02 травня 2019 року Справа № 160/3760/19
Дніпропетровській окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., перевіривши у місті Дніпрі матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради про визнання неправомірними так скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
1. 23.04.2019 ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради, в якій просить суд:
- визнати неправомірними та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради про відмову у призначенні державної соціальної допомоги сім'ї ОСОБА_1, як малозабезпеченій;
- визнати неправомірними та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради про відмову у призначенні державної соціальної допомоги на дитину одиноким матерям, для
ОСОБА_1;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради здійснити нарахування та виплату державної соціальної допомоги ОСОБА_1, як малозабезпеченій сім'ї, починаючи з 01.10.2018 року;
- зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради здійснити нарахування та виплату державної соціальної допомоги на дитину одиноким матерям, а саме ОСОБА_1, починаючи з 01.10.2018 року.
2. Відповідно до пункту третього частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
3. Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.
4. Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
5. Оскільки адміністративний позов надійшов до суду 23.04.2019, п'ятим днем для вирішення питання про залишення позовної заяви без руху є 28.04.2019 (неділя - вихідний день).
6. За правилами частини 6 статті 120 КАС України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
7. З урахуванням викладеного, суд вирішив питання про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі № 160/3760/19 02.05.2019.
(1) щодо позовних вимог
8. Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
9. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
10. Відповідно до пункту четвертого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
11. Позивачем заявлені позовні вимоги щодо визнання неправомірними та скасування рішення Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради про:
- відмову у призначенні державної соціальної допомоги сім'ї ОСОБА_1, як малозабезпеченій;
- відмову у призначенні державної соціальної допомоги на дитину одиноким матерям, для
ОСОБА_1.
12. Проте, позивачем не зазначені дати на номери оскаржуваних рішень.
13. Таким чином, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу уточнити позовні вимоги у відповідності до приписів Кодексу та зазначити номери та дати оскаржуваних рішень.
(2) щодо надання доказів в адміністративній справі
14. Згідно з пунктом восьмим частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
15. Пунктом четвертим статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
16. Відповідно до статті 79 КАС України:
- позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу;
- докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
17. Таким чином, КАС України встановлює строки подання доказів, а саме, позивачем докази мають бути подані разом із позовною заявою, в іншому випадку - якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк.
18. Суд зазначає, що до адміністративного позову надані докази, які не придатні до читання, а саме: копія листа від 31.10.2018 (додаток 3), копія повідомлення (додаток 4), копія повідомлення (додаток 5).
19. За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
20. Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
21. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Металургійної районної у місті Кривому Розі ради про визнання неправомірними так скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
22. Надати строк для усунення недоліків позовної заяви, який складає 10 (календарних) днів з дня отримання копії цієї ухвали.
23. Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:
1) належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із викладенням першої та другої позовних вимог із зазначенням номерів та дат оскаржуваних рішень;
- надання копій виправленого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
2) докази, які придатні до читання, а саме: копія листа від 31.10.2018 (додаток 3), копія повідомлення (додаток 4), копія повідомлення (додаток 5).
24. Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
25. Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде повернута позивачеві.
26. Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена.
Суддя І.О. Верба