ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"06" травня 2019 р. справа № 300/486/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап'юк С.В.,
за участю секретаря Котик Д.М.,
представника позивача Харука М.Т.,
представника відповідача Юрчука Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
06.03.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
11.03.2019 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі, а справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач протиправно, в порушення положень Податкового кодексу України, всупереч фактичним обставинам, необґрунтовано за наслідками проведеної перевірки виніс оскаржувані податкові повідомлення-рішення за №0010761411 та за №0010751411 від 11.12.2018. Вважає визначення грошових зобов'язань, вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, безпідставними, помилковими, такими, що не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки поданими первинними документами підтверджено реальність здійснення господарських операцій з контрагентами ТзОВ «Центрбудпостач», Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Управлінням освіти Снятинської районної державної адміністрації.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав із вказаних у позовній заяві та відповіді на відзив мотивів.
Представник відповідача в судовому засіданні не визнав заявлених позовних вимог, з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву та у запереченні щодо наведених позивачем у відповідь на відзив поясненнях.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд робить висновок, що адміністративний позов підставний та підлягає до задоволення, виходячи з таких мотивів.
Товариство з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд", перебуває на податковому обліку як платник податків, є платником податку на додану вартість з 01.04.2016.
В період з 15.11.2018 до 21.11.2018 Головним управлінням Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області здійснено позапланову виїзну документальну перевірку позивача з питань правильності та своєчасності сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій з Товариством з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» за грудень 2017 року - січень 2018 року.
За результатами вказаної перевірки складено акт за №1199/09-19-14-11/39345683 від 28.11.2018 (т. І а. с. 19 - 25).
Висновками проведеної перевірки встановлено порушення позивачем пунктів 198.1, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України в результаті чого завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в сумі 581 235 гривень, в тому числі за січень 2018 року в розмірі 581 235 гривень та занижено податкові зобов'язання на загальну суму 18 765 гривень, в тому числі за січень 2018 року на суму 18 765 гривень.
Такі висновки ґрунтуються на неможливості реального здійснення господарських операцій Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" протягом грудня 2017 року із Товариством з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач». Позивачем в грудні 2017 року безпідставно відображено в бухгалтерському обліку операції по оформлених документах на придбання ремонтно-будівельних робіт від Товариства з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» в сумі 3 600 000, 97 гривень, в тому числі податку на додану вартість в розмірі 600 000, 16 гривень згідно податкових накладних за № 231, 232 від 29.12.2017. Реальність здійснення господарських операцій позивача від Товариства з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» в грудні 2017 року спростовується відсутністю в останнього: власних або орендованих основних фондів, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства; операції щодо оренди приміщень для зберігання придбаного товару та виробничих засобів для здійснення ремонтно-будівельних робіт; достатньої кількості трудових ресурсів з відповідними фаховими знаннями для виконання задекларованого обсягу робіт; власних або орендованих складських приміщень, угоди на зберігання товарно-матеріальних цінностей, транспортних засобів, посередників у транспортуванні.
11.12.2018 Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області на підставі акта перевірки за №1199/09-19-14-11/39345683 від 28.11.2018 винесло податкове повідомлення-рішення за №0010761411 про завищення від'ємного значення податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 581 235 гривень та податкове повідомлення-рішення за № 0010751411 про збільшення грошового зобов'язання з податку на додану вартість: за основним платежем в розмірі 18 765 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 4 691 гривень (а. с. 29, 30).
Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податку на додану вартість є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; ввезення товарів на митну територію України; вивезення товарів за межі митної території України.
Згідно з пунктом 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.
До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.
У випадках, передбачених статтею 189 цього Кодексу, база оподаткування визначається з урахуванням положень статті 189 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 189.1 статті 189 Податкового кодексу України у разі здійснення операцій відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу база оподаткування за необоротними активами визначається виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), а за товарами/послугами - виходячи з вартості їх придбання.
Відповідно до підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Податкового кодексу України якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок; отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.
Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.
Згідно з пунктом 198.1 статті 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: придбання або виготовлення товарів та послуг; придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Відповідно до пункту 198.2 статті 198 даного Кодексу датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Датою збільшення податкового кредиту орендаря (лізингоотримувача) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем.
Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Згідно пункту 200.4. статті 200 даного Кодексу при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету
Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції.
Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
З урахуванням викладеного для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.
Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що під господарською операцією слід розуміти дію або подію, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Згідно вимог статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це не можливо - безпосередньо після її закінчення.
Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.
При цьому, підпункт 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначає витрати як суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).
Тобто, необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (робіт, послуг) сум податку на додану вартість до від'ємного значення з цього податку та формування податкового кредиту з податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.
Таким чином, сплачені в ціні товару (послуг) суми податку на додану вартість для визначення податкового кредиту мають бути фактично здійснені і підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.
Водночас за відсутності факту придбання товарів чи послуг або в разі, якщо придбані товари чи послуги не призначені для використання у господарській діяльності платника податку відповідні суми не можуть включатися до податкового кредиту з податку на додану вартість навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів або сплати грошових коштів.
Щодо аргументів відповідача про неможливість реального здійснення господарських операцій Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" із Товариством з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач», чим порушено пункти 198.1, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України в результаті чого завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в сумі 581 235 гривень, в тому числі за січень 2018 року в розмірі 581 235 гривень та занижено податкові зобов'язання на загальну суму 18 765 гривень, в тому числі за січень 2018 року на суму 18 765 гривень, суд встановив наступне.
Між Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд", а також між Управлінням освіти Снятинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області та позивачем укладено договори підряду на виконання підрядних робіт та договори виконання робіт: капітального ремонту даху: спального корпусу № 1 Снятинського психоневрологічного інтернату, Устянської, Задубрівської загальноосвітніх шкіл І - ІІІ ступенів Снятинського району, Хімчинської загальноосвітньої шкіл І - ІІІ ступенів Косівського району; капітального ремонту дитячого садка в селі Задубрівці, Задубрівського сілького будинку культури Снятинського району Івано-Франківської області; капітального ремонту: Підвисоцької, Ганьківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів; будівництва народного дому з глядацьким залом на 200 місць в селі Белелуя; нового будівництва каналізаційних мереж та споруд: в Попельниківському ДНЗ, (Проведення заходів з охорони підземних вод та ліквідації джерел їх забруднення в Попельниківському ДНЗ), Заболотівській, Прутівській, Будилівській загальноосвітніх школах І - ІІІ ступенів, Кулачківській загальноосвітній школі І - ІІ ступенів, Келихівській загальноосвітній школі І ступенів Снятинського району Івано-Франківської області (т. ІІ а. с. 52 - 58, 95 - 98, 137 - 143, 174 - 180, 207 - 213, 250 - 255; т ІІІ а. с. 34 - 40, 107 - 113, 148 - 154, 204 - 212; т. ІV а. с. 7 - 11, 42 - 46, 86 - 90, 120 - 123, 148 - 152, 177 - 181, 212 - 216).
На виконання вказаних договорів затверджено договірні ціни; складено локальні кошториси з розрахунками договірних ціни; підписано відомості ресурсів локальних кошторисів, протокол погодження договірної ціни; складено розрахунки, плани фінансування, поквартальне завдання виконання будівельно-монтажних робіт; підписано Договори на виконання експертизи проекту будівництва; складено довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат; підписано акти приймання виконаних будівельних робіт, відомість ресурсів до Актів виконаних робіт (т. ІІ а. с. 59 - 93, 99 - 135, 144 - 172, 181 - 205, 214 - 249; т. ІІІ а. с. 2 - 32, 41 - 105, 114 - 144, 155 - 202, 213 - 250; т. ІV а. с. 1 - 5, 12 - 40, 47 - 84, 91 - 118, 124 - 146, 153 - 175, 182 - 210, 217 - 242).
29.12.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" та Товариством з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» укладено договір субпідряду за № 01/12/17 щодо виконання ремонтно-будівельних робіт в обсязі, передбаченому погодженими сторонами кошторисами (т. І а. с. 42).
На виконання договору субпідряду за № 01/02/17 складено та підписано: договірні ціни; локальні кошториси з розрахунком договірних цін; відомості ресурсів до локальних кошторисі; довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат; акти приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2017 року; Договір оренди складського приміщення №01/01 від 01 січня 2017 року; акт прийому передачі нерухомого майна в оренду від 01.01.2017 року; договір №02/12/17 від 29.12.2017 року; наказ по ПП «ТЕНКО» по особовому складу від 12 червня 2018 року; Договір оренди нежитлового приміщення від 17 серпня 2017 року; акт прийому передачі нежитлового приміщення від 17 серпня 2017 року; договір №03/12/17 від 29.12.2017 року (т. І а. с. 44 - 268).
Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" виписано Товариству з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» податкову накладну за № 231 від 29.12.2017 на загальну суму 1 332 438, 31 гривень, в тому числі податку на додану вартість в сумі 266 487, 66 гривень та податкову накладну за № 232 від 29.12.2017 на загальну суму 1 667 562, 50 гривень, в тому числі податку на додану вартість в сумі 333 512, 50 гривень. Позивачем здійснено плату за ремонтно-будівельні роботи згідно договору від 29.12.2017 у сумі 1 332 4387, 31 гривень та 266 487, 66 гривень податку на додану вартість, а також в сумі 244 575, 83 гривень та 48 915, 17 гривень податку на додану вартість, що підтверджується платіжними дорученням за № 8 від 22.01.2018 та за №12 від 31.01.2018 (т. І а. с. 270 - 273).
Таким чином, вказаними первинними документами підтверджено факт здійснення позивачем господарських операцій з вказаними контрагентами.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач на підставі помилкових висновків про неможливість реального здійснення господарських операцій Товариством з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" протягом грудня 2017 року із Товариством з обмеженою відповідальністю «Центрбудпостач» та порушення позивачем пунктів 198.1, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, протиправно оскаржуваним повідомленням-рішенням за № 0010761411 від 11.12.2018 завищив від'ємне значення податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 581 235 гривень та протиправно податковим повідомленням-рішенням за № 0010751411 від 11.12.2018 збільшив грошове зобов'язання з податку на додану вартість: за основним платежем в розмірі 18 765 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 4 691 гривень.
Щодо твердження відповідача про неможливість виконання зазначеного обсягу робіт, то з даного приводу представником позивача пояснено, що в грудні 2017 року виконання зазначених робіт завершено та оформлено наслідки здійснених господарських операцій.
Також, твердження відповідача про відсутність фактичного виконання робіт ґрунтованих поясненнями ОСОБА_1, спростовані в судовому засіданні відомостями про період працевлаштування зазначеної особи.
Крім того, твердження відповідача про неможливість залучення до виконання підрядних робіт субпідрядника не відповідає умовам, укладених позивачем договорів.
Пояснення осіб, отриманих після проведеної відповідачем перевірки позивача також не можуть обґрунтовувати прийнятих відповідачем рішень.
Як наслідок, є протиправними та підлягають скасуванню податкові повідомлення-рішення за № 0010761411, № 0010751411 від 11.12.2018.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Документально підтвердженими судовими витратами в даній справі є витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 9 070, 37 гривень, згідно платіжного доручення за № 637 від 05.03.2019.
Таким чином, враховуючи, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення, суд робить висновок про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 9 070, 37 гривень.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішенням Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) за №0010761411 від 11.12.2018 про завищення Товариству з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" (індекс 78300, вулиця Винниченка, будинок 38, місто Снятин, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 39345683) від'ємного значення податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 581 235 гривень.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішенням Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) за №0010751411 від 11.12.2018 про збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" (індекс 78300, вулиця Винниченка, будинок 38, місто Снятин, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 39345683) грошового зобов'язання з податку на додану вартість: за основним платежем в розмірі 18 765 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 4 691 гривень.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Інвестиційно-будівельної компанії "Західспецбуд" (індекс 78300, вулиця Винниченка, будинок 38, місто Снятин, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 39345683) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) сплачений судовий збір в розмірі 9 070 (дев'ять тисяч сімдесят) гривень 37 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Остап'юк С.В.
Рішення складене в повному обсязі 13 травня 2019 р.