Постанова від 23.04.2019 по справі 464/1770/19

Справа№464/1770/19

пр. № 3/464/849/19

ПОСТАНОВА

23.04.2019 року м.Львів

Суддя Сихівського районного суду м. Львова Теслюк Д.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення від 22.03.2019 р. №11 ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання та становить 28 900 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що такі слід повернути до Сихівського відділу державної виконавчої служби м.Львів, виходячи з такого.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно із ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення серед іншого вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, протокол підписується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а у разі відмови такої особи від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Проте, як видно зі змісту протоколу, такий складено 22.03.2019 р. за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, а відтак, останньому не роз'яснено прав та обов'язків, передбачених ст. 268 КУпАП, не запропоновано надати пояснення чи зауваження щодо змісту протоколу, вирішити питання щодо підписання протоколу чи про відмову від цього.

Окрім цього, відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Зазначені вимоги КУпАП головним державним виконавцем Сихівського відділу державної виконавчої служби м.Львів Семеном І.Р. не виконані, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутній підпис ОСОБА_1 у графі про отримання примірника протоколу. З матеріалів справи вбачається, що 22.03.2019 р. за вих. № 8982 головним державним виконавцем Семеном І.Р. на адресу ОСОБА_1 було направлено копію протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 КУпАП, складеного відносно нього, що підтверджується відповідним супровідним листом, однак даних, які б підтверджували отримання протоколу боржником, державним виконавцем не надано (повідомлення про вручення поштового відправлення). Зазначений факт свідчить про те, що особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, протокол про адміністративне правопорушення вручено не було.

Відповідно до п. 4 Розділу XIV Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерству юстиції України №512/5 від 02.04.2015 року у разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби або офісі приватного виконавця, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу. У виклику зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.

Як вбачається з матеріалів справи, державним виконавцем 01.03.2019 р. на адресу ОСОБА_1 - АДРЕСА_1, було направлено повідомлення про виклик до Сихівського відділу ДВС м.Львів на 13.03.2019 року о 11 год. 00 хв. для складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, про що свідчать дані про реєстрацію вихідної кореспонденції, однак доказів того, що боржнику було вручено зазначене повідомлення державним виконавцем також не надано. Більше того, божник викликався державним виконавцем не на 22.03.2019 р. (дата складання протоколу про адміністративне правопорушення), а на 13.03. 2019 р.

Враховуючи вищенаведене, неналежне оформлення протоколу порушує права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП, та перешкоджає повному, всебічному та об'єктивному розгляду справи, а відтак матеріали справи слід повернути в Сихівський відділ державної виконавчої служби м. Львів для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 278, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП повернути в Сихівський відділ державної виконавчої служби м.Львів (м.Львів, пр.Червоної Калини, 109) для належного оформлення.

Суддя Д.Ю. Теслюк