Справа № 694/386/19
Провадження № 3/694/112/19
іменем України
02.05.2019 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Дудніченко В.М., з участю прокурора Гончар Р.В., розглянувши матеріали, які надішли із Національної поліції України Департаменту захисту економіки в Черкаській області Управління захисту економіки в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області 16.02.2000 року, уродженця с.Комарівка, Корсунь-Шевченківського району, Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1; працюючого майстром лісу обходу №6 Вільховецького лісництва ДП «Звенигородське лісове господарство.
за ч.2 ст.172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1, перебуваючи на посаді майстру лісу обходу № 6 Вільхівецького лісництва ДП «Звенигородське ЛГ», будучи згідно підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-УІІ (далі по тексту - Закону), суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а також відповідно до ст. 1, ст.45 Закону суб'єктом декларування, примітки до статті 172-4 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 25 Закону, порушив обмеження щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-4 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні підтримав складений адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 у вказаному адміністративному правопорушенні, пов'язаного з корупцією, зокрема, зазначив, що матеріалами адміністративного протоколу підтверджується вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП України, яке вчинено шляхом порушення обмеження щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП України, визнав частково, суду пояснив, що скоїв адміністративне правопорушення без умислу, не виконав вимоги Закону із-за незнання Закону та просив закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за закінченням строку протягом якого може бути накладено адміністративне стягнення, так як 18 вересня 2018 року він був на допиті в Службі безпеки України в Черкаській області по кримінальному провадженню яке було відкрите за завідомо недостовірних відомостей при подачі декларації. На цей час прокурору було відомо, що він працює майстром лісу і одночасно був засновником СФГ «Поліщук», до справи були доданні відповідні докази з яким він був ознайомлений.
Заслухавши доводи прокурора, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно наказу Звенигородського держлісгоспу ДЛГО «Черкасиліс» №94-к від 06.09.1999 ОСОБА_1 06.09.1999 прийнято на посаду лісника обходу №6 Вельхівецького лісництва.
ОСОБА_1 всупереч інтересам служби та держави, діючи з корисливих мотивів та власного збагачення, порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачене п.2 ч.1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції» » від 14 жовтня 2014 року №1700-УІІ, оскільки з свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Селянське (Фермерське) Господарство «Поліщук», ОСОБА_1 зареєстрований з 10.04.1996, як юридичної особи Селянське (Фермерське) Господарство «Поліщук», основним видом діяльності якого за ЗКГНГ: 21110 є «Вирощування зернових культур», 21130 «Вирощування буряків», 21160 «Вирощування олійних культур», 21220 «Свинарство».
Згідно з державного акту на право постійного користування землею серія ЧР 4-81 ОСОБА_1 Звенигородською районною радою надано у постійне користування земельна ділянка площею 20,2 гектарів для ведення селянського (фермерського) господарства 29.08.1995 року № 4-8.
Так, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 12.03.2018 подав щорічну електронну декларацію шляхом заповнення на електронному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Дана декларація містить інформацію про наступні товариства, підприємства, організації:
Розділ 8 «Корпоративні права»:
СФГ «Поліщук» (Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 22798151), в якому ОСОБА_1 належить 100% від загального капіталу;
згідно до Розділу 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб'єкт декларування або члени його сім'ї» ОСОБА_1 є бенефіціарним власником вищевказаного товариства;
відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником та керівником СФГ «Поліщук» є ОСОБА_1
Згідно з листом ГУ ДФС у Черкаській області від 16.10.2018 надана інформація щодо доходу СФГ «Поліщук» на суму 60 000 грн., яка не внесена в щорічну декларацію щодо сукупного доходу ОСОБА_1 від підприємницької діяльності СФГ «Поліщук» за 2017 рік.
Згідно із ч. 2 ст. 23 Закону України , «Про господарські товариства» посадовими особами органів управління товариства є фізичні особи - голова та члени виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізор товариства, а також голова та члени іншого органу товариства, наділені повноваженнями з управління товариством, якщо утворення такого органу передбачено установчими документами товариства.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи згідно підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а також примітки до статті 172-4 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 25 Закону, порушив обмеження щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та за 2017 рік отримав дохід 60 000 грн., які не включив в розмір доходу від діяльності СФГ «Поліщук» до щорічної декларації за 2017 рік.
Згідно постанови слідчого в ОВС СВ УСБ України в Черкаській області Немеш В.С. від 21.11.2018 року кримінальне провадження, внесене до ЄДРДР 04.09.2018 року за №42018250000000171, на підставі п.2 ч.1 ст.284 КК України у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу кримінального правопорушення, передбаченого ст..366-1 КК України закрито.
Так, як зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення №306494 від 11.03.2019 року, датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 11.03.2019 року.
Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.7ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу. Згідно ч.3ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язане з корупцією , а також правопорушення, передбачене ст. ст. 164-14, 212 -15 , 212-21 цього кодексу може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Суд вважає, що правоохоронним органом достовірно стало відомо 21.11.2018 року і було зібрано всі докази скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП з моменту винесення постанови про закриття кримінального провадження.
З огляду на вищезазначене, суд приходить до висновку, що саме з 21.11.2018 року слід обраховувати строки виявлення вищевказаного адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП, а не з моменту складання адміністративного протоколу.
З урахуванням викладеного, а також те, що на момент розгляду даної справи минув визначений ч.3ст.38 КУпАП строк для накладення адміністративного стягнення, суд вважає, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку зі спливом строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. ст. 38, 246, 247, 283 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП.
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-4 КУпАП закрити провадження в даній справі на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку із закінченням строку для накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Звенигородський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя