61022, м.Харків, пр.Науки, 5
06.05.2019 Справа № 905/1380/18
за заявою кредитора (заявника) Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) м.Маріуполь Донецька область
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛІМП-ОЙЛ" (код ЄДРПОУ 39275014) м.Маріуполь Донецька область
про визнання банкрутом
розпорядник майна - арбітражний керуючий Дзус Т.І.
Головуючий суддя Тарапата С.С.
При секретарі судового засідання Мунтяну Ю.І.
Присутні:
розпорядник майна - арбітражний керуючий Дзус Т.І.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 04.02.19р. за результатами підготовчого засідання відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛІМП-ОЙЛ" (код ЄДРПОУ 39275014) м.Маріуполь Донецька область; визнано безспірні вимоги ініціюючого кредитора Головного управління Державної фіскальної служби України в Донецькій області м.Маріуполь (код ЄДРПОУ 39406028) в сумі основного боргу - 5616731,00 грн. та окремо штрафні санкції - 46242,00 грн.; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Дзус Тетяну Іванівну; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; попереднє засідання суду призначено до розгляду на 02.04.19р.
На офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 04.02.19р. оприлюднено оголошення № 57300 про порушення справи №905/1380/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЛІМП-ОЙЛ" (код ЄДРПОУ 39275014) м.Маріуполь Донецька область.
05.03.19р. в межах строку, встановленого ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до господарського суду надійшла заява Головного управління ДФС у Донецькій області б/н від 01.03.19р. про розгляд кредиторських вимог на загальну суму 522205435,83 грн., з додатками за переліком.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 11.03.19р. заяву Головного управління ДФС у Донецькій області б/н від 01.03.19р. призначено до розгляду в судовому засіданні на 02.04.19р.
До господарського суду надійшли наступні документи:
- 25.03.19р. - клопотання розпорядника майна - арбітражного керуючого Дзус Т.І. про ознайомлення з матеріалами справи б/н від 25.03.19р.;
- 28.03.19р.- лист Головного управління ДФС у Донецькій області б/н від 28.03.19р. з проханням постановити ухвалу про судовий розгляд справи №905/1380/18, який відбудеться в режимі відеоконференції (на електронну адресу суду, без накладання електронного цифрового підпису);
- 01.04.19р. - лист Головного управління ДФС у Донецькій області б/н від 26.03.19р., до якого додане платіжне доручення №552 від 21.03.19р. про сплату судового збору в розмірі 3842,00грн.
- 02.04.19р. - заява арбітражного керуючого Дзус Т.І. щодо поданих кредиторських вимог від 01.04.19 №10 та заява на виконання вимог ухвали суду від 04.02.19р. з додатками за переліком.
Вказані документи судом долучені до матеріалів справи.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 02.04.19р. попереднє засідання суду відкладено на 24.04.19р.; кредитора зобов'язано до дати судового засідання надати суду та розпоряднику майна письмове уточнення періоду виникнення додатково заявленого податкового боргу; обґрунтування розрахунку додатково заявлених кредиторських вимог окремо по податках окремо по штрафних санкціях і пені; первинні документи, на підставі яких виносились податкові повідомлення-рішення; повні тексти доданих до заяви актів перевірки; розпоряднику майна та боржнику зобов'язати до дати судового засідання надати суду відзив на заяву кредитора.
До господарського суду надійшли наступні документи:
22.04.19р. - лист Головного управління ДФС у Донецькій області від 16.04.19р. на виконання ухвали господарського суду Донецької області від 02.04.19р., з додатками за переліком (до канцелярії суду);
23.04.19 - заява розпорядника майна - арбітражного керуючого Дзус Т.І. від 23.04.19р. №11 про відкладення розгляду справи на один тиждень з додатком (на електронну адресу суду, з накладанням електронного цифрового підпису);
24.04.19р. - клопотання розпорядника майна - арбітражного керуючого Дзус Т.І. від 24.04.19р. про відкладення судового засідання на 1 тиждень (на електронну адресу суду, з накладанням електронного цифрового підпису).
Вказані документи судом долучені до матеріалів справи.
Ухвалою господарського суду Донецької області від 24.04.19р. попереднє засідання суду відкладено на 06.05.19р.;кредитора зобов'язано до дати судового засідання надати суду письмове уточнення суми заборгованості окремо по податках (зборах), окремо суми заборгованості по штрафних санкціях та окремо суми заборгованості по пені, виходячи із загальної суми додатково заявлених кредиторських вимог (крім визнаних судом за результатами підготовчого засідання); зобов'язано розпорядника майна та боржника виконати вимоги суду викладені в ухвалі від 02.04.19р.
Розглянувши у попередньому засіданні 06.05.19р. заяву конкурсного кредитора, відзив розпорядника майна на заяву кредитора, реєстр вимог кредиторів, інші матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна, суд встановив:
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Далі - Закон про банкрутство) конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
В силу ст. 1 Закону про банкрутство грошове зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України.
Згідно абз. 8 ст.1 Закону про банкрутство кредитор - юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
За загальним правилом, визначеним ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається я на підставу своїх вимог або заперечень.
Отже, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства, заявлені у справі про банкрутство грошові вимоги можуть підтверджуватися або первинними документами (угодами, накладними, рахунками, актами виконаних робіт, тощо), що свідчить про цивільно-правові відносини сторін та підтверджують заборгованість боржника перед кредитором, або рішенням юрисдикційного органу, до компетенції якого віднесено вирішення такого спору.
Крім того, відповідно до положень ч. 2 ст. 25 Закону про банкрутство у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Таким чином, аналіз норм права дозволяє зробити висновок, про те що спеціальне законодавство про банкрутство визначає особливий порядок розгляду грошових вимог кредитора у процедурі банкрутства шляхом їх визнання (відхилення) внаслідок розгляду по суті.
Головне управління ДФС у Донецькій області звернулось господарського суду і заявою б/н від 01.03.19р. про розгляд кредиторських вимог (вх.№4680/19 від 05.03.19р.), в якій просить розглянути та визнати кредиторські вимоги до боржника на суму 522205435,83 грн., які виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство та є неоплаченими.
Грошові вимоги Головного управління ДФС України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) в сумі основного боргу - 5616731,00 грн. та окремо штрафні санкції - 46242,00 грн. визнані ухвалою господарського суду Донецької області від 04.02.2019р. за результатами підготовчого засідання, яка є чинною.
Відповідно до ч.2 ст. 23 Закону про банкрутство кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство.
Таким чином, приписами закону не обмежено право такого кредитора подати до господарського суду в межах строку, встановленого ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяву (заяви) з додатковими вимогами до боржника, які не були покладені в основу вимог при порушенні справи про банкрутство.
Заявлені кредиторські вимоги Головного управління ДФС України в Донецькій області в сумі 522205435,83грн. складаються з:
податку на додану вартість (код бюджетної класифікації 18010900) на загальну суму 251626918,74грн. (основний борг - 125416651грн., штрафні санкції - 71326478,82грн., пеня - 54883788,92грн.);
податку на прибуток (код бюджетної класифікації 11021000) на загальну суму 244951419,88грн. (основний борг - 144386535грн., штрафні санкції - 1845527грн., пеня - 98719357,88грн.);
адміністративних та інших санкцій (код бюджетної класифікації 21081103) на загальну суму 365910грн. (основний борг - 0грн., штрафні санкції - 365910грн., пеня - 0грн.);
пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства (код бюджетної класифікації 21081000) на загальну суму 25261187,21грн. (основний борг - 0грн., штрафні санкції - 850грн., пеня - 25260337,21грн.);
В підтвердження викладених вимог боржником надано копії: податкових декларацій з податку на прибуток та з податку на додану вартість, податкових повідомлень-рішень, актів про результати камеральної перевірки щодо боржника, актів про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ОЛІМП-ОІЛ».
Розпорядник майна у судовому засіданні визнав вимоги Головного управління ДФС у Донецькій області в сумі основного боргу - 269803186,00грн. та штрафні санкції і пеня в сумі - 252402249,83грн.
Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши подані докази, на підставі приписів чинного законодавства, судом встановлено наступне:
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим Кодексом України.
Положеннями статті 46 ПК України на платників податків покладено обов'язок з подання податкових декларацій контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування (сплата) податкового зобов'язання.
Згідно п.54.1. ст.54 Податкового кодексу України, передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У разі невиконання платником податків обов'язку щодо подання податкової звітності контролюючий орган в силу частини 102.1. статті 102 ПК України має право провести податкову перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених ПК України, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
При цьому, частиною 102.4. статті 102 ПК України законодавцем встановлено граничний строк давності для стягнення контролюючим органом податкового боргу, нарахованого платнику податків за результатами проведення його податкової перевірки та/або самостійно визначеного платником податків у податковій декларації, у 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Відповідно до приписів п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як вбачається із матеріалів справи загальна сума основного боргу з податку на додану вартість становить 125416651,00грн., яка нарахована контролюючим органом на підставі акту про результати документальної позапланової невиїзної перевірки №496/05-19-14-04/39275014 від 02.09.16р. та акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки №199/05-99-14-15/39275014 від 12.06.17р., та підтверджена податковими повідомленнями-рішеннями від 20.10.16р. №0001521202 на суму 32806052,00грн. та від 21.06.17р. №0001551602 на суму 92610599,00грн. Вказані повідомлення рішення у встановленому законом порядку не скасовані.
Загальна сума основного боргу з податку на прибуток становить 144386535,00грн.,що підтверджено податковим повідомленням-рішенням від 22.06.17р. №0001591602 та актом №199/05-99-14-15/39275014 від 12.06.17р.
Виходячи з положень статей 57, 58 ПК України, грошові зобов'язання суб'єкта господарювання щодо сплати податкових платежів, визначених контролюючим органом в ході податкової перевірки, виникають з моменту отримання платником податків податкового повідомлення-рішення із зазначенням суми грошового зобов'язання, що підлягає сплаті, та граничних строків його сплати або по завершенню оскарження в адміністративних судах такого рішення з набранням сили відповідного судового рішення. При цьому, у разі визначення платником податків суми податкового зобов'язання у податковій декларації, податковий борг вважається узгодженим та підлягає оплаті платником податків протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПК України для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Сума податкового боргу ґрунтується на податкових повідомленнях-рішеннях датованих 20.10.16р. та 21.06.17р., які станом на дату подання заяви кредитора (01.03.19р.) заявлені в межах строку спеціальної давності, встановленого податковим законодавством.
Таким чином, сума основного боргу зі сплати податків та зборів боржника перед кредитором становить 269803186,00грн. Вказані вимоги є обґрунтованими, доведеними, та такими, що відносяться до 3 черги задоволення вимог кредиторів
За результатами перевірок боржника контролюючим органом встановлено наявність порушення податкового законодавства, зокрема порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до них, неподання податкових декларацій з податку на додану вартість, несвоєчасну сплату узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість та складено відповідні акти на підставі яких винесені податкові повідомлення-рішення, згідно яких, до боржника застосовано штрафні санкції на загальну суму 73537915,82грн., зокрема: 246371,32грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0000351201 від 23.06.16р.; 3060,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №00002511200 від 04.08.16р.; 32829,50грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №00002561200 від 09.08.16р.; 1020,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0003481200 від 16.09.16р.; 1020,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0003611200 від 10.10.16р.; 16403026,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0001521202 від 20.10.16р.; 1020,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "ПС") №0003981200 від 07.11.16р.; 1020,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "ПС") №0000021200 від 05.01.17р.; 7838828,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Н") №0001571602 від 21.06.17р.; 1505,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Н") №0001571602 від 21.06.17р.; 244866,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Н") №0001571602 від 21.06.17р.; 246613,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Н") №0001571602 від 21.06.17р.; 46305300,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0001551602 від 21.06.17р.; 1845527,0грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "Р") №0001591602 від 22.06.17р.; 510,00грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "ПС") №0001611602 від 21.06.17р.; 365400грн. - податкове повідомлення-рішення (форма "ПС") №0001561403 від 21.06.17р..
Сторонами не подано доказів оскарження податкових повідомлень-рішень боржником, внаслідок чого вказаний борг є узгодженим.
При цьому, застосування штрафних санкцій до платників податків, які прострочили сплату податкових платежів, також здійснюється з урахуванням спеціальних положень ПК України (стаття 102) щодо строків давності для стягнення податкового боргу.
Вимоги кредитора в сумі 73537915,82грн. заявлені в межах строку спеціальної давності, є обґрунтованими, доведеними та такими, що відносяться до 6 черги задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається: 1) при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п.129.1.1); 2) при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження) (п.п.129.1.2); 3) при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до підпункту 39.5.4 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (п.п.129.1.3).
Згідно ст.131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
У зв'язку із непогашенням боржником грошового зобов'язання, визначеного податковими повідомленнями-рішеннями, кредитором нараховано пеню в загальному розмірі 153603146,80грн., а саме: 7237104,95грн. на підставі податкового повідомлення-рішення (форма "Р") №0001521202 від 20.10.16р.; 47646683,97грн. на підставі податкового повідомлення-рішення (форма "Р") №0001551602 від 21.06.17р.; 98179357,88грн. на підставі податкового повідомлення-рішення (форма "Р") №0001591602 від 22.06.17р.
В силу приписів п.п.54.3.3 п.54.3 статті 54 Податкового кодексу України згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
На підставі акту перевірки №199/05-99-14-15/39275014 від 12.06.17 податковим органом встановлено порушення боржником термінів розрахунків у сфері ЗЕД, невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства внаслідок чого у боржника виникла заборгованість з пені в розмірі 25261187,21грн., а саме: 850грн. згідно податкового повідомлення-рішення (форма "С") від 21.06.17р. №0001541402 та 25260337,21грн. згідно податкового повідомлення-рішення (форма "С") від 21.06.17р. №0001581402.
Таким чином, загальна сума заборгованості боржника перед кредитором з пені становить 178864334,01грн.
Враховуючи викладене, вимоги в сумі 178864334,01 грн. є обґрунтованими, доведеними та такими, що відносяться до 6 черги задоволення вимог кредиторів.
З огляду на зазначене заявлені кредиторські вимоги в сумі 522205435,83грн. судом визнаються в повному обсязі, з яких: 269803186,00грн. (основний борг) - вимоги третьої черги; 252402249,83грн. (штрафні санкції і пеня) - вимоги шостої черги.
Витрати кредитора - Головного управління ДФС у Донецькій області по сплаті судового збору за подачу заяви про розгляд кредиторських вимог в сумі 3524,00грн., що підтверджується платіжним дорученням №1872 від 21.11.2018р., підлягають включенню до першої черги реєстру вимог кредиторів.
За результатами судового засідання суд вважає, що підстави для відкладення попереднього засідання суду відсутні, у зв'язку з чим визнає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Керуючись 1, 2, 8, 23, 25, 38, 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону від 22.12.11р. №4212-VI, ст.3, ч.6 ст.12, ст.ст.46, 73, 86, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону №2147-VIII від 03.10.17р., господарський суд
Визнати додаткові вимоги кредитора - Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) в сумі основного боргу - 269803186,00грн. та штрафні санкції і пеня в сумі - 252402249,83грн.
Затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВ "ОЛІМП-ОЙЛ" (код ЄДРПОУ 39275014) м.Маріуполь Донецька область, що складається з вимог:
Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) в сумі основного боргу - 275419917,00грн. (вимоги III черги) та окремо штрафні санкції і пеня в сумі - 252448491,83грн.
Витрати кредитора по сплаті судового збору за подання до суду заяви з кредиторськими вимогами до боржника підлягають включенню до I черги реєстру вимог кредиторів.
Розпоряднику майна - арбітражному керуючому Дзус Т.І . окремо внести до реєстру (за їх наявності) відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та/або даними обліку боржника; вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їхніми заявами, а за їх відсутності - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.
Встановити дату проведення перших загальних зборів кредиторів та комітету кредиторів на 16.05.19р.
Розпоряднику майна письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, боржника, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення; протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подати до господарського суду.
Встановити дату підсумкового засідання суду на 29.05.19р. о 14:00 год. Засідання суду відбудеться у приміщенні господарського суду Донецької області, каб.№ 322.
Розпоряднику майна до дати судового засідання подати до суду звіт розпорядника майна, аналіз фінансово-господарської діяльності боржника; протокол засідання комітету кредиторів, на якому розглянутий аналіз фінансово-господарської діяльності боржника та вирішено питання щодо подальшої процедури у справі.
Комітету кредиторів надати суду клопотання щодо подальшої процедури у справі про банкрутство (санація, ліквідація чи укладання мирової угоди).
Явка розпорядника майна, представників кредитора та боржника в судове засідання обов'язкова.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України (ст.ст. 253-259), шляхом подання апеляційної скарги.
Повний текст ухвали складено та підписано 10.05.2019р.
Суддя С.С. Тарапата