Ухвала від 11.05.2019 по справі 826/16669/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

11 травня 2019 року м. Київ № 826/16669/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 826/16669/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" (далі також - позивач, ТОВ "Орлан-Транс-Груп") звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, в якому з урахуванням заяви про зміну позовних вимог просить суд:

- визнати протиправною Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві з не внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідних даних щодо відшкодування ТОВ "Орлан-Транс-Груп" суми податку на додану вартість за грудень 2014 року в розмірі 344 832,00 грн., за січень 2015у в розмірі 129 097,00 гривень, за лютий 2015 року в розмірі 398 334, 00 грн.;

- зобов'язати Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані, що передбачені Порядком Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 25.012017 року №26, які необхідні для відшкодування ТОВ «Орлан-транс-Груп» суми податку на додану вартість за грудень 2014 року в розмірі 344 832,00 грн., за січень 2015у в розмірі 129 097,00 гривень, за лютий 2015 року в розмірі 398 334, 00 грн., та які підлягають перерахуванню на рахунок платника податку у банку;

- стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ "Орлан-Транс-Груп" (вул. Жмеринська, буд. 30 м. Київ, 03134, код ЄДРПОУ 30221264) пеню у розмірі 798 909,50 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26.01.2018 року суддею Вєкуа Н.Г. прийнято до провадження адміністративну справу № 826/16669/16 та призначено судове засідання.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.04.2018 в адміністративній справі № 826/16669/16 адміністративний позов ТОВ "Орлан-Транс-Груп" задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві з не складання та неподання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку із зазначенням сум податку на додану вартість за звітний період грудень 2014 року та із значенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, в розмірі 344 832,00 грн., висновку із зазначенням сум податку на додану вартість за звітний період січень 2015 року та із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, в розмірі 129 097,00 грн., висновку із зазначенням сум податку на додану вартість за звітний період лютий 2015 року та із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, в розмірі 398 334, 00 грн.

Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані, що передбачені Порядком Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 25.012017 року №26, які необхідні для відшкодування ТОВ «Орлан-транс-Груп» суми податку на додану вартість за грудень 2014 року в розмірі 344 832,00 грн., за січень 2015 у в розмірі 129 097,00 гривень, за лютий 2015 року в розмірі 398 334, 00 грн., та які підлягають перерахуванню на рахунок платника податку у банку.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь ТОВ "Орлан-Транс-Груп" (вул. Жмеринська, буд. 30 м. Київ, 03134, код ЄДРПОУ 30221264) пеню у розмірі 798 909,50 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

До суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-Транс-Груп" про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника по справі №826/16669/16 з Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві.

В обґрунтування поданої заяви представник позивача посилається на те, що Законом №1797-VІІІ статтею 19-3 Податкового кодексу України було делеговано Головному управлінню державної фіскальної служби в областях функцію щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що була раніше покладена на податкові інспекції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок № 26), який згідно з пунктом 3 постанови набирає чинності з 01 квітня 2017 року. При цьому, постановою встановлено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.

Крім того, наказом від 30 березня 2017 року №114 «Про зміни в організаційній структурі Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві» введено в дію перелік змін до організаційної структури Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, якими зокрема, функції сервісного обслуговування платників податків делеговано територіальним органам ДФС.

Аналіз наведених норм свідчить, що повноваження щодо інформаційного наповнення, зокрема, внесення інформації про узгоджену суму бюджетного відшкодування, яка підлягає перерахуванню платнику податків, покладено на територіальні органи ДФС.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 08.05.2019 призначено судовий розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження у судовому засіданні та повідомлено сторін про день, час і місце його проведення.

Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження повідомлялись належним чином

На підставі частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутністю представників сторін.

Розглянувши заяву та надані документи, суд зазначає наступне.

Державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві розглянуто виконавчий лист Окружного адміністративного суду міста Києва № 826/16669/16 виданий 04.10.2018 щодо його примусового виконання та винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 23.10.2018.

Судом встановлено, що Законом №1797-VІІІ статтею 19-3 Податкового кодексу України було делеговано Головному управлінню державної фіскальної служби в областях функцію щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, що була раніше покладена на податкові інспекції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 26 затверджено Порядок ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - Порядок № 26), який згідно з пунктом 3 постанови набирає чинності з 01 квітня 2017 року. При цьому, постановою встановлено, що до набрання чинності Порядком бюджетне відшкодування сум податку на додану вартість за заявами, включеними до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, сформованого згідно з пунктом 52 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, здійснюється у порядку, що діяв до 1 січня 2017 року.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 26 орган ДФС вносить до Реєстру, зокрема, такі дані:

- найменування платника податку на додану вартість (далі - платник податку) та його індивідуальний податковий номер;

- дату подання заяви про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі - заява) на рахунок платника податку у банку, поданої у складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі - податкова декларація) або уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість (далі - уточнюючий розрахунок) (в разі їх подання);

- суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, зазначену в кожній заяві, поданій у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), у тому числі окремо, яка підлягає перерахуванню на рахунок платника податку у банку та/або в рахунок сплати грошових зобов'язань, та/або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

- дату початку та закінчення проведення перевірки даних податкової декларації або уточнюючого розрахунку (в разі їх подання), в складі яких подана заява, з обов'язковою відміткою щодо виду перевірки (камеральна, документальна);

- суму податку, заявленого до бюджетного відшкодування, та дату поданої до органу ДФС заяви у разі виникнення у платника податку необхідності змінити напрям узгодженого бюджетного відшкодування;

- дату та номер податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування за кожною заявою з урахуванням уточнюючого розрахунку (у разі їх подання), не узгоджену органом ДФС;

- дату початку оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, що оскаржується;

- дату закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та суму бюджетного відшкодування, узгоджену за результатами оскарження;

- суму узгодженого органом ДФС бюджетного відшкодування за кожною заявою та дату її узгодження.

Крім того, наказом від 30 березня 2017 року №114 «Про зміни в організаційній структурі Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві» введено в дію перелік змін до організаційної структури Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, якими зокрема, функції сервісного обслуговування платників податків делеговано територіальним органам ДФС.

Таким чином, судом встановлено, що функцію щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість делеговано Головному управлінню Державної фіскальної служби в областях, а тому виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.04.2018 в адміністративній справі №826/16669/16 Державною податковою інспекцією у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві є неможливим.

У відповідності до частини 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з частиною 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Частиною 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Враховуючи викладене, беручи до уваги можливість заміни на будь-якій стадії адміністративного процесу, суд приходить до висновку про обґрунтованість заяви представника товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-транс-Груп" щодо заміни сторони у справі та вважає за необхідне замінити Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві, як сторону в у виконавчому провадженні № 826/16669/16, Головним управлінням Державної фіскальної служби в м. Києві, щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані, що передбачені Порядком Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 25.01.2017 року №26, які необхідні для відшкодування ТОВ «Орлан-транс-Груп» суми податку на додану вартість за грудень 2014 року в розмірі 344 832,00 грн., за січень 2015 у в розмірі 129 097,00 гривень, за лютий 2015 року в розмірі 398 334, 00 грн., та які підлягають перерахуванню на рахунок платника податку у банку.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 72-77, 241-243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Заяву представника товариства з обмеженою відповідальністю "Орлан-транс-Груп" про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.

2. Замінити сторону виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 826/16669/16 виданого Окружним адміністративним судом м. Києва 04.10.2018 щодо внесення до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість необхідні дані, що передбачені Порядком Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 25.01.2017 року №26, які необхідні для відшкодування ТОВ «Орлан-транс-Груп» суми податку на додану вартість за грудень 2014 року в розмірі 344 832,00 грн., за січень 2015 у в розмірі 129 097,00 гривень, за лютий 2015 року в розмірі 398 334, 00 грн., та які підлягають перерахуванню на рахунок платника податку у банку, а саме боржника - Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС у м. Києві на Головне управління Державної фіскальної служби в м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19, код ЄДРПОУ 39439980).

Ухвала набирає законної сили згідно статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вєкуа Н.Г.