Постанова від 24.07.2007 по справі 16/270

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"24" липня 2007 р.

Справа № 16/270

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Л.С. Коротченко, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/270

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі, смт. Петрове, Петрівський район, Кіровоградська область

до відповідача: державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства", смт. Петрове, Петрівський район, Кіровоградська область

про стягнення 295 970,23 грн.,

за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.

та представників сторін:

від позивача - Гончар Л.О., довіреність № 01/06/16 від 27.09.06;

від відповідача - Копань Л.М., довіреність № 751 від 23.07.07.

Час прийняття постанови - 11 год. 40 хв.

Управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі звернулося до господарського суду Кіровоградської області з адміністративним позовом про стягнення з державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" заборгованості в сумі 295 970,23 грн., з яких 207 033,30 грн. - фінансові санкції та 88 936,93 грн. - пеня.

Позивач поданою в судовому засіданні заявою уточнив розмір позовних вимог та просить суд стягнути з державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" заборгованість в сумі 295 970,21 грн.

Відповідач під час судового розгляду справи адміністративний позов визнав в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.

Відповідно до п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. за № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 управління (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.

Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.

Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (далі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.

Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.

Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.

Державне комунальне підприємство "Петрівське управління житлово-комунального господарства" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України, як платник страхових внесків, що підтверджується заявою про реєстрацію (а.с. 8).

Рішенням № 34 від 07.02.07 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальник Управління Пенсійного фонду в Петрівському районі застосував до державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" штраф в розмірі 0,02 грн. та нарахував пеню в розмірі 1 594,49 грн. (а.с. 9). Дане рішення отримане відповідачем, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 82490 (а.с. 9 на звороті), та не оскаржене у встановленому законом порядку.

Крім того, рішенням № 174 від 10.04.07 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальник Управління Пенсійного фонду в Петрівському районі застосував до державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" штраф в розмірі 207 033, 28 грн. та нарахував пеню в розмірі 87 342,42 грн. (а.с. 11). Рішення № 174 від 10.04.07 р. отримане відповідачем, про що свідчить підпис начальника державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" на рішенні, та не оскаржене у встановленому законом порядку.

Отже, загальна заборгованість відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду в Петрівському районі становить 295 970,21 грн., з яких 207 033,30 грн. - фінансові санкції та 88 936,91 грн. - пеня.

На день звернення до суду відповідач вказану заборгованість не сплатив, у зв'язку з чим Управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі звернулося до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" заборгованості в сумі 295 970,23 грн., з яких 207 033,30 грн. - фінансові санкції та 88 936,93 грн. - пеня.

Однак, під час судового розгляду справи позивач заявою уточнив розмір позовних вимог, та відповідно до заяви просить стягнути з відповідача 295 970,21 грн.

Відповідач в судовому засіданні адміністративний позов визнав в повному обсязі.

Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси, господарський суд приймає визнання адміністративного позову.

Отже, господарський суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.

Керуючись п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 136, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з державного комунального підприємства "Петрівське управління житлово-комунального господарства" (28300, Кіровоградська область, Петрівський район, смт. Петрове, вул. Літвінова, 19, р/р 26009312654001 в КФ КБ "Приватбанк" МФО 323583, код ЄДРПОУ 31583615) на користь Управління Пенсійного фонду України в Петрівському районі (28300, Кіровоградська область, Петрівський район, смт. Петрове, вул. Ілліча, 43, р/р 256033011240 в КОУ ОБУ м. Кіровоград МФО 323475, код 20650191) - 295 970,21 грн., з яких 207 033,30 грн. - заборгованість по фінансовим санкціям та 88 936,91 грн. - заборгованість по пені.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя