Справа № 697/2628/18
Провадження № 2/697/100/2019
03.05.2019 р.
Канівський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Русакова Г.С.
за участю секретаря судового засідання - Десятник О.А.
представника позивача - Лагно А.А.
розглянувши у підготовчому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду в м. Канів Черкаської області цивільну справу за позовом Військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, нанесених державі,-
Представник позивача звернулася у Канівський міськрайонний суд з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, нанесених державі.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 повторно заявила клопотання про витребування з військової частини НОМЕР_2 інформації про терміни ротації ОСОБА_1 , в зв'язку з тим, що дані докази не були надані на вимогу суду.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до пункту 11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.10.1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» якщо сторона не в змозі зібрати докази, а без них правильно вирішити справу неможливо - за клопотанням сторін суд сам має витребувати такі докази.
Враховуючи викладене вище, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає клопотання обґрунтованим.
Керуючись ст.ст. 83,84, ЦПК України, суд,-
Клопотання про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати з Військової частини НОМЕР_2 (адреса: АДРЕСА_1 ) інформацію про те, чи дійсно проходить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військову службу, строк дії його контракту, час його закінчення та терміни ротації.
Докази направити безпосередньо до Канівського міськрайонного суду Черкаської області (19000, м. Канів, вул. Успенська, 22, Черкаська область) протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду (до 23.05.2019).
Роз'яснити особі у якої витребовуються докази, що у разі, якщо вона не має можливості подати доказ, який витребовує суд, або не має можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язана повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали (ч.7 ст. 84 ЦПК України).
Відповідно до ч.8 ст. 84 ЦПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала суду виконується негайно, в порядку встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуючий Г . С . Русаков