Справа № 761/16609/19
Провадження № 3/761/3849/2019
02 травня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., за участю: секретаря судового засідання Мартіросян Л.С., прокурора Дяченка В.П., особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у м. Києві ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Шелудківка Зміївського району, Харківської області, гр-на України, з середньо-спеціальною освітою, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП,
Наказом Головного управління ДСНС України у м. Києві №793 «Про кадрові питання» молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду пожежним-рятувальником 24-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у м. Києві з 27.10.2017 року.
Наказом Головного управління ДСНС України у м. Києві від 06.08.2018 №650 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, пожежного-рятувальника 24-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у м. Києві, з 14.08.2018 року, відповідно до Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, звільнено зі служби та виключено з кадрів ДСНС України у запас Збройних Сил України за пунктами 12, 12, 56, 173 та підпунктом 1 пункту 176 (у зв'язку із закінченням строку контракту), з поставленням на військовий облік.
12.05.2016 ОСОБА_1 ознайомлений з обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції». 23.07.2018 року ОСОБА_1 ознайомлений з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» при звільненні із служби цивільного захисту в ДНСН України.
Згідно з підпунктом «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України « Про запобігання корупції» особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу визначено, що склад осіб, які перебувають на службі цивільного захисту, поділяється на рядовий і начальницький. Начальницький склад поділяється на молодший, середній, старший і вищий. Молодший начальницький склад, зокрема - молодший сержант служби цивільного захисту. Відповідно до ст.1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларації відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1, маючи звання молодшого сержанта цивільного захисту відноситься до начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, та відповідно є суб'єктом, на якого поширюється вимоги Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до абзацу 2 ч.2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.
Отже, ОСОБА_1, будучи звільненим з посади пожежного рятувальника 24-ДПРЧ ДСНС у м. Києві, а отже припинивши діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний до 000 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року, подати в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення), 03.04.2019.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у несвоєчасному поданні декларації на офіційний веб-сайт НАЗК визнав повністю та пояснив, що забув про необхідність подання декларації. В той же час, він не мав умислу на приховування статків. Також зазначив, що був ознайомлений з положеннями закону про необхідність подання такої декларації, в той же час неуважно поставився до цього, внаслідок чого допустив порушення.
Прокурор вважає доведеним несвоєчасне без поважних причин подання суб'єктом декларування ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, що є підставою для визнання винуватим останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та просить накласти на нього адміністративне стягнення межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, судом встановлене наступне.
Відповідно до наказу Головного управління ДСНС України у м. Києві №793 «Про кадрові питання» молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 призначено на посаду пожежним-рятувальником 24-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у м. Києві з 27.10.2017 року.
Наказом Головного управління ДСНС України у м.Києві від 06.08.2018 №650 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1, пожежного-рятувальника 24-ДПРЧ Головного управління ДСНС України у м. Києві, з 14.08.2018, відповідно до Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу звільнено зі служби та виключено з кадрів ДСНС України у запас Збройних Сил України за пунктами 12, 12, 56, 173 та підпунктом 1 пункту 176 (у зв'язку із закінченням строку контракту), з поставленням на військовий облік.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи звільненим з посади пожежного рятувальника 24-ДПРЧ ДСНС у м. Києві, а отже припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року, подати в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення), 03.04.2019 р.
Оцінивши надані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями, які виразилися у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий рік (після звільнення), вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, судом враховуються конкретні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, зокрема те, що дії ОСОБА_1 не потягли за собою істотних наслідків, оскільки відомості про доходи та майновий стан з пропуском строку були в подальшому відображені у реєстрі, дані про особу правопорушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, фактично вину визнав, майновий стан останнього, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-36, 284, ч.1 ст.1726 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України " Про запобігання корупції ", суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот пятдесят/ гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) гривні.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Відповідно до вимог ст.ст. 307-308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, а у разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя