Справа № 240/133/19
Провадження № 2/263/1430/2019
10 травня 2019 року Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Шатілової Л.Г., при секретарі Ничипорук А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Маріуполі цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження, за позовом ОСОБА_1 до Держави України в особі Головного управління Державної казначейської служби в Донецькій області, третя особа: Добропільське об'єднане Управління пенсійного фонду України Донецької області, про відшкодування матеріальної шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним, -
В провадженні Жовтневого районного суду м. Маріуполя знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Держави України в особі Головного управління Державної казначейської служби в Донецькій області, третя особа: Добропільське об'єднане Управління пенсійного фонду України Донецької області, про відшкодування матеріальної шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним.
Представник відповідача Рабєєв Ю.Л. надав до суду клопотання про зупинити провадження у справі до закінчення касаційного перегляду об'єднаною палатою касаційного цивільного суду у складі Верховного суду справи № 686/6775/18 за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 квітня 2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 02 серпня 2018 року, за позовом судді у відставці про відшкодування шкоди завданої законом.
Позивач ОСОБА_1 надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Перевіривши матеріали справи, суд доходить наступного висновку.
Пунктом 10 частини першої статті 252 ЦПК України встановлено, що у випадку перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі.
Відповідно до пункту 14 частини першої статті 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 10 частини цього Кодексу, до закінчення перегляду справи в касаційному порядку.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного Суду від 30.08.2018 року було відкрито касаційне провадження № 686/6775/18 за касаційною скаргою управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 квітня 2018 року та постанову апеляційного суду Хмельницької області від 02 серпня 2018 року у справі за позовом судді у відставці про відшкодування шкоди завданої законом.
Ухвалою Верховного Суду у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду від 06.03.2019 року було зупинено касаційне провадження у справі № 686/6775/18 за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24 квітня 2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 02 серпня 2018 року до закінчення перегляду в касаційному порядку Великою Палатою Верховного Суду справи № 686/23445/17 за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 лютого 2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 03 травня 2018 року.
Ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 26.03.2019 року № 686/23445/17 було прийнято для продовження розгляду цивільну справу за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13 лютого 2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 03 травня 2018 року та призначено справу до розгляду Великою Палатою Верховного Суду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними в ній матеріалами, у порядку письмового провадження на 05 червня 2019 року в приміщенні Верховного Суду за адресою: вул. Пилипа Орлика, 8, м. Київ.
Оскільки Верховним Судом у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду та Великою Палатою Верховного Суду переглядаються судові рішення № 686/6775/18 та № 686/23445/17 у подібних правовідносинах, що і по даній цивільній справі, є підстави для зупинення провадження по справі на підставі п. 10 ч. 1 ст. 252 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 252 ЦПК України, суд -
Зупинити провадження у цивільній справі № 240/133/19 за позовом ОСОБА_1 до Держави України в особі Головного управління Державної казначейської служби в Донецькій області, третя особа: Добропільське об'єднане Управління пенсійного фонду України Донецької області, про відшкодування матеріальної шкоди, завданої законом, що визнаний неконституційним, до закінчення перегляду в касаційному порядку: Великою Палатою Верховного Суду справи № 686/23445/17, за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 13.02.2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 03.05.2018 року, а також Верховним Судом у складі Об'єднаної палати Касаційного цивільного суду справи № 686/6775/18 за касаційною скаргою Управління Державної казначейської служби України у м. Хмельницькому Хмельницької області на рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 24.04.2018 року та постанову Апеляційного суду Хмельницької області від 02.08.2018 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Донецького апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Л.Г. Шатілова