Ухвала від 08.05.2019 по справі 240/5881/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

08 травня 2019 року м. Житомир справа № 240/5881/19

категорія НОМЕР_1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Черняхович І.Е., в порядку письмового провадження клопотання позивача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання провести нарахування та виплату одноразової допомоги на оздоровлення,

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області, в якому просить:

- визнати протиправною відмову відповідача від 10.12.2018 № 07-04-/Х-4310 в нарахуванні та виплаті їй одноразової щорічної допомоги на оздоровлення, як особі, яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, у відповідності до ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області провести донарахування та виплату їй за липень 2018 року щорічну допомогу на оздоровлення, як особі, яка стала інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно з ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат, передбачених Законом України "Про державний бюджет на 2018 рік" та Законом України "Про державний бюджет на 2019 рік".

Ухвалою судді від 23 квітня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

Разом з тим, у прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 було заявлено клопотання, в якому вона на підставі ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України просила суд об'єднати в одне провадження дану адміністративну справу із адміністративною справою за її позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання провести донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст.37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Розглянувши зазначене клопотання та ознайомившись із матеріалами справи, суд дійшов висновку, що дане клопотання задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно ч. 1 ст. 172 КАС України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.

Згідно із ч. 2 ст. 172 КАС України суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об'єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Відповідно до ч. 7 ст. 172 КАС України про об'єднання справ в одне провадження або роз'єднання позовних вимог, про відмову в об'єднанні справ в одне провадження, роз'єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.

Аналізуючи викладене, суд звертає увагу, що дану норму закону спрямовано на забезпечення своєчасного вирішення адміністративної справи.

Об'єднання справ сприяє досягненню процесуальної економії та перешкоджає ухваленню судом протилежних рішень у подібних справах.

Судом встановлено, що у провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа № 240/5820/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання провести донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбаченої ст. 37 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Разом з тим, ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 19.04.2019 провадження у справі № 240/5820/19 було зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/4946/18 (номер провадження Пз/9901/56/18).

Таким чином, в даному випадку об'єднання позову в адміністративній справі №240/5881/19 та позову в адміністративній справі №240/5820/19 вплине на своєчасний розгляд справи №240/5881/19 та матиме місце сповільнення її вирішення, тому суд приходить до висновку про необхідність відмови в об'єднанні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 172, 243, 248, 256, 294 КАС України суд, -

ухвалив:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про об'єднання адміністративної справи №240/5881/19 та адміністративної справи №240/5820/19 в одне провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя І.Е.Черняхович

інше Відмова в задоволенні клопотання про об'єднання позовних заяв