Справа № 826/13853/18
про залишення апеляційної скарги без руху
13 травня 2019 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Бужак Н.П., перевіривши матеріали апеляційних скарг Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С.К.С." до Державної фіскальної служби України про зобов'язання вчинити дії,-
Товариство з обмеженою відповідальністю «С.К.С» звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Державної фіскальної служби України про зобов'язання вчинити Державну фіскальну службу України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку в Єдиному реєстрі податкових накладних, зареєструвати податкову накладну №1100288 від 22.03.2018 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2018 року позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, відповідач 22 квітня 2019 року та 06 травня 2019 року повторно звернувся з аналогічними апеляційними скаргами, в яких просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Крім того, апелянтом подано клопотанням про звільнення від сплати судового збору.
Перевіривши апеляційну скаргу, суддя вважає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 300 КАС України передбачено, що за відсутності підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі.
Відповідно до ч.2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Стаття 295 КАС України передбачає, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
При цьому, матеріали справи свідчать, що Державна фіскальна служба України 01 листопада 2018 року вже зверталась до суду з апеляційною скаргою на оскаржуване рішення.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2018 року апеляційну скаргу Державна фіскальна служба України залишено без руху та надано відповідачу десятиденний строк для усунення недоліків, шляхом сплати судового збору.
03 грудня 2018 року Державна фіскальна служба України звернулась до суду із клопотаннями про продовження строку на усунення недоліків та відстрочення сплати судового збору.
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 грудня 2018 року у задоволенні зазначених клопотань відмовлено.
Разом з тим, ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07 грудня 2018 року апеляційну скаргу Державна фіскальна служба України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2018 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «С.К.С.» до ДФС України про зобов'язання вчинити певні дії, повернуто скаржнику.
Матеріали справи свідчать, що апелянт оскаржує рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2018 року, тоді як аналогічні апеляційні скарги повторно подано 22 квітня 2019 року та 06 травня 2019 року, що підтерджується відбитком печатки на апеляційних скаргах, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Разом з тим, апелянтом не подано клопотань про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Отже, апелянт має подати до суду заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, де зазначити поважність причин пропуску строку звернення до суду з апеляційними скаргами.
Крім того, пунктом 1 частини 5 статті 296 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів справи, Державною фіскальною службою України до апеляційних скарг не долучено документ про сплату судового збору, натомість заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку із обмеженим фінансуванням.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 травня 2019 року відмовлено Державній фіскальній службі України у задоволенні клопотань про звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, апелянт відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України повинен додати до апеляційної скарги документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", чинного на момент подання позовної заяви, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 3.1 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 3.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції чинній на момент подання апеляційної скарги, встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року встановлено у розмірі 1762 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги відповідно становить 2643,00 грн. (25 342,93 *1,5%/100%=380,14; 1762*150%/100%=2643).
Оскільки Державною фіскальною службою України не було сплачено судовий збір, то апелянт має сплатити судовий збір у сумі 2643,00.
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34312206081055, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення зазначених недоліків.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
У відповідності до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
У зв'язку з викладеним, вважаю необхідним апеляційну скаргу залишити без руху та запропонувати апелянту усунути вказані недоліки апеляційної скарги шляхом подання заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження та документа про сплату судового збору в розмірі 2643,00 грн.
Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, суддя, -
Апеляційні скарги Державної фіскальної служби України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 жовтня 2018 року залишити без руху.
Встановити Державній фіскальній службі України строк для усунення недоліків в термін протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Суддя: Бужак Н.П.