Рішення від 26.04.2019 по справі 200/3691/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2019 р. Справа№200/3691/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грищенка Є.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Відкрите акціонерне товариство «Костянтинівський металургійний завод» про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач 2), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Відкрите акціонерне товариство «Костянтинівський металургійний завод» про визнання незаконним та скасування рішення комісії з питань підтвердження пільгового стажу при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 30 листопада 2018 року № 43/341 в частині відмови у підтвердженні періоду роботи на пільгових умовах за Списком № 1 з 01 січня 2001 року по 30 лютого 2001 року на посаді «скіпового» з ЗАТ Костянтинівський чавуноливарний завод, скасування рішення Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28 грудня 2018 року щодо відмови в призначенні пільгової пенсії, зобов'язання Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву від 25 травня 2018 року про призначення пенсії за віком ні пільгових умовах відповідно до п.1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням пільгового стажу роботи за Списком № 1 з 01 вересня 1989 року по 30 листопада 1995 року на посаді «бункерувальника доменної печі», з 01 грудня 1995 року по 06 серпня 1996 року на посаді «транспортувальника шихти доменного цеху» та з 07 серпня 1996 року по 31 травня 1999 року на посаді «скіпового» у відкритому акціонерному товаристві «Костянтинівський металургійний завод» та з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року на посаді «скіпового» у закритому акціонерному товаристві «Костянтинівський чавуноливарний завод».

В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 звернувся до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п.1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Однак рішення Комісії з питань підтвердження пільгового стажу при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області позивачу було відмовлено у підтвердженні періоду роботи на пільгових умовах за Списком №1 з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року на посаді «скіповий» у зв'язку з відсутністю даних по спеціальному стажу.

Разом з тим рішенням Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області позивачу було відмовлено в призначенні пенсії а віком на пільгових умовах за відсутністю необхідного пільгового стажу за Списком №1. Так до пільгового стажу позивача не зараховано періоди роботи з 01 вересня 1989 року по 30 листопада 1995 року на посаді «бункерувальника доменної печі», з 01 грудня 1995 року по 06 серпня 1996 року на посаді «транспортувальника шихти доменного цеху» з 07 серпня 1996 року по 3 травня 1999 року на посаді «скіпового» у відкритому акціонерному товаристві «костянтинівський металургійний завод».

Позивач вважає вищезазначені рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалою суду від 28 березня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.

11 квітня 2019 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в якому відповідач повністю заперечував проти задоволення позовних вимог. Відповідач зазначив, що до пільгового стажу ОСОБА_1 не зараховано період роботи з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року у зв'язку з відсутністю відомостей по спец стажу згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу. Вказує, що документи, які були надані до Комісії не підтверджують обставини щодо умов фактично виконаної роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

24 квітня 2019 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області. Зазначає, що у відповідності до положень чинного законодавства України необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці.

Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 05 січня 1996 року), РНОКПП: НОМЕР_2 .

Відповідачі Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171400) та Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ13486010) є суб'єктами владних повноважень органом виконавчої влади, основним завданням яких, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 30 листопада 2018 року № 43/341 ОСОБА_1 було підтверджено період роботи на пільгових умовах за Списком №1 з 01 червня 1996 року по 31 грудня 2000 року на посаді скіпового в ЗАТ «Костянтинівський чавуноливарний завод» та відмовлено у підтвердженні періоду роботи на пільгових умовах за Списком № 1 з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року у зв'язку з відсутністю відомостей по спец стажу.

Рішенням Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28 грудня 2018 року позивачу було відмовлено в призначенні пенсії на пільгових умовах згідно ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу за Списком №1.

Згідно вказаного рішення страховий стаж ОСОБА_1 складає 27 років 08 місяців 28 днів, в тому числі пільговий стаж за Списком №1 - 1 рік 05 місяців 00 днів.

Матеріали справи містять розрахунок стажу ОСОБА_1 , роздрукований з програмного забезпечення ІКІС ПФУ з якого вбачається, що періоди роботи з 01.09.1989 р. по 31.12.1991 р., з 01.01.1992 р. по 06.08.1996 р. з 07.06.1996 р. по 31.05.1999 р. з 01101.2001 р. по 20.02.2001 р. зараховано до страхового стажу позивача.

У трудовій книжці позивача серія НОМЕР_3 щодо спірних періодів роботи зроблено наступні записи:

- 01 вересня 1989 року позивач був переведений бункерувальником доменної печі другого розряду доменного цеху на Костянтинівському металургійному заводі ім. Фрунце;

- 29 грудня 1994 року Костянтинівський завод ім. Фрунзе перейменовано на відкрите акціонерне товариство «Костянтинівський металургійний завод»;

- 01 грудня 1995 року перейменований траспортирувальником шихти третього розряду доменного цеху;

- 07 серпня 1996 року переведений скиповим третього розряду доменного цеху;

- 31 травня 1996 року звільнений з відкритого акціонерного товариства «КМЗ» у зв'язку з переводом в закрите акціонерне товариство «Радон Мет» згідно п. 5 ст. 36 КЗпП України;

- 01 червня 1999 року прийнятий в ЗАТ «Радон Мет» в доменний цех скиповим третього розряду за переводом з відкритого акціонерного товариства «КМЗ»;

- 09 жовтня 2000 року закрите акціонерне товариство «Радон Мет» перейменовано на закрите акціонерне товариство «Костянтинівський чавуноливарний завод»;

- 20 лютого 2001 року звільнений за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП України.

Позивач не погоджується із вказаними рішеннями відповідачів, вважає їх такими, що підлягають скасуванню.

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.

Згідно частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) (далі Закон № 1058-IV).

Згідно із пунктом 1 частини 1статті 8 Закону № 1058-ІVправо на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Пунктом 1 частини 1статті 9 Закону № 1058-ІVвизначено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються у т. ч. пенсія за віком.

Частиною 4статті 24 Закону № 1058-ІVвизначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

У відповідності до пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-ІV Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Закон України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 05.11.1991 року (далі Закон № 1788-XII) відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.

Закон спрямований на те, щоб повніше враховувалася суспільно корисна праця як джерело зростання добробуту народу і кожної людини, встановлює єдність умов і норм пенсійного забезпечення робітників, членів колгоспів та інших категорій трудящих.

У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення», а саме стаття 13 викладена у наступній редакції.

На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Вищевказана норма закону кореспондується із статтею 114 Закону № 1058- IV (чинна редакція) право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

На пільгових умовах пенсія за віком призначається, зокрема, працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах (частина 2 вказаної статті).

Відповідно до ст. 62 вищевказаного Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Це передбачено Постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», а саме п. 20, згідно якого лише у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника, визначений Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України 10.11.2006 року № 18-1 (далі - Порядок № 18-1).

Згідно положень пункту 6 Порядку № 18-1 основним завданням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття рішень щодо підтвердження стажу для призначення пенсії або відмову в його підтвердженні в установленому порядку.

З аналізу змісту Порядку № 18-1 вбачається, що Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, був прийнятий на виконання пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 1993 року N 637.

В той же час Порядок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12 серпня 1993 року, застосовується в разі коли відсутня трудова книжка, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи.

З наведеного вбачається, що обов'язок звернення до Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах (далі - Комісія), установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника позивач мав би тоді, коли у його трудовій книжці були відсутні необхідні записи або містилися неправильні чи неточні записи про періоди його роботи.

Як вже було зазначено раніше в трудовій книжці позивача щодо періоду роботи, який був розглянути Комісією , зроблено такі записи:

- 01 червня 1999 року прийнятий в ЗАТ «Радон Мет» в доменний цех скиповим третього розряду за переводом з відкритого акціонерного товариства «КМЗ»;

- 09 жовтня 2000 року закрите акціонерне товариство «Радон Мет» перейменовано на закрите акціонерне товариство «Костянтинівський чавуноливарний завод»;

- 20 лютого 2001 року звільнений за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП України.

Отже, належним та допустимим доказом, а саме трудовою книжкою підтверджується, що ОСОБА_1 має право на включення до пільгового стажу періоду роботи з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року на посаді «скіпового» у закритому акціонерному товаристві «Костянтинівський чавуноливарний завод», а тому суд вважає, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в частині відмови у підтвердженні періоду роботи на пільгових умовах за Списком № 1 з 01 січня 2001 року по 30 лютого 2001 року на посаді «скіпового» з ЗАТ Костянтинівський чавуноливарний завод є не обґрунтованим та підлягає скасуванню.

Щодо не зарахування Костянтинівсько-Дружківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області до пільгового стажу періоду роботи позивача з 01 вересня 1989 року по 30 листопада 1995 року на посаді «бункерувальника доменної печі», з 01 грудня 1995 року по 06 серпня 1996 року на посаді «транспортувальника шихти доменного цеху» та з 07 серпня 1996 року по 31 травня 1999 року на посаді «скіпового» у відкритому акціонерному товаристві «Костянтинівський металургійний завод» суд зазначає наступне.

Пунктом 20 Порядку № 637 визначено, що у разі коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки.

В трудовій книжці позивача щодо спірних періодів роботи, зроблено такі записи:

- 01 вересня 1989 року позивач був переведений бункерувальником доменної печі другого розряду доменного цеху на Костянтинівському металургійному заводі ім. Фрунце;

- 29 грудня 1994 року Костянтинівський завод ім. Фрунзе перейменовано на відкрите акціонерне товариство «Костянтинівський металургійний завод»;

- 01 грудня 1995 року перейменований траспортирувальником шихти третього розряду доменного цеху;

- 07 серпня 1996 року переведений скиповим третього розряду доменного цеху;

- 31 травня 1996 року звільнений з відкритого акціонерного товариства «КМЗ» у зв'язку з переводом в закрите акціонерне товариство «Радон Мет» згідно п. 5 ст. 36 КЗпП України.

Згідно із постановою КМ СРСР від 26.01.1991 № 10 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад та показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення» правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 користуються код КП: 1030100а-11290 Бункерувальники доменних печей.

Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року № 162 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 користуються код КП: 1030100а-19220 Транспортувальники шихти, зайняті на доставці шихти у не повністю механізовані доменні печі; код КП: 1030100а-18409 Скіпові.

Відповідно до пункту 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383 (далі - Порядок № 383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Таким чином, положення вказаного пункту передбачають, віднесення період роботи до пільгового стажу незалежно від дати внесення посади або професії до Списків, за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992.

Аналіз наведених норм дає підстави дійти висновку, що необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є встановлення факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 1, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.

Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.

Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 06 вересня 2018 року у справі № 599/1425/16-а (адміністративне провадження № К/9901/18983/18), висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин (частина 5 статті 242 КАС України.

На підтвердження права на зарахування спірний періодів роботи до пільгового стажу позивачем надано архівну довідку № 103/62 від 19.01.2016 р., видану начальником архівного відділу Виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, архівну довідку № 103/65 від 19.01.2016 р., архівну довідку № 103/64 від 19.01.2016 р., архівну довідку № 103/66 від 19.01.2016 р., наказ директора Костянтинівського металургійного заводу ім. Фрунце про затвердження переліку професій з пільговим пенсійним забезпеченням від 09.11.1994 р. № 1034 та відповідний список професій, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення на Костянтинівському металургійному заводі ім. Фрунце яким в тому числі затверджено посади: КП 1030100а-11290 бункерувальник доменної печі, КП: 1030100а-19220 траспортувальник шихти, КП:1030100а-18409 скиповий.

Отже належними та допустимим доказами підтверджено право позивача на зарахування до пільгового стажу роботи позивача за Списком № 1 періодів з 01 вересня 1989 року по 30 листопада 1995 року на посаді «бункерувальника доменної печі», з 01 грудня 1995 року по 06 серпня 1996 року на посаді «транспортувальника шихти доменного цеху» та з 07 серпня 1996 року по 31 травня 1999 року на посаді «скіпового» у відкритому акціонерному товаристві «Костянтинівський металургійний завод».

Разом з цим, суд зазначає, що оскаржуване рішення взагалі не містить посилань на не зарахування зазначених періодів роботи із визначенням обґрунтованих підстав такого не зарахування.

З огляду на викладене, та враховуючи принципи адміністративного судочинства, суд вважає, що рішення Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області є не обґрунтованим, прийнято без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття відповідного рішення, а отже не відповідає вимогам Конституції та законам України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги вищенаведене в сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Згідно з положеннями частини першої статті 139 КАС при задоволені позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно квитанцій № 0.0.1288734881.1 та № 91 позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1536,80 грн., а тому судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Відкрите акціонерне товариство «Костянтинівський металургійний завод» про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення Комісії з питань підтвердження пільгового стажу при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області від 30 листопада 2018 року № 43/341 в частині відмови у підтвердженні періоду роботи ОСОБА_1 на пільгових умовах за Списком № 1 з 01 січня 2001 року по 30 лютого 2001 року на посаді «скіпового» з ЗАТ Костянтинівський чавуноливарний завод.

Скасувати рішення Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28 грудня 2018 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пільгової пенсії.

Зобов'язати Костянтинівсько-Дружківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25 травня 2018 року про призначення пенсії за віком ні пільгових умовах відповідно до п.1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням пільгового стажу роботи за Списком № 1 з 01 вересня 1989 року по 30 листопада 1995 року на посаді «бункерувальника доменної печі», з 01 грудня 1995 року по 06 серпня 1996 року на посаді «транспортувальника шихти доменного цеху» та з 07 серпня 1996 року по 31 травня 1999 року на посаді «скіпового» у відкритому акціонерному товаристві «Костянтинівський металургійний завод» та з 01 січня 2001 року по 20 лютого 2001 року на посаді «скіпового» у закритому акціонерному товаристві «Костянтинівський чавуноливарний завод».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Костянтинівсько-Дружківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171400) користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 )судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 26 квітня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Апеляційна скарга згідно положень статті 297 КАС України подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Грищенко Є.І.