Рішення від 13.05.2019 по справі 0740/901/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2019 року м. Ужгород№ 0740/901/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якому просить:

1) визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 та Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;

2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області нову довідку про грошове забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення у таких розмірах:

Із сум грошового забезпечення:

- посадовий оклад - 3440,00 грн.;

- оклад за військове звання - 1020,00 грн.;

- процентна надбавка за вислугу років 45% - 2007,00 грн.;

- надбавка за особливо важливі завдання 50% - 3233,50 грн.;

- премія 10% - 344,00 грн.

Підвищення та надбавки:

- інвалід війни 1 групи - 726,00 грн.;

- 1 категорія ЧАЕС - 474,50 грн.;

- держ. соц. допомога на догляд інв. війни 1 гр. - 726,00 грн.;

- інваліди війни 1 гр. при виконанні обов'язків в/с - 70,00 грн.;

- підвищення за пост. КМУ №355 35% - 663,38 грн.

3) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно нової довідки про грошове забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії, наданої Закарпатським обласним військовим комісаріатом 01.01.2018 р.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що він являється пенсіонером-військовослужбовцем та отримує пенсію по інвалідності. Незважаючи на те, що норми Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року та Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» містять вимоги щодо складу грошового забезпечення, у травні 2018 року відповідачі, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р., здійснили перерахунок розміру його пенсії та безпідставно не включили до складу грошового забезпечення надбавку за особливо важливі завдання, підвищення за постановою Кабінету Міністрів України №355 та премію.

31 серпня 2018 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду №0740/901/18 відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2018 року зупинено провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №826/3783/18.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 травня 2019 року поновлено провадження у справі.

Відповідач 2 подав до суду відзив на позов №12537/08 від 13.09.2018 р., відповідно якого проти задоволення позову заперечує з мотивів його необґрунтованості. Так, зокрема, вказує на те, що органи Пенсійного фонду провели перерахунок пенсії позивачу на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, виданих уповноваженим органом - ІНФОРМАЦІЯ_3 , на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. Звертає увагу суду на те, що орган Пенсійного фонду не наділений повноваженнями щодо визначення складових грошового забезпечення. Окрім того, зазначає, що поняття «призначення» та «перерахунок» пенсії не є тотожними та передбачають різні механізми реалізації. Так, зокрема, умови, порядок та розміри здійснення саме перерахунку пенсії військовослужбовцям врегульовано нормами постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р., відповідно до якої (як і в постанові Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, що була чинною до неї) під час перерахунку використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим званням та відсоткова надбавка за вислугу років.

Відповідач 1 надав до суду відзив на позовну заяву №5465 від 13.09.2018 р., в якому проти заявлених позовних вимог заперечив з мотивів їх безпідставності. Так, зокрема, зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. зобов'язано перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», при цьому визначено вичерпний перелік видів грошового забезпечення, який використовується для обрахунку пенсії. Тому вважає, що військовий комісаріат при виданні довідки ОСОБА_1 діяв в порядку, встановленому законодавством.

25 вересня 2018 року та 26 вересня 2018 року позивач надіслав до суду відповідь на відзив, в якій не погоджується з аргументами відповідачів, викладеними у відзиві. Так, зазначає, що у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців на підставі постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року, в силу приписів ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, він отримав право на перерахунок пенсії у січні 2018 року. Вказує на те, що постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. врегульовані строки виплати пенсії, а не порядок проведення перерахунку. У зв'язку з чим вважає, що його право на отримання перерахованого розміру пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, має визначатися безпосередньо Законом.

03 жовтня 2018 року відповідач 1 надав до Закарпатського окружного адміністративного суду заперечення №5793 від 02.10.2018 р., відповідно до змісту якого вважає хибними посилання позивача на ст. 43 Закону, оскільки перерахунок пенсій проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Так, постановами Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. та від 13.02.2008 р. №45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років. Таким чином, довідку про розмір грошового забезпечення було складено з врахуванням вищезазначених вимог. Окрім того, звертає увагу суду на безпідставність посилань позивача на те, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, оскільки пенсія ОСОБА_1 не зменшилася.

Дослідивши подані сторонами документи та матеріали справи, розглянувши доводи сторін, наведені ними в письмових заявах, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) перебуває на обліку в Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - в ГУ ПФУ в Закарпатській області) та отримує пенсію по інвалідності відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. ІНФОРМАЦІЯ_3 направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, ОСОБА_1 №ХР16700 від 30 березня 2018 р., відповідно до якої розмір грошового забезпечення позивача встановлено, виходячи з посадового окладу в сумі 3440,00 грн., окладу за військовим званням ст. прапорщик 1020,00 грн., надбавки за вислугу років (45%) 2007,00 грн. (арк. спр. 34).

На підставі отриманої довідки ГУ ПФУ у Закарпатській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , згідно з яким її розмір визначався, виходячи з таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 45%, а також збільшення основного розміру пенсії (25%), надбавки до пенсії (інвалід війни 1 групи при виконанні обов'язків військової служби; 1 категорія ЧАЕС під час служби інвалід 1 групи «А»; державна соціальна допомога на догляд інваліда війни 1 групи підгрупи «Б»). За результатами проведеного перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 складає 7652,43 грн., в тому числі підвищення 2427,82 грн. (арк. спр. 35).

Не погоджуючись із розміром перерахованої пенсії 28 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Закарпатській області із заявою, в якій просив поновити виплату пенсії з врахуванням надбавки за особливо важливі завдання та премії, які включалися до складу такої раніше (арк. спр. 15).

Листом від 21.06.2018 року №312/Р-99-01 ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомив ОСОБА_1 про те, що постановою Кабінетом Міністрів України від 21.02.2018 року №103 передбачено проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років. Врахування інших видів грошового забезпечення постанова не передбачає (арк. спр. 19).

Також 28 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до Військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій просив включити з 01 травня 2018 року в довідку про грошове забезпечення для перерахунку раніше призначеної пенсії надбавки за особливо важливі завдання та премії (арк. спр. 13).

У відповідь на вказану заяву листом №3703 від 11.06.2018 року заявника було повідомлено про відсутність підстав для задоволення такої з огляду на не передбачення можливості включення таких до складу грошового забезпечення нормами постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 (арк. спр. 14).

Вважаючи такі дії ІНФОРМАЦІЯ_1 та ГУ ПФУ в Закарпатській області протиправними та такими, що порушують його конституційні права, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Приймаючи рішення по суті спірних правовідносин, суд виходить з наступного.

Зі змісту ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 частини першої Європейської соціальної хартії випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист, за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Ст. 46 Конституції України також передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Отже, право особи на отримання пенсії як складова частина права на соціальний захист є її конституційним правом, яке гарантується міжнародними зобов'язаннями України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, регулюється нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон).

Суд враховує те, що спірні правовідносини виникли з приводу перерахунку пенсії позивача.

Так, порядок проведення перерахунку раніше призначених пенсій регулюється нормами ст. 63 Закону. Ч. 1 зазначеної статті визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

П. 3 ст. 116 Конституції України передбачено, що Кабінет Міністрів України забезпечує проведення, зокрема, політики у сфері соціального захисту.

Отже, Законом надано Кабінету Міністрів України повноваження щодо визначення умов, порядку та розміру перерахунку пенсій військовослужбовців.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону Кабінет Міністрів України 21 лютого 2018 року прийняв постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), якою постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України було внесено зміни також до Порядку проведення перерахунку пенсій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).

Так, відповідно до п. 1 Порядку №45 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), пенсії, призначені відповідно до Закону, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч. 2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

П. 3 Порядку №45 визначено, що па підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 5 Порядку №45 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Наведені положення не визнані Конституційним Судом України неконституційними, на момент виникнення спірних правовідносин були чинними, а отже підлягали застосуванню при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Отже, аналіз вказаних вище норм законодавства свідчить про те, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону пенсій Пенсійним фондом проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію на підставі повідомлення відповідними органами та надання довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи.

Тобто перерахунок пенсій у визначеному вище порядку здійснюється виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Окрім того, Кабінетом Міністрів України конкретизоване, які саме складові грошового забезпечення враховуються при здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцям, до таких (на момент виникнення спірних правовідносин) включалися виключно посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років.

Таким чином, провівши правовий аналіз законодавчих норм, що регулюють спірні правовідносини та були чинні на момент їх виникнення, суд дійшов висновку, що такими було чітко встановлено порядок здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцям та складові грошового забезпечення, які враховуються уповноваженим органом при здійснення такого.

Вказані законодавчі норми носили імперативний характер та довільного тлумачення не передбачали.

Ч. 2 ст. 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд зауважує, що право встановлювати законодавчі обмеження щодо розміру соціальних виплат узгоджується з правовою позицією Європейського суду з прав людини, викладеною в рішенні від 03 червня 2014 року у справі «Великода проти України», в якому суд, розглянувши скаргу, зазначив, що зменшення розміру пенсійного забезпечення не є порушенням права власності у розумінні Протоколу №1, оскільки таке зменшення відбувається шляхом внесення законодавчих змін до акта, яким встановлено таке право власності. Суд зауважив, що першою і найважливішою вимогою статті 1 Протоколу №1 є те, що будь-яке втручання з боку державних органів в мирне володіння майном, повинно бути законним і що воно повинне переслідувати законну мету в інтересах суспільства. Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним переслідуваній меті. Іншими словами, необхідно знайти справедливий баланс до вимог загальних інтересів спільноти та вимог захисту основних прав особистості. Необхідний баланс не буде знайдений, якщо особі або особам доводиться нести індивідуальний і надмірний тягар. Зменшення розміру пенсії могло бути обумовлено міркуваннями економічної політики та фінансових труднощів, з якими зіткнулася Україна.

У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» Європейський суд з прав людини дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство.

Отже, суд вважає, що в поданій Закарпатським обласним військовим комісаріатом довідці були визначені види грошового забезпечення, передбачені п. 5 Порядку №45 та п. 1 постанови № 103.

Оскільки постановою №103 та Порядком №45 при перерахунку пенсії не передбачалось включення інших видів грошового забезпечення, в тому числі тих, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на призначення пенсії, Закарпатський обласний військовий комісаріат правомірно не включив їх до довідки про розмір грошового забезпечення.

Вказані нормативно-правові акти були чинними на момент складення довідки та перерахунку пенсії, звернення позивача з заявою до відповідача, подання позовної заяви та не були скасовані, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Суд окремо зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18 за позовом ОСОБА_2 до Кабінету Міністрів України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання постанови протиправною та нечинною в частині, визнано протиправними та нечинними п.п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до п. 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 255 КАС України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року, а отже, вказані нормативно-правові акти є нечинними саме з 05 березня 2019 року.

Тому в силу норм ст. 255 КАС України юридичні наслідки визнання Постанови №103 нечинною, в тому числі, в частині проведення перерахунку пенсії в порядку, що існував до її прийняття, наступають саме з 05 березня 2019 року.

Отже, вказана обставина відбулася після вчинення відповідачами оскаржуваних дій, а відтак виготовлення та направлення Закарпатським обласним військовим комісаріатом до ГУ ПФУ у Закарпатській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , яка не містила додаткові види грошового забезпечення, в повній мірі відповідало вимогам Постанови №103 та Порядку №45 у редакціях, чинних на момент виникнення спірних правовідносин.

Щодо позовної вимоги про визнання протиправності дій ГУ ПФУ у Закарпатській області суд зазначає наступне.

Положення Порядку №45 зобов'язують органи Пенсійного фонду України проводити перерахунок пенсій на підставі отриманої довідки уповноваженого органу, в якій визначено розмір грошового забезпечення та його складові. Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 до Порядку №45.

Орган Пенсійного фонду України згідно п. 9 Порядку №45 має право перевіряти правильність складення довідок щодо формального змісту, однак правом самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідач 2 не має.

Відповідно до довідки Закарпатського обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, від 30 березня 2018 року №ХР16700, виданої ОСОБА_1 , посадовий оклад складає 3440,00 грн., оклад за військовим званням - 1200,00 грн., надбавка за вислугу років - 2007,00 грн. Усього - 6467,00 грн.

Зазначена сума була врахована відповідачем 2 для обчислення пенсії з 01 січня 2018 року, що відповідало вимогам чинного законодавства.

Оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку №45 та Постанови №103.

До такого ж висновку дійшов Верховний Суд у справі №240/6263/18 (Пз/9901/1/19) щодо правомірність дій органу Пенсійного фонду України при проведенні перерахунку пенсії військовослужбовця на підставі довідки уповноваженого органу.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Окрім того, суд зазначає, що у зв'язку із проведенням спірного перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 збільшився. Отже, зміна норм та умов пенсійного забезпечення не призвела до зменшення розміру пенсії позивача, а відтак не звужує обсяг набутих ним прав.

Провівши правовий аналіз законодавчих норм, що регулюють спірні правовідносини крізь призму обставин даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

У зв'язку з відмовою у задоволенні позову судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 241, 243, 255, 257 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код - НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: вул. Бородіна, буд. 22, м. Ужгород, Закарпатська область, 88015, код ЄДРПОУ - 08410861), Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (місцезнаходження: пл. Народна, буд. 4, м. Ужгород, Закарпатська область, 88008, код ЄДРПОУ - 20453063) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України).

СуддяР.О. Ващилін