26.04.2019 Справа №607/9010/19
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Сливка Л.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції у м. Тернополі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, пенсіонера МВС України в Тернопільській області, за статтею 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
07 квітня 2019 року щодо ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 066630 у якому зафіксовано, що він, 07 квітня 2019 року о 00 год. 05 хв., у АДРЕСА_1, будучи учасником дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 06 квітня 2019 року приблизно о 21 год. 30 хв. залишив транспортний засіб, чим порушив пункт 2.10 (а) Правил дорожнього руху (далі ПДР), за що відповідальність передбачена статтею 1224 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні зазначив, що повністю розуміє зміст роз'яснених йому прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП; свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення заперечив з підстав, викладених у письмових поясненнях.
Оцінивши наявні у адміністративних матеріалах докази суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно частини 1 ст. 9 КУпАП правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Статтею 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 1224 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням є залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Окрім вказаного протоколу, у матеріалах про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 1224 КУпАП, із документів, котрі відповідно до статті 251 КУпАП містять будь-які фактичні дані щодо події та можуть вважатись доказами у справі, наявні: схема місця ДТП, яка сталась 06 квітня 2019 року о 21 год. 20 хв.; пояснення ОСОБА_1 від 07 квітня 2019 року; пояснення ОСОБА_2 від 07 квітня 2019 року; розписка ОСОБА_2; копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ВР № 187839 від 07 квітня 2019 року; копії протоколів про адміністративне правопорушення серії БД № 206655 від 07 квітня 2019 року та серії БД 3 423584 від 07 квітня 2019 року.
Жоден із цим матеріалів не підтверджує даних, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному щодо ОСОБА_1 за статтею 1224 КУпАП.
З них вбачається, що автомобіль останнього був припаркований ним за довго до пригоди і перебував у нерухомому стані як до, так і після зіткнення.
Таким чином, факт залишення ОСОБА_1 свого транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди ним заперечується та не підтверджується належними, допустимими, достатніми, достовірними доказами, а тому ці обставини суддя сприймає критично, до уваги не бере і приходить до переконання про відсутність в його діях складу, адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1224 КУпАП.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення (пункту 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП).
Отож провадження у даній справі, щодо ОСОБА_1 за статтею 1224 КУпАП, слід закрити.
Керуючись статтями 1224, 221, 276, 277, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя,
Адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 за статтею 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Головуючий суддяЛ. М. Сливка