Ухвала від 13.05.2019 по справі 1740/2007/18

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

13 травня 2019 рокуЛьвів№ 857/2344/19

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

судді- доповідача Мікули О. І.,

суддів- Заверухи О. Б., Курильця А. Р.,

перевіривши апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом ТОВ "Західторгінвест" до Головного управління ДФС у Рівненській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2018 року позов задоволено.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Державна фіскальна служба України подала апеляційну скаргу.

Однак подана апеляційна скарга не відповідала вимогам ч.5 ст.296 КАС, а саме: апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору в розмірі, встановленому законом або докази звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2019 року вказана апеляційна скарга залишена без руху у зв'язку з несплатою судового збору у розмірі 2643,00 грн. за подання апеляційної скарги на рішення суду.

На виконання вимог вказаної ухвали апелянт подав клопотання про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги, мотивуючи це відсутністю кошторисних видатків на сплату судового збору.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2019 року вказане клопотання задоволено, продовжено Державній фіскальній службі України строк для усунення недоліків апеляційної скарги на 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Як вбачається з матеріалів справи, апелянт отримав копію ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01 березня 2019 року про залишення апеляційної скарги без руху - 11 березня 2019 року, копію ухвали Восьмого апеляційного адміністративного суду від 29 березня 2019 року про продовження процесуального строку на усунення недоліків апеляційної скарги отримав 08 квітня 2019 року, однак у визначений строк недоліків апеляційної скарги не усунув - судовий збір за подання апеляційної скарги не сплатив.

Оскільки на час постановлення цієї ухвали, апелянт не усунув недоліків апеляційної скарги, яку залишено без руху, колегія суддів вважає, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 298 та п.1 ч.4 ст.169 КАС України апеляційну скаргу необхідно повернути особі, яка її подала.

Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.

Керуючись ст.ст. 169, 241, 298, 328 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2018 року у справі за адміністративним позовом ТОВ "Західторгінвест" до Головного управління ДФС у Рівненській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - повернути особі, яка її подала.

Роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Суддя-доповідач О. І. Мікула

судді О. Б. Заверуха

А. Р. Курилець