Справа №463/2576/19
Провадження №3/463/685/19
25 квітня 2019 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Стрепко Н.Л., за участі представника особи, відносно якої складено протоколи про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, розглянувши об'єднані судом в одне провадження адміністративні матеріали, які надійшли з Головного управління державної фіскальної служби у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, громадянина України, працюючого директором Львівського міського комунального підприємства «Львівводоканал», ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Хмельницьким МВ УМВС України в Хмельницькій області 20 червня 2011 року, проживаючого: АДРЕСА_1, за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу про адміністративне правопорушення №34 від 20 березня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2, працюючи директором ЛМКП «Львівводоканал», порушив правила ведення податкового обліку, а саме: п.198.1, 198.3, 198.5, 198.6 ст. 198, п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податку на додану вартість на загальну суму 18 074 116,70 грн; порушив п. 255.3, пп. 255.4.1, п.255.4 ст. 255 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води за період з 1 січня 2018 року до 30 вересня 2018 року в розмірі 6 170 478,55 грн.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення №33 від 20 березня 2019 року вбачається, що ОСОБА_2 допустив порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про визначені доходи, порушено пп. 163.1.1 ст. 163, п. 164.1 ст. 164, пп.14.1.180 ст. 14, пп. 164.2.7, пп.164.2 17 абз., «д, е» пп.164.2.20 п.164.2 ст. 164, п. 168.1 ст. 168, пп.171.2 ст.171, пп.176.2 «а, б» ст.. 176,пп.1.2 п.1.5 п. 16 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано ПДФО в сумі 10 536,86 грн, військового збору - 1042,87 грн за період з січня 2015 року до вересня 2018 року.
У судовому засіданні 25 квітня 2019 року представник ОСОБА_2 - ОСОБА_1 просила провадження у справі закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Заслухавши пояснення представника особи, відносно якої складено протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності, оглянувши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі слід закрити з наступних підстав.
Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
З огляду на ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП вбачається, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено у 2015-2018 роках, протоколи про адміністративні правопорушення складені 20 беерзня 2019 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
За змістом п.7 ст.247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Беручи до уваги наведене вище, клопотання представника ОСОБА_2, а також те, що на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки накладення адміністративного стягнення закінчилися, що виключає провадження у справі, а тому вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 38, 163-1, 163-4, 247 п.7, 268, 283, 284 КУпАП, -
провадження в адміністративній справі про вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківського районного суду м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.