Справа № 676/2528/19
Провадження № 3/676/840/19
Іменем України
22 квітня 2019 року м. Кам'янець - Подільський
Кам'янець - Подільський міськрайонний суд Хмельницької області в складі головуючого судді Драча І.В., при секретарі судового засідання Бєлік О.Б., з участю особи щодо якої складено протокол ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Лапічі, Осиповічського району, Могилівської області, Республіка Білорусь, зареєстровану АДРЕСА_1 , фактично проживаючу АДРЕСА_2 , медичну сестру медичного пункту в/ч НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 ставиться у вину те, що вона 25 березня 2019 року будучи медичною сестрою медичного пункту в/ч НОМЕР_1 АДРЕСА_3 , не з'явилася вчасно на військову службу без поважних на те причин, а лише о 11 год 15 хв. прибула у військову частину, тобто їй інкриміновано правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-11 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала та пояснила, що протягом п'яти місяців перебувала на території ООС, 25 березня 2019 року у неї був вихідний день.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши протокол та матеріали заперечення на нього, вважає, що у діях ОСОБА_1 , відсутній склад правопорушення, передбачений ч. 3 ст. 172-11 КУпАП з наступних правових підстав.
Згідно ч.1 п.14 ст. 255 КУпАП, право складати протокол про адміністративне правопорушення передбачене ст. 172-11 мають командири (начальники) військових частин (установ, закладів), командири підрозділів, які уповноважені на те командирами (начальниками) військових частин (установ, закладів).
Протокол А 3631 № 8 від 25 квітня 2019 року, складенийначальником медичної служби - начальником медичного пункту лейтенантом медичної служби ОСОБА_2 який не уповноважений на складання протоколу.
Відповідно до положень виписаних у ст.ст. 251, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це документ, встановленої форми і з чітко визначеним змістом оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення, складається в двох екземплярах і вручається під розписку особі, яку притягують до відповідальності. У межах зазначених у протоколі обставин інкримінованого особі правопорушення суд проводить судовий розгляд, перевіряє обставини визначені ст.280 КУпАП. З цього слідує, що протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й документом у якому викладено формулювання обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Ініціатор протоколу не звернув увагу, що згідно ст.255 КУпАП, він не вправі складати протокол. Суд позбавлений можливості вважати, що протокол є допустимим доказом, оскільки складений не уповноваженою особою.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, якщо відсутній склад адміністративного правопорушення.
За таких обставин, провадження в справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Враховуючи викладене, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 248, 249, 251, 252, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суд -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-11 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена через суд, який її постановив до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів.
Суддя
Кам'янець-Подільського міськрайоннного суду І.В.Драч