. № 07135, 07183, 07143, 07058, 07060, 07056, 07047, 07055) трамвайне депо по вул. Промислова; 2, м. Львів, мех. б/н трамвайне депо по вул. Сахарова., м. Львів,

- кранів мостових інвентарні № 07854, 07949;

- балки «укосини» інв..№ 105, 242;

- електротельфери «Балканкар» інв.№ 07953, 07954, 226 (тролейбусного депо);

- експлуатації газопроводу середнього тиску по вул. Тролейбусна, 1, м. Львів;

- експлуатації ШГРП з регулятором тиску по вул. Тролейбусна, 1, м. Львів до усунення зазначених в позовній заяві порушень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що уповноваженими особами Головного управління Держпраці у Львівській області, у період з 09.00 год. 09 січня 2019 року по 16.00 год. 23 січня 2019 року, проведено планову перевірку суб'єкта господарювання щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс».

В результаті проведеної перевірки було виявлено факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці, а саме:

- Допускається до експлуатації установка для наварки колісних пар (трамвайних) інв. № б/н з розбитим пакетником, який містить струмовідні частини обладнання, що не ізольовані;

- Допускається до експлуатації фрезерувальний верстат інв. № 07421 з технічно-несправною ручкою переключення подачі;

- У фрезерувального верстату інв. № 07421 відсутнє огородження та пристосування для уловлювання та видалення стружки (спеціальні стружковідвідники, прозорі екрани);

- Допускається до експлуатації круглопиляльний верстат інв. 07481 для поздовжнього розпилювання деревини без захисного огородження пилки;

- У круглопиляльного верстату інв. 07481 для поздовжнього розпилювання деревини відсутнє реверсування подавання на пилку оброблювального матеріалу та реверсування пилки.

- У круглопиляльного верстату інв. 07481 для поздовжнього розпилювання деревини відсутні завіси з рухливих запобіжних упорів та не оснащені пристроєм для відведення завіс із рухливих запобіжних упорів;

- У фугувального верстату інв. №098 без захисного огородження коробки з'єднання електропроводів;

- Допускається до експлуатації кран-балка інв. № 07812 без захисного огородження коробки з'єднання електропроводів;

- Допускається до експлуатації свердлильний верстат інв. № б/н без захисного огородження пружини;

- Проводи, що підімкнені до зварювального трансформатора інв. №07450, інв. №0870 пошкоджені, не заізольовані та не захищені від механічних пошкоджень;

- Допускається до експлуатації заточувальний верстат інв. №б/н без захисних екранів;

- Допускається до експлуатації електродрель інв. №б/н з пошкодженою ізоляцією кабеля;

- Допускається до експлуатації токарний верстат інв. № 05695 та інв. № 08037 без захисного огородження патронів;

- У свердлильного верстату інв. №08013 технічно-несправний пристрій утримання шпинделя;

- Допускається до експлуатації домкрат Беккера інв. № 08089 з пошкодженими кабелями;

- Допускається до експлуатації настільно-свердлильний верстат інв. № б/н без захисного огородження пружини;

- Не проведено повного технічного огляду - не рідше одного разу на три роки та частковий технічний огляд - не рідше одного разу на 12 місяців підйомників інв. №7425, інв. №7204інв. № 7073, інв. № 07071, які перебувають в експлуатації;

- Паспорти на підйомники інв. №7425, інв. №7204інв. № 7073, інв. № 07071 складено не виробником та відсутній експертний висновок про відповідність підйомників розрахунковій вантажопідіймальності та підйомники не споряджені табличкою, яка повинна бути встановлена на видному місці із зазначенням: назви виробника та його знака для товарів і послуг; вантажопідіймальності; дати виготовлення; порядкового номера за нумерацією виробника та інших відомостей відповідно до вимог технічних умов на конкретний виріб;

- В підрозділі підйомники інв. № 7425, інв. № 7204інв. № 7073, інв. № 07071 не споряджені індивідуальними номерами та відсутній журнал обліку підйомників суб'єкта господарювання;

- Допускається до експлуатації свердлильний верстат інв. № 07030 з технічно-несправним пристроєм утримання шпинделя;

- Допускається до експлуатації настільно-свердлильний верстат інв. № 2040 без захисного огородження пружини;

- Відсутні паспорти вантажопідіймальних механізмів (інв. № 07809, 07812, 07815, 07816, 07432, 07456, 07455, 07457, 07814, 2 мех. б/н) ВРМ вул. Городоцька; (інв. 07183) трамвайне депо вул. Промислова; 2 мех. б/н трамвайне депо вул. Сахарова а в наявних паспортах в/п механізмів не вказані всі необхідні дані та розділи;

- Не проведено експертне обстеження та технічний огляд після закінчення граничного строку експлуатації вантажопідіймальних механізмів (інв. № 07809, 07812, 07815, 07816, 07461, 07808, 07810, 07811, 07432, 07813, 07458, 07491, 07456, 07455, 07454, 07457, 07814, 2 мех. б/н) ВРМ вул. Городоцька; (інв. № 07135, 07183, 07143, 07058, 07060, 07056, 07047, 07055) трамвайне депо вул. Промислова; 2 мех. б/н трамвайне депо вул. Сахарова ,

- Ряд в/п механізмів вагоноремонтної майстерні (ВРМ) експлуатуються при несправних кінцевих вимикачах обмеження висоти підіймання гаків, відсутніми чи пошкодженими запобіжними защібками гаків, відсутності підтримуючих тросиків пультів керування;

- Не проведено кранам мостовим інвентарні № 07854, 07949, балкам «укосини'інв.. № 105, 242, електротельферам «Балканкар» інв. № 07953, 07954 , 226 (тролейбусного депо), технічний огляд і експертне обстеження, як таких , що відпрацювали призначений строк служби;

- Підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію лінійних частин газопроводів системи газопостачання природним газом та обладнання (устаткування) підвищеної небезпеки, а саме: газопроводу середнього тиску по вул. Тролейбусна, 1; ШГРП з регулятором тиску;

- Відсутні матеріали про проведення Технічного обслуговування газопроводів підприємства.

18.04.2019 року позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, в якій зазначає, що відповідачем усунуто частково порушення, які стали підставою для застосування заходів реагування.

Ухвалою судді від 04.03.2019 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі та встановлено відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання ухвали подати відзив.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти позову, зазначив що ЛКП «Елетротранс» усунуло зазначені порушення, які стали підставою для звернення позивача до суду, про що було повідомлено позивача листом від 01.03.2019 року вих. № 29/369.

Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:

У період часу з 09.00 год. 09 січня 2019 р. по 16.00 год. 23 січня 2019 року Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено перевірку суб'єкта господарювання, щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці та промислової безпеки у Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс».

За результатами перевірки складено акт перевірки суб'єкта господарювання (виробничого об'єкта) від 23.01.2019 року за № 13/17/063/0042.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положенням про Головне управління України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 року № 96, Законом України «Про охорону праці», Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, робіт, надання послуг суб'єктам господарювання можуть бути зупиненні повністю або частково виключно за рішення суду.

Згідно ч. 7 ст. 7 цього ж Закону, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідними позовом до адміністративного суду.

Згідно пп. 1 п. 3 Положення про Головне управління України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 року № 96, основними завданнями Держпраці є реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Згідно пп. 15 п. 4 цього ж Положення, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) у сфері гігієни праці, у тому числі нагляд (контроль) за:

факторами виробничого середовища та виробничих операцій, наявність яких може шкодити здоров'ю працівників;

виконанням заходів щодо запобігання виникненню професійних захворювань;

дотриманням вимог санітарних норм та правил;

своєчасним здійсненням профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоров'я працівників;

наявністю обов'язкових медичних оглядів працівників.

Згідно ст. 13 Закону України «Про охорону праці», Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці, а саме:

створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;

розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;

забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;

впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, засоби механізації та автоматизації виробництва, вимоги ергономіки, позитивний досвід з охорони праці тощо;

забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом;

забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;

організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, оцінку технічного стану виробничого обладнання та устаткування, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів;

розробляє і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах підприємства (далі - акти підприємства), та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території підприємства, у виробничих приміщеннях, на будівельних майданчиках, робочих місцях відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами підприємства з охорони праці;

здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці;

організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;

вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно-рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.

Роботодавець несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Згідно ст. 14 цього ж Закону, Працівник зобов'язаний:

дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства;

знати і виконувати вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, правила поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту;

проходити у встановленому законодавством порядку попередні та періодичні медичні огляди.

Працівник несе безпосередню відповідальність за порушення зазначених вимог.

Згідно ст. 18 цього Закону, Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Перелік робіт з підвищеною небезпекою затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов'язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці визначається типовим положенням, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Не допускаються до роботи працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

У разі виявлення у працівників, у тому числі посадових осіб, незадовільних знань з питань охорони праці, вони повинні у місячний строк пройти повторне навчання і перевірку знань.

Вивчення основ охорони праці, а також підготовка та підвищення кваліфікації спеціалістів з охорони праці з урахуванням особливостей виробництва відповідних об'єктів економіки забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти і науки, в усіх навчальних закладах за програмами, погодженими із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Згідно гл. 2 р. 1 п. 1.4 Правил охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 19.12.2013 року № 966, зазначено, струмовідні частини обладнання повинні бути ізольовані або огороджені. Металеві частини обладнання, які можуть внаслідок пошкодження ізоляції потрапити під напругу, повинні бути заземлені (занулені).

Згідно гл. 2 р 1 п. 1.8 цих же Правил, зазначено, передачі, розміщені поза корпусами верстатів, повинні мати огородження (суцільне, із жалюзі, з отворами), обладнане пристроями для зручного та безпечного відкривання, знімання, переміщування та встановлення.

Згідно гл. 2 р. 1 п. 1.2 цих же Правил, зазначено, забороняється виконувати роботи на несправних верстатах, а також на верстатах з несправними або незакріпленими огородженнями.

Згідно гл. 2 р. 4 п. 4.7 цих же Правил, при швидкісному фрезеруванні необхідно застосовувати огородження та пристосування для уловлювання та видалення стружки (спеціальні стружковідвідники, прозорі екрани).

Згідно гл. 2 р. 8 п. 8.7 цих же Правил, зазначено, круглопиляльні верстати для поздовжнього розпилювання деревини повинні передбачати реверсування подавання на пилки оброблюваного матеріалу, а також реверсування пилки.

Згідно гл. 2 р. 8 п. 8.9 цих же Правил, зазначено, на круглопиляльних верстатах (крім верстатів з подаванням оброблюваного матеріалу за допомогою візків та кареток) по всій ширині прозіру перед пилками необхідно установлювати не менше двох зв'язаних між собою завіс з рухливих запобіжних упорів, виготовлених із сталевих прямих або зубчастих пластинок криволінійної форми, для забезпечення зберігання постійного кута заклинювання від 55° до 65° під час обробки деревини будь-якої товщини.

Упори повинні бути щільно насаджені на валики, міцно закріплені в опорах з таким розрахунком, щоб вони піднімались під дією матеріалу, що подається до верстата, та вільно опускались у початкове положення тільки в одній площині перпендикулярно до робочої поверхні стола верстата. Упори повинні бути гострими.

Прозір між нижніми кромками упорів та поверхнею подавального пристрою верстата не повинен перевищувати 2 мм, а між пластинами упорів - 1 мм.

Згідно гл. 2 р. 8 п. 8.10 цих же Правил, зазначено, круглопиляльні верстати для поздовжнього розпилювання деревини повинні бути оснащені пристроєм для відведення завіс із рухливих запобіжних упорів.

Піднімання по ходу подавання завіси повинно виконуватись органом керування, зблокованим з пусковим пристроєм верстата. Під час відведення завіси з рухливих запобіжних упорів механізми різання та подавання матеріалу повинні бути у вимкненому положенні (пилки не повинні обертатись).

Згідно п. 6.7.23 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затведжених наказом Держнагпядохоронпраці від 9 січня 1998 р. № 4, зазначено, забороняється працювати електроінструментом, у якого закінчився термін періодичної перевірки, а також в разі виникнення пошкодження штепсельного з'єднання, кабелю, або його захисної трубки.

Згідно п. 6.7.36 цих же правил, результати перевірок і випробувань електроінстру менту, знижувальних і розподільчих трансформаторів безпеки, перетворювачів частоти, захисно-вимикальних пристроїв та ка белів слід заносити в "Журнал обліку, перевірки та випро бування електроінструменту, трансформаторів, перетворювачів частоти та переносних світильників" за формою, встановленою додатком 6. Журнал повинна вести призначена розпорядженням по підрозділу особа, відповідальна за збереження та справність електроінструменту.

Згідно п. 7.7.4 Правил охорони праці на міському електричному транспорті, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Кабелі, що йдуть від ПЕС чи перетворювача до переносного інструменту, повинні бути захищені гумовими шлангами від механічних пошкоджень та вологи. Кабель можна ремонтувати тільки після його відключення.

Не дозволяється працювати з пошкодженим кабелем, а також замінювати пошкоджений кабель окремими проводами.

Не дозволяються утворення петель, скручування та перебільшення його натягу.

Згідно п. 2.17 р. 8 Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС України 09.07.2012 року № 964, зазначено, періодичному технічному огляду підлягають підйомники, що перебувають в експлуатації:

до закінчення строку служби (граничного строку експлуатації) підйомника, установленого експлуатаційними документами виробника або організаційно-методичними документами щодо проведення експертного обстеження цих підйомників, повному технічному огляду - не рідше одного разу на три роки, частковому технічному огляду - не рідше одного разу на 12 місяців;

після закінчення строку служби (граничного строку експлуатації) підйомника в межах продовжуваного строку безпечної експлуатації в терміни, установлені регламентом технічних оглядів на продовжуваний строк безпечної експлуатації, розробленим відповідно до вимог Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 687, уповноваженою організацією після проведення нею позачергового технічного огляду.

Згідно п. 2.11 р. 8 цих же Правил, Підйомники та домкрати споряджаються:

паспортом;

документацією з експлуатації та монтажу.

Якщо паспорт складається не виробником, до нього додається експертний висновок про відповідність підйомника розрахунковій вантажопідіймальності, складений на підставі розрахунку або аналізу порівняння з підйомниками такої самої моделі.

Крім технічної документації підйомник споряджається табличкою, яка повинна бути встановлена на видному місці із зазначенням:

назви виробника та його знака для товарів і послуг;

вантажопідіймальності;

дати виготовлення;

порядкового номера за нумерацією виробника та інших відомостей відповідно до вимог технічних умов на конкретний виріб.

Метод виконання написів на табличці має забезпечувати їх схоронність протягом усього строку служби виробу

Суб'єкти господарювання, що постачають (продають) підйомники або їх складові частини, виготовлені за кордоном, мають забезпечити спорядження цих підйомників (складових частин) експлуатаційними документами (паспортами, настановами з експлуатації), табличками і маркуваннями, що відповідають вимогам цих Правил, викладеними українською або іншою мовою міжнаціонального спілкування.

Згідно п. 3 г. 1 р 6 Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України 19.01.2018 року № 62, зазначено, У разі необхідності відновлення втраченого, зіпсованого чи на заміну непридатного для використання журналу нагляду (паспорта) обладнання, що перебувало в експлуатації, суб'єкт господарювання має забезпечити отримання дубліката журналу нагляду чи паспорта від виробника чи складання нового журналу нагляду, який має містити такі дані:

1) найменування виробника та його місцезнаходження;

2) найменування, тип, індекс (у тому числі виконання) обладнання та його заводський (серійний) та обліковий номери;

3) рік виготовлення обладнання;

4) призначення обладнання;

5) група класифікації (режиму роботи) обладнання та його механізмів;

6) тип приводу механізмів, шасі;

7) навколишнє середовище, у якому може працювати обладнання (найбільша та найменша температура робочого і неробочого станів, відносна вологість повітря, вибухонебезпечність, пожежонебезпечність тощо);

8) допустима швидкість вітру для робочого стану (з урахуванням поривів вітру), неробочого стану обладнання та під час монтажу;

9) допустимий схил майданчика для встановлення обладнання (на виносних опорах і без них) та його пересування;

10) допустимий ухил кранової колії під час укладання та експлуатації (для прямолінійної та криволінійної колій, для стоянкового майданчика);

11) рід електричного струму, напруга та кількість фаз кіл (силового, керування, робочого та ремонтного освітлення);

12) основні технічні дані та характеристики обладнання (вантажопідіймальність, максимальний вантажний момент, висота підіймання, глибина опускання, виліт, прогон і база, виліт консолей, швидкості механізмів, навантаження на осі шасі обладнання в транспортному стані, маса противаги і баласту, геометричні параметри обладнання, навантаження ходового колеса на рейку, шлях гальмування та інші технічні дані та характеристики залежно від типу обладнання);

13) характеристика канатів (призначення, умовне позначення, діаметр, довжина, маркірувальна група, розривне зусилля каната в цілому) і долучають документи про якість канатів (за наявності). Має бути можливість запису даних про заміну канатів;

14) характеристика ланцюгів (призначення, умовне позначення, калібр і крок ланцюга, довжина, руйнівне навантаження ланцюга) і долучають документи про якість ланцюгів (за наявності). Має бути можливість запису даних про заміну ланцюгів;

15) характеристика гаків (призначення, тип, номер заготовки гака за стандартом і позначення стандарту, номінальна вантажопідіймальність для групи класифікації (режиму роботи) механізму підіймання, фактична висота вертикального перерізу гака, фактичний розмір зіва гака, заводський номер (рік виготовлення) і додаються документи про якість гаків (за наявності). Має бути можливість запису даних про заміну гаків;

16) характеристики інших вантажозахоплювальних органів (за наявності). Має бути можливість запису даних про заміну вантажозахоплювальних органів;

17) відомості про місцезнаходження обладнання із зазначенням найменування суб'єкта господарювання, який експлуатує обладнання, місцезнаходження обладнання (адреси суб'єкта господарювання), дати встановлення (не менше 5 сторінок);

18) відомості про призначення працівників, відповідальних за утримання обладнання в справному стані з зазначенням номера і дати наказу про призначення або договору з іншим суб'єктом господарювання, прізвища, ім'я, по батькові, посади та підпису призначеного працівника, номера посвідчення та терміну його дії (не менше 5 сторінок);

19) відомості про ремонт, модифікацію (реконструкцію, модернізацію) із зазначенням даних про характер ремонту елементів обладнання, проведену модифікацію (реконструкцію, модернізацію), дати і номера документа про приймання обладнання з ремонту або після модифікації (реконструкції, модернізації) та підпису працівника, відповідального за утримання обладнання в справному стані (не менше 5 сторінок);

20) відомості про результати технічного огляду, експертного обстеження, приймальних випробувань після проведення модифікації (реконструкції чи модернізації) із зазначенням дати, результатів і терміну проведення наступного огляду (часткового чи повного), експертного обстеження.

Також має бути забезпечена можливість зберігання разом із журналом нагляду (паспортом) декларації про відповідність, документів про якість канатів, ланцюгів, гаків, інших вантажозахоплювальних органів і пристроїв, матеріалів тощо, паспортів шасі автомобіля та двигуна внутрішнього згоряння, паспортів (інструкцій) приладів і пристроїв безпеки, актів, протоколів, технічних звітів, висновків експертизи тощо, що складають під час монтажу та протягом експлуатації обладнання, які відповідно до вимог цих Правил мають зберігатися разом з журналом нагляду (паспортом).

Згідно п. 1 гл. 4 р. 6 цих же Правил, зазначено, закінчення призначеного строку служби (граничного строку експлуатації) або нового призначеного строку служби (продовжуваного строку безпечної експлуатації) обладнання;

перед модифікацією (реконструкцією або модернізацією) обладнання з метою визначення можливості її проведення;

аварії або пошкодження, спричиненого надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру, з метою визначення можливості відновлення;

за ініціативою власника

Згідно п. 3.1 р. ІІІ Правил безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 № 285, зазначено, роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки відповідно до вимог Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (далі - Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки).

Судом враховується обґрунтування позовних вимог позивача, оскільки проведеною перевіркою встановлено факт порушення відповідачем нормативно - правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю працівників, що є порушенням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, в тому числі й порушення, що створюють загрозу життю працівників. Вказані обставини є підставами застосування заходів реагування у сфері державного нагляду та зупинення, шляхом заборонити - вантажопідіймальних механізмів (інв. № 07809, 07812, 07815, 07816, 07461, 07808, 07810, 07811, 07432, 07813, 07458, 07491, 07456, 07455, 07454, 07457, 07814, 2 мех. б/н) ВРМ вул. Городоцька, м. Львів; (інв. № 07135, 07183, 07143, 07058, 07060, 07056, 07047, 07055) трамвайне депо по вул. Промислова; 2, м. Львів, мех. б/н трамвайне депо по вул. Сахарова., м. Львів,

- кранів мостових інвентарні № 07854, 07949,

- балки «укосини» інв..№ 105, 242,

- електротельфери «Балканкар» інв..№ 07953, 07954, 226 (тролейбусного депо);

- експлуатації газопроводу середнього тиску по вул. Тролейбусна, 1, м. Львів;

- експлуатації ШГРП з регулятором тиску по вул. Тролейбусна, 1, м. Львів до усунення зазначених в позовній заяві порушень.

Судом не враховуються заперечення відповідача надані у відзиві на позов щодо усунення порушень, оскільки перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю) здійснюється Управлінням Держапраці.

Таким чином, позовні вимоги з врахуванням заяви про зменшення позовних вимог Головного управління Держпраці у Львівській області про застосування заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю), підлягають задоволенню повністю.

Відповідно до вимог ст.139 КАС України судові витрати стягненню із сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 262-263, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича, 8) до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» (м. Львів, вул. Ак. Сахарова, 2) про застосування заходів реагування, задоволити повністю.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» (ЄДРПОУ 3328406, м. Львів, вул. Ак. Сахарова, 2), а саме - заборонити експлуатацію:

- вантажопідіймальних механізмів (інв. № 07809, 07812, 07815, 07816, 07461, 07808, 07810, 07811, 07432, 07813, 07458, 07491, 07456, 07455, 07454, 07457, 07814, 2 мех. б/н) ВРМ вул. Городоцька, м.Львів; (інв. № 07135, 07183, 07143, 07058, 07060, 07056, 07047, 07055) трамвайне депо по вул. Промислова; 2, м.Львів, мех. б/н трамвайне депо по вул. Сахарова., м.Львів,

- кранів мостових інвентарні № 07854, 07949,

- балки «укосини» інв.№ 105, 242,

- електротельфери «Балканкар» інв..№ 07953, 07954, 226 (тролейбусного депо);

-експлуатації газопроводу середнього тиску по вул. Тролейбусна, 1, м.Львів;

- експлуатації ШГРП з регулятором тиску по вул. Тролейбусна, 1, м. Львів, до усунення встановлених порушень.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5. п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення складено в повному обсязі 13.05.2019 року.

Суддя Гавдик З.В.