Ухвала від 14.05.2019 по справі 241/251/19

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

14 травня 2019 р. Справа №241/251/19

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (місцезнаходження: 87400, Донецька область, смт. Мангуш, вул. Тітова, буд. 72 а) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Першотравневого районного суду Донецької області від 13 лютого 2019 року адміністративну справу № 241/251/19 за позовом ОСОБА_1 до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання протиправною бездіяльність щодо невиплати пенсії за віком, визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання виплатити заборгованість, передано на розгляд Донецького окружного адміністративного суду.

Відповідно до повторного автоматичного розподілу справ, вказану адміністративну справу передано на розгляд судді Бабічу С.І.

Позовна заява підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та відповідає вимогам ст.ст. 160, 161, 172 КАС України.

Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом немає.

Разом з позовною заявою позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Розглянувши заявлене клопотання суд зазначає про таке.

Згідно частини першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі - Закон № 3674-VI), судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

За приписами статті 2 Закону № 3674-VI, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічну норму викладено у статті 8 Закону № 3674-VI.

З урахуванням обставин, викладених позивачем в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, суд дійшов висновку про відсутність підстав для звільнення від сплати судового збору та вважає можливим відстрочити позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.

Стосовно строків звернення позивача до суду з даним адміністративним позовом, суд зазначає про таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.

Отже, КАС України дійсно встановлено шестимісячний загальний строк звернення до суду особою за захистом своїх порушених прав.

Однак, частиною 2 статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Приймаючи до уваги вказану норму закону та предмет даного позову судом встановлено, що позивачем не пропущено строк звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

За приписами статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій ст. 257 КАС України.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне провести розгляд даної справи в порядку спрощеного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Відповідно до статті 80 КАС України суд може витребувати докази за власною ініціативою.

Для ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення у даній справі, суд вважає за необхідне витребувати докази з власної ініціативи.

Керуючись Законами України “Про судовий збір” та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", статтями 5, 12, 121, 133, 80, 248, 256, 257 - 263 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії та відкрити провадження у справі № 241/251/19-а.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

Відстрочити позивачу сплату судового збору до прийняття рішення по суті.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (частини 3, 4 статті 162 КАС України).

Витребувати у відповідача:

- копію особової справи ОСОБА_1 ;

- докази перебування позивача на обліку відповідача;

- докази призначення, нарахування та виплати щомісячних страхових виплат ОСОБА_1 із зазначенням інформації про розмір призначеної і фактично виплаченої позивачу пенсії та про розмір нарахованих (включаючи індексацію) страхових виплат;

- інформацію щодо підстав припинення страхових виплат позивачу,

- рішення про припинення страхових виплат позивачу.

Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, а відповідач - заперечення протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив. До відповіді на відзив та заперечень застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається на сторінці в мережі Інтернет, за адресою: http://adm.dn.court.gov.ua.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання, крім як з підстав відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

Суддя Бабіч С.І.